16 лютого у великому залі Закарпатської облдержадміністрації, за участі першого заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Івана Дурана, заступника голови Закарпатської обласної ради Петра Грицика, начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області Романа Гудака, керівного складу оперативно-рятувальної служби області та підпорядкованих підрозділів; членів регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, заступників голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів та інших було проведено розширену нараду. Учасники підбили підсумки роботи територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту населення і території за 2017 рік та намітили пріоритети для подальшої роботи у 2018-му.
Керівник закарпатських рятувальників Роман Гудак проаналізував роботу служби порятунку «101» впродовж минулого року, стан пожежної й техногенної безпеки на території області та окреслив перспективи на майбутнє.
У своїй доповіді він зазначив, що впродовж 2017 року на території Закарпаття виникло 9 надзвичайних ситуацій, з яких 7 природного характеру та 2 техногенного. Це на 3 НС більше ніж у минулому 2016-му. Також у краї виникло1565 пожеж, що на 12 % більше ніж у 2016 році. Невтішною є й ситуація із загибеллю людей на пожежах. Так, впродовж 2017 року у вогні загинуло 42 особи проти 32 у 2016-му. Травми отримали 24 людей, тоді як 2016-го ця цифра складала 27 осіб.
Також збільшилася й кількість некласифікованих надзвичайних подій. Упродовж 2017 року на території Закарпатської області зафіксовано 442 випадки, проти 386 за 2016 рік. Групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення здійснено 90 залучень, під час яких виявлено та знищено 484 одиниці вибухонебезпечних предметів.
Підрозділами гірської пошуково-рятувальної частини здійснено 502 виїзди на пошуково-рятувальні та аварійно-рятувальні роботи, під час яких були врятовані 444 особи та надана невідкладна медична допомога 170 потерпілим туристам і відпочиваючим.
З метою забезпечення безпеки відпочивальників на воді підрозділами водолазно-рятувального відділення у 2017 році було здійснено 54 виїзди, із них на водолазно-пошукові та пошукові роботи - 29, водолазні роботи по підводному обстеженню і очищенню дна акваторій та опор мостів – 21, забезпечення безпеки на воді та проведення навчань – 3, рятувальні роботи на воді – 2.
У завершальному слові начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак подякував особовому складу за службу та довів до присутніх пріоритети на майбутнє.
Серед основних завдань на 2018 рік першочерговими залишаються забезпечення готовності підрозділів ДСНС до дій за призначенням; створення сучасних центрів управління під час надзвичайних ситуацій; локальних систем виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах підвищеної небезпеки і локальних систем оповіщення населення у зонах можливого ураження та персоналу зазначених об’єктів у разі виникнення аварій тощо.
Далі із звітними доповідями про свою роботу за 2017 рік виступили начальник управління цивільного захисту Віктор Буришин, заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Плющ, керівник головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Іван Гуледза та начальник навчально-методичного центру та безпеки життєдіяльності Закарпатської області Роман Богдан.
Підсумовуючи виступи доповідачів заступник керівника Закарпатської обласної ради Петро Грицик розповів, що область до роботи в умовах виникнення надзвичайних подій та ситуацій, вцілому готова. І закликав і представників органів влади та місцевого самоврядування всіх рівнів поставитися до питань забезпечення цивільного захисту населення і територій з максимальною відповідальністю.
А наостанок, приємне. За результатами минулорічної роботи були нагороджені та заохочені ряд працівників підрозділів служби ДСНС області відзнаками, грамотами та подякам Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Управління.
Остання зміна сторінки: 16-02-2018 17:10