У Відкритому офісі презентовано експертну громадську організацію «Центр аналізу регіональних ризиків» (Regional Risks Analytics Center)

Участь у презентації взяли директор Центру аналізу регіональних ризиків, Заслужений діяч науки і техніки України Світлана Мітряєва, перший заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олег Коцюба, заступниця голови ОДА Ольга Травіна, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто.

На заході присутні представники наукової та експертної еліти краю, МЗС України та дипломатичних місій, які акредитовані в м.Ужгороді, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадянського суспільства та ЗМІ.

Світлана Мітряєва:

«Експертні дослідження регіонального філіалу Національного Інституту стратегічних досліджень чи Ужгородського нацуніверситету є вже готовим доробком, який згодом оприлюднюють. Оцінка базується на ретроспективному аналізі, до виїмки загроз потрапляють переважно ті загрози, які добре відомі. Або ті, які мали місце раніше. На жаль, ті загрози, які становлять меншу групу загроз (т.зв. «чорні лебеді») тобто непередбачувані, малопрогнозовані події, до уваги беруться не зовсім. 

Це і активізує питання залучення до процесу оцінювання ризиків експертів і організацій, які здійснюють альтернативні, нетрадиційні, дослідження безпекового середовища для забезпечення національної стійкості.
Тому є більш важлива робота – дискусійний майданчик, де можна обговорювати альтернативні точки зору і погляди, які формують ціль і позиції, які у підсумку використовуються для формування державної політики в царині національної безпеки. 

Інституціональна ідея Центру якраз і полягає у створенні такої дискусійної платформи для обміну експертними думками та поглядами на ситуацію в Карпатському регіоні та Закарпатті.

Це сприятиме пошуку нових ідей щодо вирішення проблемних питань в інтересах підготовки відповідних рекомендацій органам державної влади та місцевого самоврядування, а також зацікавленим структурам.    

Особливо актуальним воно є у світлі підписання Президентом України Указу «Про Стратегію національної безпеки України», що містить важливі питання, які визначають основні цілі державної політики в галузі нацбезпеки, показують загрозу, ризики, індикатори, а  також незворотність євроінтеграційного курсу нашої держави».

Учасники презентації привітали керівництво Центру та відзначили, що в області додалося структур, які займатимуться стратегуванням, аналізом. «Створення такої громадської організації, тобто, недержавної структури, яка не є суто науковою установою, є вже давно на часі в нашому регіоні», - зазначила проректор УжНУ, доктор політичних наук, професор Мирослава Лендьел. Завідувач кафедри міжнародних економічних відносин УжНУ, доктор економічних наук, професор Володимир Приходько підкреслив: «Додався новий партнер, який буде об’єктивно досліджувати питання національного інтересу, транскордонної гармонії, питання викликів і ризиків, та шляхів гармонічного їх подолання, залагодження, і розвитку центральноєвропейського, Карпатського регіону».

Перший заступник голови ОДА Олег Коцюба: «Я завжди на офіційних заходах підкреслюю особливість мешканців Закарпаття – творчість. Поспілкувавшись з Вами, хочу підкреслити ще одну особливість – це неймовірний інтелектуальний потенціал. Я вдячний Вам за цю ініціативу об’єднати цей потенціал заради проведення якісної фахової експертної аналітичної робот із оцінки тих ризиків і викликів, які часто є лише елементами більш глобальних. Хочу побажати Вам і фахівцям, експертам центру плідної інтелектуальної роботи задля вироблення системи управління ризиками. Оскільки головна мета – попередити настання тих негативних наслідків, які мають характер «чорних лебедів».

Як розповіла Світлана Мітряєва, Центр аналізу регіональних ризиків ставить перед собою наступні цілі:
-виявлення латентних та існуючих ризиків і загроз регіональній стабільності у Карпатському регіоні; 
-сприяння реалізації євроінтеграційних прагнень України та налагодженню добросусідських партнерських відносини із країнами- сусідами першого порядку; 
-аналіз передумов, причин та прогнозування наслідків виникнення непорозумінь (конфліктних ситуацій) у білатеральних відносинах України з країнами-сусідами, розробка стратегій виходу з подібних кризових ситуацій (станів); 
-участь в активізації транскордонного співробітництва шляхом всебічних суспільно-політичних, науково-освітніх, експертних та інформаційних зв'язків між зацікавленими суб'єктами на регіональному, національному та міжнародному рівнях».

Зазначалося, що Центр зацікавлений в активній співпраці із представниками ділової та науково-експертної еліти краю (site: http://rrac.com.ua; email: rrac.com.ua@gmail.com).

Остання зміна сторінки: 18-09-2020 16:41