Власний книжковий фестиваль

Вдев’яте у нашому краї відбулася виставка «Книга-Фест». Упродовж трьох днів – 18-20 вересня - усі любителі книги мали можливість ознайомитись з новими виданнями, придбати їх за ціною виробника та отримати автографи від авторів. Цей захід згуртував літераторів, видавців, творчу інтелігенцію краю, усіх, хто віддає своє серце книзі.

Зважаючи на карантинні обмеження, виставка відбувалася просто неба, у одному з найпрекрасніших місць Ужгорода - парку Малий Галагов. Локацією для презентацій слугував „Відкритий офіс”, в якому вже проведено не один цікавий захід.

Під час відкриття виставки учасників привітали  голова  Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв. Колектив Закарпатського академiчного обласного театру ляльок „БАВКА” відтворив на сцені  уривки з творів закарпатських письменників. 

Приємним та хвилюючим моментом стало для видавців оголошення підсумків та нагородження переможців конкурсу видавців „Мистецтво книги” та „Майбутній ілюстратор”. Голова журі Василь Густі вручив найкращим відзнаки та пам’ятні призи. 
Кожен з десятків запропонованих заходів збирав власну чималу аудиторію, навіть тоді, коли вони відбувались паралельно. І це попри те, що новачкам доводилося конкурувати за увагу публіки з топовими гостями фестивалю.
Відвідувачі виставки ознайомилися з книжковими новинками закарпатських видавництв „Карпати”, „TIMPANI”, „Ґражда”, „Патент”,  „Карпатська вежа”, Олександри Гаркуші, дитячої письменниці Галини Малик та дослідниці минулого Ужгорода Тетяни Літераті.

Під час першого дня виставки учні освітніх закладів області могли відвідати майстер-клас „Стежка в літературу”, який провів заступник голови обласної організації Національної спілки письменників Василь Густі. Своїм досвідом у написанні книги поділилися фольклорист та літературознавець Іван Сенько і голова спілки письменників Василь Кузан. 
Почесний голова Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства товариства „Просвіта” Павло Федака презентував книгу, яка отримала Гран-прі конкурсу, „Закарпатська Просвіта у постатях її діячів. 1920-2020”.

Маленькі читачі були в захваті від спілкування з їхньою улюбленою письменницею Галиною Малик. Вони познайомилися з новими книгами, які представила авторка – „Піратський маршрут” та „Мандри та подвиги лицаря Горчика”.
На майстер-класі з ілюстрування „Створи книжковий образ”, який провела доцентка кафедри дизайну Закарпатської академії мистецтв Одарка Сопко, юні вихованці мистецьких закладів ознайомилися з історією створення книги та спробували створити свої образи для майбутніх книг.

Іван та Наталія Ребрики представили  книжкові новинки видавництва „Ґражда” - Марко Бараболя „З правдивою пошаною…” та Іван Коршинський „Про незабутнє”.

Поціновувачі художнього слова з великим задоволенням спілкувалися з лауреатом національної премії України імені Тараса Шевченка Мирославом Дочинцем, який представляв книги, видані у видавництві „Карпатська вежа”.

Наступний день виставки розпочався з презентації книги „Перевали Карпат”, виданої у державному багатопрофільному видавництві „Карпати”. Його директор Віктор Браславець ознайомив присутніх з історією  видавництва, якому нещодавно виповнилося 75 років, розповів про тих, хто стояв біля його витоків і хто продовжує цей шлях нині. 
Відтак із книгами „Три по сто”, „Історія Закарпаття в персоналіях” „Світ, зачарований струною” знайомили читачів їхні автори Василь Кузан, Сергій Федака і Василь Шостак.

Директор видавництва  „TIMPANI” Ярослав Федишин разом з авторами та укладачами представив видання, профінансовані за рахунок Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню: Лідія Повх „Крапля меду”, Петро Ходанич, Михайло Ходанич „Дерев’яна пластика Закарпаття”, Ірина Густі „Світ живої любові”, Павло Федака „Закарпатська Просвіта у постатях її діячів 1920-2020”, Василь Химишинець „А сонце струшує проміння”, а також історичні есе Романа Офіцинського „Карпатська Україна”.

Пізнавальною була також зустріч з авторкою серії книг про минуле міста над Ужем Тетяною Літераті. Вона представила чергову книгу із започаткованої серії під назвою „Втрачений Ужгород. Професії і підприємства”. Всі охочі могли поставити запитання і дізнатися про досі невідомі їм історичні факти.

Третій день порадував юних відвідувачів виставки презентаціями, які провела видавчиня Олександра Гаркуша. До неї приєдналися Василь Кузан, Василь Густі та син автора презентованої книги „Олівці-братики” Михайло Фединишинець. Вихованці художніх студій Петра Свалявчика та „Золота палітра” під керівництвом Наталії Хухри отримали масу задоволення від подарунків, одержаних за ілюстрації, які вони зробили після прочитання книг Володимира Фединишинця „Олівці-братики” та Дмитра Кешелі „Весільна феєрія”.

Організатори та співорганізатори заходу подбали про те, щоб програма виставки відзначалась змістовністю, сприяла розкриттю досягнень та можливостей закарпатських видавництв, популяризації кращих видань та розширенню ділових зв’язків між видавництвами, авторами та читачами.

І не важливо, що хтось потрапив на презентацію, яка його захопила, цілеспрямовано, а хтось цілком випадково. Головне, що мета фестивалю - не лише підняти тему книжкової культури, познайомити з різноманіттям новинок, а просто пробудити культурне життя в краї, активізувати та надихнути тих, хто може це розвивати.

Свято залишило по собі приємний післясмак, позитивні емоції і віру в те, що наступного року усі книголюби зможуть відвідати ювілейний, десятий „Книга-Фест-2021”! 
 

Остання зміна сторінки: 23-09-2020 12:24