Діяльність

15 квітня 2021 року відбулося чергове засідання ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів із утворення Громадської ради

при Закарпатській ОДА на 2021 – 2023 рр. Порядок денний засідання:

 1. Аналіз подачі документів представниками ІГС для участі в установчих зборах щодо обрання складу Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації.
 2. Обговорення проекту звіту Греньо М.М. про роботу Громадської ради при Закарпатській ОДА за період 2019 – 2021 рр. Внесення поправок, доповнень та пропозицій.
 3. Внесення пропозицій щодо вдосконалення організації роботи нової  Громадської ради при Закарпатській ОДА 2021 – 2023 рр.
 4. Про організацію проведення 25 квітня 2021 року заключного засідання ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів із утворення Громадської ради при Закарпатській ОДА 2021 – 2023 рр.

Члени ініціативної групи заслухали інформацію (станом на 15.04.2021) про кількість поданих заяв для входження до складу  Громадської ради при Закарпатській ОДА 2021 – 2023 рр., а також прийняли відповідні рішення по іншим питанням порядку денного.


23 березня 2021 року відбулося засідання президії Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації. На обговорення виносилися наступні питання порядку денного:

- Стратегія організації роботи територіальних громад Закарпаття для забезпечення очищення своїх територій від твердих побутових відходів.

- Програма розвитку туризму в Закарпатті на 2021 – 2023 р.р. та співпраця управління туризму та курортів Закарпатської  облдержадміністрації з Громадською радою при Закарпатській ОДА.

- Про підтримку ініціативи коаліційного об’єднання громадських організацій «Закарпаття - український центр Карпатського Єврорегіону».

- Підготовка до проведення звітно-виборних зборів Громадської ради при Закарпатській ОДА за 2019 – 2021 р.р. Створення ініціативної групи для підготовки виборів Громадської ради при Закарпатській ОДА на 2021 – 2023 р.р.

В ході обговорення підведені підсумки виконання завдань комісіями Громадської ради по окремим напрямкам роботи. Голова Громадської ради Греньо М.М. виступив з інформацією про хід підготовки до звітно-виборних зборів Громадської ради при Закарпатській ОДА за 2019 – 2021 р.р.

Президією прийнято рішення створити ініціативну групу для підготовки та проведення установчих зборів по організації виборів до Громадської ради при Закарпатській ОДА на 2021 – 2023 р.р.

Проведено перше засідання ініціативної групи по виборам до Громадської ради при Закарпатській ОДА на 2021 – 2023 р.р. Ініціативна група ухвалила  рішення щодо дати, місця проведення та термінів подання документів представниками інститутів громадянського суспільства Закарпатської області для участі у виборах.


24 лютого 2021 року о 1000 на території Ужанського національного природного парку, а о 1400 на території комунального підприємства «Краєзнавчий музей м.Перечин» відбулися наради з питань реалізації грантового проекту «Впізнай Ужанську долину».

 У нараді взяли участь Готра М.В. - начальник управління туризму та курортів Закарпатської ОДА, Греньо М.М. - голова Громадської ради при Закарпатській ОДА, Сюзєва С. – керівник проекту «Впізнай Ужанську долину», Кирлик Б. – голова В.Березнянської ТГ, представники Перечинської ТГ, територіальних громад Кострина, Ужка, Ставного, керівники туристичних організацій.

Відбувся конструктивний обмін думками щодо подальшого розвитку територій громад, покращення туристичної привабливості та розробки нових туристичних маршрутів на території Ужанського національного природного парку та КП «Краєзнавчий музей м. Перечин».


23 лютого 2021 року відбулося розширене засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля з обговорення організації роботи об’єднаних територіальних громад Закарпатської області для забезпечення санітарного очищення своїх територій від твердих побутових відходів.

В роботі засідання взяли участь:

Греньо М.М. – голова Громадської ради при Закарпатській ОДА;

Кіндрат О.О. – заступник голови Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору;

Пересоляк Р.Ю. – голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля;

Геревич О.В. – голова Закарпатського обласного товариства охорони природи;

Мигаль А.В. - заступник декана географічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет»;

Шварц Р. - приватний підприємець.

Учасники засідання обговорили Концептуальну схему санітарного очищення населених пунктів та поводження з відходами, а також внесли ряд пропозицій щодо порядку першочергових кроків з організації цієї роботи.

Прийняті рекомендації будуть направлені головам об’єднаних територіальних громад Закарпатської області.


12 лютого 2021 року відбулася підготовча нарада з питань розвитку туристичної діяльності на територіях об’єктів природно-заповідного фонду Закарпатської області.

У нараді взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Греньо М.М., голова Закарпатського обласного товариства охорони природи Геревич О.В.,заступник декана географічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Мигаль А.В.,секретар Закарпатського обласного товариства охорони природи Бокій Л.І.

Обговорювалися питання оптимізації та розвитку туристичної діяльності на природоохоронних територіях області, а також перспективи взаємодії фахівців-природоохоронців, активістів територіальних громад у питаннях розвитку туристичної діяльності на територіях об’єктів природно-заповідного фонду.

Для вирішення проблемних питань туристичної галузі учасники наради прийняли рішення організувати спільне засідання за участю представників природоохоронних установ, громадських організацій, науковців та суб’єктів туристичної діяльності краю.


01 лютого 2021 року на гірськолижному курорті «Красія»  відбулося виїзне засідання комісії обласної ради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації. В роботі засідання взяли участь:

Кіш М.М. –        голова комісії

Шандор Ф.Ф. –  член комісії

Готра М.В.  -      начальник управління туризму та курортів Закарпатської      

                            облдержадміністрації

Гуляк О.Й. –      заступник начальника Управління ДСНС України у

                            Закарпатській області

Греньо М.М. -    голова Громадської ради при Закарпатській ОДА

Шершун О.   -    голова Асоціації екскурсоводів Закарпаття ,    

 інші зацікавлені учасники,  а також представники Костринської ОТГ.

Обговорювалися  проблемні питання функціонування гірськолижного курорту «Красія»  та  перспективний план  розвитку цього об’єкту. Зокрема, потребує негайного вирішення проблема утилізації сміття,  існує необхідність облаштування додаткових місць для паркування автотранспорту туристів.  Керівництву курорту необхідно налагоджувати більш тісну співпрацю з членами  громади.

Учасники виїзного засідання обговорили план підготовки курорту до літнього сезону.  Пріоритетними визначені наступні питання: проведення маркування туристичних стежок, облаштування маршрутів для гірських велосипедів та  квадроциклів,  організація безпеки туристів  на гірськолижному курорті.


29 січня 2021 року в облдержадміністрації відбулося публічне громадське обговорення проєкту Антикорупційної програми Закарпатської ОДА на 2021 рік.

Участь в обговоренні, яке проходило під головуванням заступника голови ОДА Ольги Травіної, взяли представники громадськості, експерти із антикорупційного законодавства, члени Громадської ради при ОДА:

 Греньо М.М., голова Громадської ради при Закарпатській ОДА;

Лазар Й.Й., член ГР;

Пранничук Б.Д., - голова комісії ГР з питань розвитку туризму, гірських та сільських територій;

Токар М.Ю., - голова комісії ГР з питань сприяння розвитку громадянського суспільства;

Бережанський М.М., - заступник голови ГР, голова комісії з питань розвитку міжрегіональних зв’язків, співпраці з громадськими  радами при РДА, МВК та депутатами органів місцевого самоврядування Закарпатської області.

,керівники та представники  апарату і структурних підрозділів облдержадміністрації.

Начальником відділу запобігання і виявлення корупції апарату ОДА, представникам громадської було представлено проєкт Антикорупційної програми. Зокрема, ознайомлено їх зі структурою програми, проведеною над її розробкою роботою, процесом погодження документу. Наголошувалося, що програма містить визначення засад загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції, заходи з їх реалізації, а також з виконання антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми. Крім того, оцінку корупційних ризиків  у діяльності обласної адміністрації, заходи щодо їх усунення та заходи, спрямовані на запобігання корупційним правопорушенням.

Присутніми під час засідання та обговорення було внесено відповідні пропозиції, зокрема щодо забезпечення безумовного її виконання, проведення превентивних заходів з питань запобігання корупції, навчань із особами, які вперше призначені на посади державної служби та осіб які відповідальні за здійснення вищезазначених заходів у структурних підрозділах облдержадміністрації із залученням спеціалістів з питань державного управління тощо. У підсумку, проєкт Антикорупційної програми Закарпатської облдержадміністрації на 2021 рік погодили без критичних зауважень.

Відтак проєкт Антикорупційної програми буде надано на затвердження голові Закарпатської ОДА та скеровано для погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції.


17 грудня відбулася робоча зустріч голови Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолія Полоскова з головою Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Михайлом Греньо.

Обговорено основні напрямки співпраці громадськості та органів влади щодо налагодження ефективного діалогу та партнерських відносин органів державної влади, органів місцевого самоврядування з організаціями громадянського суспільства


16 грудня в Ужгородському замку відбулася церемонія передачі Тараготу від меценатів до музею та його експонування, що передбачає вільний доступ відвідувачів до артефакту. Непересічна подія була прикрашена зворушливим виступом артистів заслуженого академічного Закарпатського народного хору, де соло на історичному інструменті виконав єдиний в Україні тараготист ужгородець Шандор Шрайнер. Він також познайомив присутніх з історією інструменту та його особливостями.
Присутні на церемонії Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, перший заступник голови обласної державної адміністрації Олег Коцюба, заступник голови  облдержадміністрації Ольга Травіна та голова Громадської ради при облдержадміністрації Михайло Греньо висловили подяку меценатам та звернули увагу на важливість подібних проектів для розвитку культури, мистецтва та туристичної привабливості Ужгорода і всієї держави.


11 грудня 2020 року голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. взяв участь  у семінарі-тренінгу з питань підготовки до зимового туристичного сезону та безпеки подорожуючих. Виїзний семінар організовано управлінням туризму та курортів Закарпатської ОДА спільно з управлінням ДСНС України у Закарпатській області. Захід, що   відбувся на г.Красія Великоберезнянського району, проведений під головуванням першого заступника голови Закарпатської ОДА Олега Коцюби.

Представники гірської пошуково-рятувальної групи Великоберезнянського району провели практичні тренування та продемонстрували навички в питаннях евакуації потерпілих з крісельного витягу при його аварійній зупинці, транспортування постраждалого із травмою хребта та надання першої долікарської допомоги постраждалим.

Начальник управління туризму та курортів Маріанна Готра презентувала учасникам проект «Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок», реалізація якого наразі триває.

Учасниками виїзного семінару було також обговорено готовність Великоберезнянського району до відкриття гірськолижного сезону, поводження туристів в гірській та природно-заповідній зоні, а також необхідність вирішення питання обов’язкової реєстрації всіх туристів і відпочиваючих.


13 жовтня 2020 року за ініціативи  Управління туризму та курортів Закарпатської обласної державної адміністрації та Громадської ради при Закарпатській ОДА організовано проведення «круглого столу» з обговорення проблем безпеки туристів у Карпатах.
Учасники «круглого столу»:
1.    Травіна О.В.  -  заступник голови Закарпатської облдержадміністрації.
2.    Готра М.В. – начальник управління туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації.
3.    Греньо М.М. – голова Громадської ради при Закарпатській ОДА.
4.    Пранничук Б. Д. - член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій.
5.    Геревич О. В.  – директор ГО «Закарпатське обласне товариство охорони природи».
6.    Баб’як Я. Ю. – заступник начальника Управління ДС України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області.
7.    Гуляк О. Й.  – начальник гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Закарпатській області.
8.    Орос І. В. – начальник відділу лісового господарства Управління лісового та мисливського господарства Закарпатської ОДА.
9.    Кос І. Б. -  голова державної інспекції Управління Держпраці у Закарпатській області.
Учасниками круглого столу було заслухано інформацію Управління ДС України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області  про організаційні заходи щодо контролю стану безпеки туристичних маршрутів та об’єктів,  обговорено причини аварійних ситуацій та визначено напрямки поліпшення протиаварійного стану  та безпеки на гірськолижних трасах.
Учасники «круглого столу» розробили комплекс заходів, спрямованих на  недопущення виникнення надзвичайних ситуацій з туристами та мінімізації наслідків при їх виникненні:
1. Створення для туристів інформаційно-безпекових центрів на базі гірських пошуково-рятувальних підрозділів.
2. Вирішення питання з операторами мобільного зв’язку щодо встановлення додаткової мережі  веж-ретрансляторів мобільного зв’язку для забезпечення надійного зв’язку в місцях туристичної активності.
3. Надання пропозицій до центральних органів виконавчої влади щодо обов’язковості страхування туристів перед виходом в гори.
4. Підтримка роботи телефонних “гарячих” ліній для приймання, ведення обліку звернень та скарг туристів, надання необхідної інформації з питань туризму, виклику допомоги.
5. Забезпечення обов’язкового обстеження гірськолижної інфраструктури перед початком зимового туристичного сезону.
6. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи через засоби масової інформації та соціальні мережі щодо правил поведінки громадян на туристичних об’єктах,  у рекреаційних зонах.
7. Організація лавинних навчань для працівників туристичної галузі,  активних туристів та рятувальників, обстеження та впорядкування шляхів активного туризму.
8. Продовження роботи з розроблення та облаштування регіональних туристичних маршрутів.


22 вересня 2020 року проведено спільне засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій (голова Пранничук Б.Д.), представників громадських, наукових  організацій та навчальних закладів Закарпатської області на тему: «Розвиток туризму на Закарпатті в сучасних умовах».
Зі вступним словом засідання відкрила заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Травіна О.В. 
З доповіддю на тему «Стратегічне бачення розвитку туризму на Закарпатті. Умови для збільшення туристичного потоку та шляхи залучення туристів на Закарпаття» виступила Когуч Л.В. – заступник начальника управління туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації – начальник відділу розвитку дестинацій і курортів.
В роботі спільного засідання  також  взяли участь запрошені:
Мошак М.І. – директор Закарпатського центру туризму департаменту освіти Закарпатської ОДА
Габчак Н.Ф. -  декан факультету туризму та міжнаодних комунікацій ДВНЗ ,,Ужгородський національний університет”
Мигаль А.В. – заступник декана кафедри лісівництва ДВНЗ ,,Ужгородський національний університет”
Медяник А.М. -  кандидат економічних наук,  доцент кафедри менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу Ужгородського торгово-економічного інституту  КНТУ 
Кляп М.П. -  кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу Ужгородського торгово-економічного інституту  КНТУ 
Манівчук В.М. – голова Закарпатського відділення Всеукраїнської екологічної ліги
Геревич О.В. – голова громадської організації «Обласне товариство охорони природи»
Фатула Ю.М. – голова громадської організації «Центр військових історичних досліджень «Мементо Беллум»
Степанчук С.Л. – інструктор-провідник гірського туризму.

В ході обговорення виступаючі наголосили, що в краї  є всі умови  для розвитку  як внутрішнього, так і міжнародного туризму, а в сьогоднішніх умовах активно розвивається  саме внутрішній туризм.  
Учасники спільного засідання затвердили перелік пропозицій щодо подальшого розвитку та  популяризації туристичного потенціалу Закарпаття й прийняли рішення звернутися до управління туризму та курортів Закарпатської ОДА з проханням врахувати  запропонований перелік пропозицій при розробці Програми розвитку туризму та курортів Закарпатської області на 2020 – 2027 роки.


15 вересня 2020 року проведено планове засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА за участю голови Закарпатської облдержадміністрації  Петрова  О.Г. та заступника голови Закарпатської ОДА Травіної О.В. 

Порядок денний засідання:
1.    Основні здобутки та стратегічні напрямки роботи Громадської ради при  Закарпатській ОДА.
2.    Підтримка інновацій та «нової» індустріалізації в умовах пандемічної кризи
3.    Створення паліативної мобільної допомоги в Закарпатті: можливості втілення та проблемні аспекти (досвід м. Ужгорода).

Учасники засідання заслухали виступи голови Громадської ради Греньо М.М., голови комісії з питань інвестицій, транскордонного співробітництва та євроінтеграції Приходька В.П. та голови комісії з питань сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Козак Т.Ю.
В обговоренні питань порядку денного взяли участь Кіндрат О.О., Суліма В.В., Волощук М.Г., Кузьма Б.І., Пранничук Б.Д.
Члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА підтримали пропозиції голови Закарпатської облдержадміністрації Петрова О.Г. щодо покращення співпраці департаментів ОДА з комісіями Громадської ради  у питаннях соціально-економічного розвитку Закарпаття при розробці  проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021-2027 років.


13 вересня 2020 року з нагоди Дня фізичної культури та спорту президія Громадської ради при Закарпатській ОДА організувала еколого-просвітницьку акцію – сходження на гору Піп Іван Чорногірський (2026 м).   В акції взяли участь перший заступник голови ОДА Коцюба О.А., заступниця голови ОДА Травіна О.В., а також 70 представників громадських організацій м. Ужгорода та області. 
Учасники сходження піднялися на полонину Балцетул, хребет Чорногірський,  ознайомилися з роботою  найвищої в Україні високогірної рятувальної станції,  що діє у приміщенні міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на горі Піп Іван Чорногірський, відвідали унікальне фермерське  господарство  Балцетул. 
Голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. нагородив всіх учасників акції  свідоцтвами та пам’ятними медалями на згадку про підкорення вершини Піп Іван Чорногірський.


07 вересня 2020 року у Відкритому Офісі члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА  Греньо М.М., Кіндрат О.О., та Приходько В.П.  взяли участь в громадських слуханнях в рамках підготовки  проєкту постанови «Питання реалізації пілотного проєкту організації управління чергами автотранспорту перед міжнародними  автомобільними пунктами пропуску «Електронна черга перетину кордону». Розробник проєкту – Управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА, ініціатор подання - Закарпатська  обласна державна адміністрація.          
Метою проєкту є створення сервісу прогнозованого часу перетину кордону – управління чергами;  усунення черги  автотранспорту перед пунктами пропуску – улаштування зон очікування; формування джерела  фінансування прикордонної інфраструктури;  сприяння реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року, схвалений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 р. № 687-р.
В обговоренні проблемних питань щодо реалізації зазначеного проєкту також взяли участь члени президії Громадської ради при ГУ ДПС у Закарпатській області Пазина Р.О. та Суліма В.В., представники транспортних фірм, задіяних в транскордонному співробітництві та ін.
Учасники громадського обговорення детально проаналізували положення й додатки  проєкту «Порядок реалізації пілотного проєкту «Електронна черга перетину кордону», підтримали пропозицію Закарпатської ОДА щодо реалізації цього проекту з 1 грудня 2020 року та ухвалили рішення направити документ з урахуванням всіх зауважень та пропозицій на затвердження Кабінету Міністрів України.


Відповідно до плану роботи на 2020 рік та враховуючи епідеміологічну ситуацію в регіоні, президія Громадської ради при Закарпатській ОДА організувала ряд  виїзних засідань – еколого-просвітницьких акцій  із залученням членів ради та представників інститутів громадянського суспільства області, приурочених до святкування Дня Державного Прапора України та 29-ї річниці Незалежності України:
2 серпня 2020 року -  сходження на г. Пікуй
9 серпня 2020 року -  сходження на г. Петрос
16 серпня 2020 року -  сплав на катамаранах по р. Тиса
23 серпня 2020 року -  сходження на г. Свидовець.
За участь в акціях та з нагоди державних свят всіх учасників – а це більше 200 чоловік – нагороджено пам’ятними медалями та сертифікатами. 


30 червня 2020 року Басейнова рада річки Тиса згідно з планом роботи на 2020 рік ініціювала проведення онлайн-засідання з порядком денним:
1.Реалізація проекту HUSKROUA/1702/0005 «Спільні заходи із запобігання стихійним лихам у транскордонному басейні р. Уж (FloodUZH)”  Програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014 – 2020.
2.Еколого-водогосподарські проблеми м.Ужгорода (р.Уж, дериваційний канал, система водовідведення міста, каналізаційно-очисні споруди міста), шляхи їх вирішення.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі онлайн-засідання взяли участь голова Громадської ради Греньо М.М. та голова Громадської  організації «Закарпатське товариство охорони природи» Геревич О.В.


25 червня 2020 року департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА ініціював проведення відеоконференції – круглого столу за участю представників промисловості, бізнесу, громадських організацій,  владних структур Закарпаття та виконавчого директора Фонду розвитку підприємництва України Руслана Гашева на тему: «Проблеми малого та мікробізнесу Закарпатської області. Можливості Фонду розвитку підприємництва України та механізми стимулювання підприємництва на регіональному рівні». 
Обговорювалися можливості кредитування малого та середнього бізнесу області по програмі «Доступні кредити 5–7–9%», прийняті зміни до Податкового кодексу України та надані Громадською радою при ГУ ДПС у Закарпатській області більше 20 пропозицій по вдосконаленню законодавства, плану дій з реалізації антикризової стратегії стосовно мікро,  малого та середнього підприємництва.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі  відеоконференції – круглого столу взяли участь голова Громадської ради Греньо М.М., голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О., голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку,  розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства Пазина Р.О., голова Всеукраїнської громадської організації "Асоціація платників податків України" у Закарпатській області Волощук М.Г.


27 травня 2020 року   проведено сумісне засідання  членів Громадської ради при ГУ ДПС України у Закарпатській області та Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації  з обговорення пропозицій щодо внесення змін до Закону України від 16.02.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Від Громадської ради при ГУ ДПС України у Закарпатській області в роботі засідання взяли участь голова ради Пазина Р.О., голова Всеукраїнської громадської організації "Асоціація платників податків України" у Закарпатській області Волощук М.Г.,  від Громадської ради при Закарпатській ОДА – голова ради  Греньо М.М.,   голова комісії  з питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків Суліма В.В., голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О. та інші.

     На засіданні узгоджено перелік пропозицій, які будуть направлені відповідним державним органам.


01 червня 2020 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Закарпатської облдержадміністрації. Обговорювалися проект детального плану території для розміщення об’єкту з переробки ТПВ за межами населеного пункту на території Ірлявської сільської ради, а також проекти змін до генеральних планів м. Тячів та ряду сіл Хустського району.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданніархітектурно-містобудівної ради  взяв участь Кіндрат О.О. – голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору.


29 квітня відбулась робоча зустріч голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексія Петрова з головою Громадської ради при обласній державній адміністрації Михайло Греньо. 
Під час зустрічі йшлося про налагодження ефективних механізмів партнерства держави з інститутами громадянського суспільства, вдосконалення діяльності органів державної влади, забезпечення прозорості і відкритості їх діяльності, залучення громадян до участі в управлінні державними справами, підвищення якості підготовки та прийняття рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням думки громадськості, створення умов для участі громадян у розробленні проектів таких рішень, проведення соціологічних досліджень, а також сприяння пропагуванню державницької ідеології, інтеграції України в Європейські та Євроатлантичні структури, виховання патріотичних почуттів та гордості за Українську державу. 
В свою чергу голова Громадської ради запевнив, що експертний потенціал членів Громадської ради достатній для компетентного дослідження, вивчення та аналізу проблем суспільного життя, документів та нормативно-правових актів та внесення своїх пропозиції керівництву області.


9 березня 2020 року на виконання заходів «Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020» роки відбулася робоча зустріч голови Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та члена президії ради Кіндрата О.О. з депутатом В.Березнянської районної ради, приватним підприємцем Костиком Ф.І. та директором готельно-ресторанного комплексу «Красія»  Поневачем Е.

Під час  обговорення йшлося про стан та перспективи розвитку туристично-рекреаційного комплексу та гірськолижної бази «Красія»,  покращення інфраструктури с. Вищково, необхідність ремонту дороги  Кострино – Люта, підготовку кадрів для туристичної галузі, залучення додаткових інвестицій для збільшення туристичного потоку в літній сезон.

Греньо М.М. наголосив, що підняті проблемні питання будуть включені до порядку денного засідань президії Громадської ради та відповідної комісії.


6 березня 2020 року під  головуванням в.о. голови Закарпатської ОДА Гетманенка О.О. відбулося засідання обласної комісії з цінових питань. На порядку денному розгляд заяви ФОП, що здійснюють діяльність громадського харчування в навчальних закладах Закарпатської області.

З метою недопущення необґрунтованого підвищення цін на продукцію громадського харчування і забезпечення стабільної та беззбиткової роботи підприємств громадського харчування комісія вирішила встановити для всіх суб’єктів господарювання граничні торговельні надбавки (націнки) на продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі комісії взяв участь голова ради Греньо М.М.


5 березня 2020 року в режимі відеоконференц-зв’язку відбулася колегія департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації.  Головні питання порядку денного:

1. Про напрямки роботи та взаємодію департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА з місцевими органами виконавчої влади області щодо питань соціально-економічного розвитку туризму:

1.1. Про реалізацію у 2020 році заходів Програми підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019 – 2020 роки;

1.2. Про реалізацію у 2020 році заходів Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки.

2. Про стан соціально-економічного розвитку Закарпатської області за 2019 рік та перспективи регіонального розвитку.

Члени колегії та запрошені відзначили, що зусилля облдержадміністрації у 2019 році були направлені на реалізацію завдань щодо сталого економічного зростання, підвищення життєвого рівня населення та покращення соціального захисту.

В роботі колегії взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.


28 лютого 2020 року проведено планове засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА. Згідно з порядком денним:

 1. Заслухано звіт голови Громадської ради при облдержадміністрації Греньо М.М. про роботу ради за січень-лютий 2020 року.
 2. Затверджено план організаційних заходів з проведення на Закарпатті спільної обласної щорічної соціально-економічної місячної акції «З маленького саджанця – зелені Карпати».
 3.  Під час обговорення резолюції підприємців м. Ужгорода до органів державної влади стосовно збереження та розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності підтримано ряд конструктивних рішень влади щодо проведення широкомасштабної кампанії щодо інформування підприємців краю з новаціями та змінами до Податкового кодексу.
 4. Піднято питання про стан водних ресурсів Закарпатської області. Прийнято рішення провести науково-практичну конференцію з розробки комплексу заходів по вивченню,  збереженню та захисту від забруднення водних ресурсів Закарпаття.

26 лютого 2020 року  в  Центрі підтримки підприємництва  департаменту економіки і торгівлі облдержадміністрації організовано проведення «круглого столу» з обговорення резолюції підприємців м.Ужгорода до органів державної влади стосовно збереження та розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Ініціаторами заходу виступили департамент економіки і торгівлі Закарпатської ОДА, Громадська ради при Закарпатській ОДА та представники підприємців м.Ужгорода та м.Мукачева.

В обговоренні законодавчих змін взяли участь:

 1. Каганець М.В.  -  представник підприємців м. Ужгорода.
 2. Пересоляк О.С. – член президії ГР, голова комісії з питань законності і правопорядку, протидії корупції та захисту прав людини.
 3. Суліма В.В. - член президії ГР, голова комісії з питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків.
 4. Волошук М.Г. – голова ТВ ВГО «Асоціація платників податків України», І-й заступник голови ГР при ГУ ДПА у Закарпатській області.
 5. Греньо М.М. – голова Громадської ради при Закарпатській ОДА.
 6. Лазоренко І.Р. – начальник відділу розвитку підприємництва департаменту економіки і торгівлі Закарпатської ОДА.
 7. Іванчо Р.Й. – заступник голови правління Мукачівської МСП.
 8. Ганусич Н.М. – завідувачка  Сектором Державної регуляторної служби України у Закарпатській області.

18 лютого 2020 року в Закарпатській ОДА відбувся Установчий з’їзд арбітражних керуючих Закарпатської області.

Участь у відкритті Установчого з’їзду взяли в.о. голови Закарпатської ОДА Травіна Ольга Валеріївна, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо Михайло Михайлович, голова регіонального відділення Українського союзу промисловців та підприємців в Закарпатській області Кіндрат Олексій Олексійович, представник територіального органу з питань банкрутства Макаї Андрея Йосипівна.

В ході проведення Установчого з’їзду утворено Раду арбітражних керуючих Закарпатської області, затверджено Положення про Раду арбітражних керуючих Закарпатської області, обрано Голову ради, заступника Голови ради та персональний склад Ради арбітражних керуючих Закарпатської області.

Головою Ради арбітражних керуючих Закарпатської області обрано Пазину Ростислава Олексійовича, члена президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голову комісії з питань розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства.


12 лютого,  в Закарпатській обласній державній адміністрації відбулося публічне громадське обговорення проекту Антикорупційної програми Закарпатської обласної державної адміністрації на 2020 рік. Участь в обговоренні, яке проходило під головуванням заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ольги Травіної, взяли представники громадськості, члени Громадської ради при ОДА Михайло Греньо, Богдан Пранничук, Маріан Токар, керівники та представники  апарату  і структурних підрозділів облдержадміністрації. Програма має на меті впровадження комплексної системи заходів щодо запобігання та протидії корупції в апараті та структурних підрозділах обласної державної адміністрації, планування та координацію діяльності ОДА в процесі реалізації антикорупційної політики, здійснення правових, соціально-економічних, організаційно-управлінських і практичних заходів, спрямованих на ефективне запобігання корупції. Присутніми під час засідання та обговорення було внесено відповідні пропозиції, зокрема щодо забезпечення безумовного її виконання, проведення навчань тощо. Далі проект Антикорупційної програми Закарпатської облдержадміністрації на 2020 рік, погодили без критичних зауважень.


4 лютого  в обласній державній адміністрації відбулося спільне засідання Президії Громадської ради при облдержадміністрації з питань нововведення щодо оплати за природний газ у 2020 році за участі керівництва департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства  облдержадміністрації, голови правління АТ «Закарпатгаз», директора ТОВ «Закарпатгаз Збут».

На засіданні обговорені зміни порядку оплати послуг з доставки газу прийнятих Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг  (Постанова НКРЕКП № 3021 від 24 грудня 2019 року «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «ЗАКАРПАТГАЗ»).


29 січня 2020 року  за ініціативи Громадської ради при Закарпатській ОДА та Закарпатської обласної профспілкової організації працівників культури України організовано проведення «круглого столу» на тему «Про роботу ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» в інформаційному просторі Закарпаття і Карпатському Єврорегіоні: стан і перспективи розвитку».
Результатом обговорення ідеї реорганізації штатного розкладу  філії ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» стало схвалення пропозиції винести це питання на громадське обговорення із залученням відповідних фахівців, науковців, політологів, а також народних депутатів, які представляють Закарпаття. Учасниками «круглого столу» підписано відповідне Звернення «Про філію ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» та направлено Президенту України, Прем’єр-міністру, Голові Верховної Ради України, міністру культури, голові Наглядової ради ПАТ НСТУ, народним депутатам України від Закарпаття.

27 січня 2020 року  в приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи щодо організації та проведення на Закарпатті спільної обласної щорічної соціально-екологічної акції з озеленення Карпат.
На засіданні з інформацією  про підготовку  обласної соціально-екологічної акції «Врятуймо «Зелені легені» Карпат» виступили представники Громадської ради при Закарпатській ОДА Бережанський М.М. та Геревич О.В.

24 січня 2020 року відбулося засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА за участю заступника голови облдержадміністрації Травіної О.В.

Згідно з порядком денним голова Громадської ради Греньо М.М. проінформував учасників засідання про основні напрямки роботи Громадської ради при Закарпатській ОДА на 2020 рік, член президії Громадської ради Олег Лукша доповів учасникам засідання про участь членів Громадської ради в процесі розроблення Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на 2021-2027 років та  запропонував членам президії брати активну участь у втіленні її в життя.

Члени президії обговорили організаційну роботу по налагодженню подальшої співпраці комісій Громадської ради з департаментами та управліннями Закарпатської облдержадміністрації на 2020 рік.

На засіданні президії також заслухано звернення первинної профспілкової організації Філії ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція», зачитане заступником  голови облпрофради Захарцем В., до членів Наглядової Ради ПАТ НСТУ щодо недопущення скорочення регіонального мовлення.

Члени президії підтримали ініціативу заступника голови ОДА  Травіної О.В., яка запропонувала ініціювати громадське обговорення  цієї ситуації , та вирішили провести обговорення вже 29 січня.

На засіданні президії Громадської ради виступили голови комісій Бережанський М.М. з інформацією  про підготовку  обласної соціально-екологічної акції «Врятуймо «Зелені легені» Карпат» та Кузьма Б.І. про планування  заходів з нагоди 75-річниці заснування Закарпатської організації Національної спілки художників України.


17 січня 2020 року в приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи із моніторингу за реалізацією проекту «Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок

В засіданні робочої групи взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.


17 січня 2020 року під головуванням в.о. голови Закарпатської ОДА Олексія Гетманенка відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

На засіданні йшлося про досягнення домовленостей по співпраці громад у питаннях медицини, освіти, транспорту,  узагальнені отримані пропозиції  від членів робочої групи, депутатів облради, експертів, представників громад, прийнято рішення подати до КМУ зміни до Перспективного плану формування громад Закарпатської області, та ін.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні міжвідомчої робочої групи взяли участь Лукша О.В. та Пересоляк В.Ю.


10 січня 2020 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови Закарпатської ОДА Ігоря Шинкарюка  відбулося засідання конкурсної комісії з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері туризму та курортів, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2020 році за рахунок коштів обласного бюджету у рамках реалізації Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки.

В засіданні комісії взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.


10 січня 2020 року під головуванням в.о. голови Закарпатської ОДА Олексія Гетманенка відбулося засідання регіональної комісії з визначення інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році в Закарпатській області. Комісія визначила перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, обсяги фінансування проектів за рахунок  коштів ДФРР та громадського бюджету, передбачених на 2020 рік, та пріоритетні напрямки конкурсного відбору проєктів.

В обговоренні взяли участь народний депутат ВРУ Михайло Лаба, заступник голови облдержадміністрації Ольга Травіна, представники облради – депутат Мирослав Білецький та керуючий справами виконавчого апарату Юрій Гузинець, керівники департаментів фінансів, економічного розвитку і торгівлі ОДА, від  Громадської ради при Закарпатській ОДА  -  Греньо М.М. та Кіндрат О.О.  та інші.


24 грудня відбулося засідання Президії Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації за участі заступника голови обласної державної адміністрації О.Травіної, на якому проаналізовано роботу Громадської ради за 2019 рік та намічені перспективи роботи Громадської ради на 2020 рік.


13-14.11.2019 р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Громадською радою, утвореною при обласній державній адміністрації та низкою структурних підрозділів ОДА: департаментом фінансів, департаментом економічного розвитку і торгівлі, департаментом освіти і науки, департаментом екології та природних ресурсів, департаментом охорони здоров’я, департаментом агропромислового розвитку, департаментом культури, департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, департаментом інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства, управлінням молоді та спорту, управлінням містобудування та архітектури, управлінням капітального будівництва, відділом запобігання і виявлення корупції та взаємодії з правоохоронними органами, службою у справах дітей.
Укладаючи документ про співпрацю, голова Громадської ради Михайло Греньо та керівники департаментів, управлінь та відділів ОДА домовились про взаємодію та координацію діяльності для взаємодопомоги та отримання позитивного результату в соціальних змінах області через налагодження конструктивного діалогу громадськості та впровадження громадських ініціатив.


12.11.2019 р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Громадською радою при Закарпатській обласній державній адміністрації та департаментом соціального захисту населення ОДА. 
Йдеться про взаємодію та координацію діяльності для взаємодопомоги та отримання позитивного результату в соціальних змінах області через налагодження конструктивного діалогу громадськості та впровадження громадських ініціатив.
Документ про співпрацю підписали Голова Громадської ради Михайло Греньо та директор департаменту соціального захисту населення Михайло Петрішка.


31.10.19 на засіданні президії Громадської ради при ОДА йшлося про виконання доручення голови ОДА І.Бондаренка щодо вдосконалення механізму співпраці між органами виконавчої влади області та інститутами громадянського суспільства.

Обговорено питання підписання відповідних угод, меморандумів, протоколів намірів між структурними підрозділами ОДА та профільними комісіями ГР при ОДА.

Наголошувалось на необхідності завершення процесу формування громадських рад при РДА, МВК та ОТГ.

У роботі засідання президії взяла участь заступник голови ОДА О.Травіна.


11.10.2019 р. відбулася планова зустріч голови Закарпатської облдержадміністрації Бондаренка І.С. з президією Громадської ради при Закарпатській ОДА.

Обговорювалися питання покращення роботи президії та комісій Громадської ради, а також налагодження ефективної співпраці зі структурними підрозділами облдержадміністрації.


25.09.2019 р. відбулося засідання колегії департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації.

Обговорювалися розробка Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2021 – 2027 років, підготовка до проведення інвестиційного форуму «Закарпаття – бізнес в центрі Європи» та ін.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання взяв участь член колегії, голова ради Греньо М.М.


24.09.2019 р. проведена робоча зустріч членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та Кіндрата О.О. із заступниками голови обласної державної адміністрації Гетманенком О.О. та Травіною О.В.

Обговорювалися питання подальшої співпраці та організації засідання президії Громадської ради за участю керівництва області.


20.09.2019 р. у м.Київ відбулася нарада голів (представників) Громадських рад України, організована Координаційним Комітетом Громадських рад України. Участь у нараді взяв і представник Громадської  ради при Закарпатській обласній державній адміністрації.


17.09.2019 р. в малому залі облдержадміністрації відбувся брифінг, на якому було презентовано пропозицію нового районного поділу Закарпатської області. 
Спікери брифінгу Орест Микита (керівник проектів Інституту регіонального розвитку, м.Львів) та Андрій Шекета (Глава Ради Старійшин Фундації регіональних ініціатив, депутат Закарпатської обласної ради, член робочої групи ОДА з впровадження реформи децентралізації) дали роз’яснення, за якими критеріями пропонується створювати нові укрупнені райони, чому актуалізувалось питання вдосконалення районного поділу областей по всій Україні і як цей процес вплине на життя громадян Закарпаття.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі брифінгу взяли участь члени президії Лукша О.В. та Бережанський М.М.


16.09.2019 р. за участю голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка відбулося засідання обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні комісії взяли участь голова ради Греньо М.М. та член президії Кіндрат О.О.


04.09.19 р. під головуванням першого заступника голови державної адміністрації Дурана І.П. та директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Мана Д. М. відбулося чергове засідання робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.

Питання порядку денного:

 1. Презентація SWOT-матриці порівняльних переваг, викликів та ризиків та стратегічних цілей Регіональної стратегії Закарпатської області до 2027 року (доповідач – Приходько В.П.);
 2. Про порядок здійснення стратегічної екологічної оцінки, етапи здійснення стратегічної екологічної оцінки та основні вимоги (доповідач -  Лукша О.В.);
 3. Обговорення результатів аналізу щодо визначення SMART- спеціалізації в Регіональній стратегії Закарпатської області до 2027 (доповідачі -  Багрій Л.О. та Симочко Т.М.);
 4. Про проекти до операційної цілі «Підтримка малого і середнього підприємництва» (доповідач – Сюсько М.М.).

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні робочої групи взяли участь члени президії Приходько В.П. та Лукша О.В.( з доповідями), Кіндрат О.О., Бережанський М.М., Пересоляк В.Ю. та голова ради Греньо М.М.


На виконання стратегії програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» президією Громадської ради при Закарпатській ОДА  організовано та проведено еколого-просвітницькі акції:
•    18.08.2019 р. сплав на катамаранах р. Тиса; 
•    25.08.2019 р. на честь Дня Державного прапора та 28-ї річниці Незалежності України сходження на гірський хребет Свидовець.
На честь Дня Державного прапора учасники сходження підняли прапор України на Свидовецькому хребті. В акції взяли участь 70 представників громадських організацій міста Ужгорода та Закарпатської області.


11.08.2019 р. в рамках реалізації стратегії програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» президією Громадської ради при Закарпатській ОДА організовано еколого-просвітницьку акцію – туристичний похід вихідного дня  за маршрутом:  м. Ужгород  –    с. Кваси -  гора  Мунчел  (1305 м) – полонина Скапеська  (1727 м)  –  полонина Примаротик  (1775 м)  –  гора Петрос  (2020м)  - м. Ужгород.
В акції взяли участь 40 представників громадських організацій області.   


06.08.2019 р. під головуванням першого заступника голови державної адміністрації Дурана І.П. відбулося чергове засідання робочої групи з питань розроблення регіонального плану управління відходами до 2030 року.
В засіданні взяв участь член робочої групи, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.


05.08.2019 р. відбулася робоча зустріч голови Закарпатської ОДА Бондаренка І.С з головою Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., на якій обговорювалися шляхи співпраці облдержадміністрації з інститутами громадянського суспільства, що входять до складу Громадської ради.


04.08.2019 р. відбувся І-й Міжнародний сплав річкою Тиса «РОТАРІ РАФТИНГ -  2019»,  який організували Ротарі клуб м. Ужгорода, Громадська рада при Закарпатській ОДА та Громадське природоохоронне об’єднання «Бокораш». В еколого-просвітницькій акції взяли участь 40 представників громадських організацій області. Учасники акції ознайомилися не тільки з мальовничою природою берегів річки Тиса, а й з  екологічним станом її басейну. 


01.08.2019 р. під головуванням  голови Закарпатської ОДА Бондаренка І.С. відбулося чергове засідання робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Обговорювалися стан підготовки проектів Регіональної стратегії та проект бачення розвитку Закарпатської області,  SWOT- аналіз та SMART –аналіз Регіональної стратегії до 2027 року та інші. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії Лукша О.В. та Приходько В.П.


28.07.2019 р. в рамках реалізації стратегії програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» президією Громадської ради при Закарпатській ОДА організовано еколого-просвітницьку акцію – туристичний похід  за маршрутом:  м. Ужгород  –   с. Луги -  полонина Балцетул – хребет Чорногірський  -   г. Піп Іван Чорногірський (2026 м) – г. Вихід (1471 м) – м. Рахів  -  м. Ужгород. В акції взяли участь 35 представників громадських організацій області.   


24.07.2019 р. відбулося засідання Громадської ради при ГУ ДФС в Закарпатській області. На порядок денний виносилися, зокрема, такі питання:
1.    Щодо концепції створення Державної митної служби України.
2.    Щодо практичної реалізації основних положень Указу Президента України від 09.07.2019 № 505/2019 «Про заходи щодо протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів».
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання та обговоренні вищезгаданих питань  взяли участь голова ради Греньо М.М.,  голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку,  розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства  Пазина Р.О., голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О., члени ради Волощук М.Г.,  Кілару Ю.О.


16.07.2019 р. в Закарпатській ОДА під спільним керівництвом голови ОДА Ігоря Бондаренка та голови обласної ради Михайла Рівіса відбулося засідання робочої групи з питань розміщення вітрової електростанції 120 МВт на Боржавській полонині.
Під час жвавої дискусії учасники робочої групи висловили різні думки щодо доцільності будівництва вказаного енергооб’єкта. Після завершення обговорення члени робочої групи вирішили додатково вивчити ситуацію щодо розміщення вітрової електростанції на території Воловецького і Свалявського районів для ухвалення зваженого рішення в інтересах мешканців краю.  
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні робочої групи взяли участь голова комісії з питань стратегічного і екологічно збалансованого розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу регіону та реформ Лукша О.В., член вищезгаданої комісії  Станкевич  О.І. та голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку,  розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства  Пазина Р.О.    


04.07.2019 р. в Ужгороді відбулось перше засідання робочої групи з розробки операційної цілі «Підтримка малого і середнього бізнесу в Закарпатській області» за участю понад 50 представників бізнесу різних видів економічної діяльності. Організатори заходу ознайомили присутніх із станом розвитку та аналізом діяльності малого і середнього підприємництва в області, основними напрямками підтримки, передбаченої Програмою підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019-2020 роки, що сприяють розвитку малого і середнього бізнесу, з результатами он-лайн опитування бізнесу щодо проблем та напрямів діяльності бізнесу.
Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Денис Ман зазначив, що існуючі інструменти підтримки бізнесу недостатні, а потенціал використовується не повною мірою, тому потрібне більш якісне формування регіональної політики підтримки бізнесу. 
В засіданні взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА Приходько В.П., Кіндрат О.О., Лукша О.В., Пересоляк В.Ю.


29.06.2019 р. на виконання стратегії програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» президією Громадської ради при Закарпатській ОДА за участю представників громадських організацій області організовано сходження на гору Стримба (1719 м) - еколого-просвітницьку акцію, присвячену святкуванню Дня Конституції України та 74-й річниці входження Закарпаття до складу України. В заході взяли участь 29 чоловік. Активну допомогу в організації та проведенні акції надали начальник ГПРВ смт. Міжгір’я Щерба В.В., фельдшер ГПРВ смт. Міжгір’я Маркович В.І., начальник  Колочавського ПОНДВ  Ярема М.Ю. та інспектор І-ї категорії охорони ПЗФ Колочавського ПОНДВ Мацола Ю.П. 


26.06.2019 р. ТВ ГО «Асоціація платників податків України» в Закарпатській області за підтримки Громадської ради при Закарпатській ОДА організувала проведення в м.Ужгороді «круглого столу» з метою отримання підтримки широкого кола представників влади, контролюючих органів, українського бізнесу, громадських організацій, науковців щодо необхідності прийняття Податкового Кодексу Розвитку та Концепції доктрини економічної безпеки України.  Обговорювалася остаточна оновлена редакція цих документів.
Під час обговорення йшлося про те, що при внесенні змін до податкового законодавства необхідно зберегти баланс між доходами та видатками бюджету,  також знаходити компенсатори бюджетних витрат у разі відміни одних податків і прийнятті інших. Учасники  круглого столу  практично одноголосно дійшли висновку, що податкове законодавство повинно забезпечити створення справедливих правових та економічних умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми для забезпечення  сталого економічного розвитку економіки нашої держави.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі «круглого столу» взяли участь голова ради Греньо М.М., голова комісії з питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків Суліма В.В., голова комісії  з питань інвестицій, транскордонного   співробітництва та   євроінтеграції Приходько В.П., голова комісії  з питань законності і правопорядку, протидії корупції  та  захисту прав людини Пересоляк О.С., голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку, розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства Пазина Р.О.


26.06.19 в Закарпатській ОДА відбулося засідання за круглим столом "Конституція України – шляхи і перспективи розвитку народовладдя в Україні". Під час заходу обговорювались питання конституційно-правового статусу людини і громадянина в Україні, особливості розвитку української держави, сучасного конституційного процесу, виборчого права, впровадження механізмів електронної демократії.
Участь у засіданні взяли заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області М.Готра, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА М.Греньо, члени Громадської ради - голова товариства „Краяни Рахівщиниˮ М.Бережанський та голова громадської організації „Інститут раціонального природокористуванняˮ  В.Пересоляк, науковці УжНУ, представники громадських об’єднань.


23.06.2019 р. на виконання положень програм «Карпати вивчаємо та охороняємо», «За екологічно чисте довкілля басейну р.Тиса» Громадська рада при Закарпатській ОДА організувала сплав на катамаранах річкою Тиса, в якому взяли участь 28 чоловік, в тому числі представники громадських організацій міста та області.
По завершенні сплаву голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. нагородив всіх учасників акції пам’ятними медалями та свідоцтвами. 


20.06.2019 р. за участю  голови Закарпатської обласної ради Рівіса М.М. та т.в.о. голови облдержадміністрації Дурана І.П. відбулося спільне засідання Керівного комітету та Робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. На засіданні презентували соціально-економічний аналіз розвитку економіки області та напрацювання фокус-груп, обговорили сценарії розвитку регіону на період 2021-2027 років.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії  Приходько В.П. та Лукша Є.О.


20.06.2019 р. голова  Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. взяв участь в роботі розширеного засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на якому заслухано звіти начальників місцевих органів управління освітою про підсумки роботи у 2018/2019 навчальному році та підготовку до наступного навчального року, а також про ефективність використання місцевими бюджетами субвенції з державного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими потребами.    


18.06.2019 р. конкурсна комісія облдержадміністрації провела  конкурс із визначення претендентів на компенсацію у вигляді часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами  малого і середнього підприємництва   для реалізації інвестиційних проектів за рахунок коштів обласного бюджету. 

Конкурсна комісія затвердила перелік інвестиційних проектів малого та середнього бізнесу, які за результатами конкурсу отримають підтримку обласного бюджету.

Переможцями стали 9 проектів у таких галузях: харчова, деревообробна, поліграфічна промисловість, будівництво доріг, садівництво, рослинництво, послуги з тимчасового проживання, альтернативна енергетика.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні конкурсної комісії взяв участь член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О.     


14.06.2019 р. департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА організовано проведення засідання робочої групи з питань розроблення пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування і паспортизації діючих місць видалення відходів. Розглядались надані для погодження облдержадміністрацією зміни до паспортів місць видалення відходів сміттєзвалищ м.Берегова, м.Сваляви та м.Тячева, а також пропозиції щодо виключення з реєстру місць видалення відходів та включення до реєстру місць стихійних сміттєзвалищ ряду об’єктів області.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання взяв участь член робочої групи, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.     


14.06.2019 р. за участю відповідального представника Закарпатської ОДА - директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Мана Д.М. відбулося планове засідання фокус-групи  «Економічний розвиток та інвестиційна діяльність» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь голова фокус-групи Приходько В.П. та Лукша Є.О.


13.06.2019 р. відбулося чергове засідання фокус-групи  «Реалізація туристичного та рекреаційного потенціалу регіону» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. 
На засіданні обрано голову фокус-групи, проведено SWOT-аналіз туристично-рекреаційного потенціалу регіону, надано ряд пропозицій до операційних цілей і завдань  щодо розвитку туризму та курортно-рекреаційної сфери.
Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяв участь голова ради Греньо М.М. 


09.06.2019 р. на виконання положень Меморандуму про співробітництво між Громадською радою при Закарпатській ОДА, управлінням ДСНС у Закарпатській області та департаментом економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА та програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» організовано сходження на г.Говерла, в якому взяли участь 35 чоловік, в тому числі члени Громадської ради при Закарпатській ОДА та члени громадських організацій міста та області.
Учасників акції супроводжували рятівники Рахівського загону ГРПВ Цуперяк С.Д. та Зварич П.П., які ознайомили всіх  з основними правилами поведінки туристів в горах, а наукові співробітники Кухар Д. та Волощук М. розповіли про роботу та основні проблеми Карпатського біосферного заповідника.
По завершенні сходження голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. нагородив всіх учасників акції пам’ятними медалями та свідоцтвами.      


07.06.2019 р. департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА та комісія № 10 «З питань сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Громадської ради при Закарпатській ОДА (голова комісії - Козак Т.Ю.)  обговорили питання забезпечення Закарпатської області коштами з Державного  бюджету України на 2019 рік відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309  на реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу.  


05.06.2019 р. відбулося засідання фокус-групи  «Розвиток освіти науки, охорони здоров’я, спорту» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяв участь голова ради Греньо М.М.


04.06.2019 р. відбулося засідання фокус-групи «Розвиток сільських та проблемних територій, у тому числі гірських» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії Лукша О.В., Кіндрат О.О. та Бережанський М.М.


03.06.2019 р. відбулося засідання фокус-груп із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії:
•    фокус-група «Просторовий розвиток територій» -  Лукша О.В., Кіндрат О.О., Приходько В.П., Пересоляк В.Ю., Ревтій І.І.;
•    фокус-група «Реалізація туристичного та рекреаційного потенціалу регіону» - Лукша Є.О., Пранничук Б.Д.


30.05.2019 р. відбулося засідання фокус-групи «Екологія та охорона довкілля» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії Лукша О.В., Пересоляк В.Ю., Лані В.Ю.


29.05.2019 р.  президія Громадської ради при Закарпатській ОДА, комісія № 17 «З питань сприяння розвитку громадянського суспільства»  (голова – Токар М.) та Служба у справах дітей ЗОДА (керівник Якімеліна С.) ініціювали проведення «круглого столу»  до Міжнародного Дня захисту дітей.
Основною метою заходу стала актуалізація уваги до проблем забезпечення прав дитини в сучасному українському суспільстві, перспективних ініціатив державних інститутів та інституцій громадянського суспільства, відповідної правової, освітньої, соціальної та іншої допомоги. 
Під час обміну думками головний акцент було зроблено на сучасному стані забезпечення різноманітних прав дитини в Україні, профілактиці злочинності та правопорушень у дитячому середовищі, правовому та іншому супроводі забезпечення прав дитини в нашому регіоні.
В роботі «круглого столу» також взяли участь: Греньо М.М.- голова Громадської ради при Закарпатській ОДА, Євген Когутич – начальник Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, Андрій Курта – начальник сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Закарпатській області, Тетяна Мачабелі – керівник ГО «Неємія», благодійниця, громадська активістка, Марія Менджул – доцент юридичного факультету Ужгородського національного університету, Тетяна Міцьо – т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, Михайло Петрішка – директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації, Ганна Сопкова – директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, Лариса Фучко – заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області, Діана Швардак – регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області.
Всі учасники дискусії висловили впевненість у необхідності тісної співпраці між державними й громадськими інституціями в забезпеченні різноманітних прав дитини, подали фахові рекомендації, констатували пріоритетність цільової уваги держави і суспільства до проблем виховання молодого покоління.


28.05.2019 р. відбулося спільне засідання комісій Громадської ради при Закарпатській ОДА: № 13 «З питань національно-патріотичного виховання, волонтерської діяльності та захисту прав учасників АТО» ( голова комісії Савицький І.О.) та № 16 «З питань розвитку культури та збереження історичної спадщини» (голова комісії Кузьма Б.І.). Обговорювалися проблемні питання, з якими звернулися до Громадської ради при Закарпатській ОДА  воїни та ветерани АТО. 
В роботі спільного засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., члени президії Бережанський М.М., Пранничук Б.Д. та Пересоляк В.Ю.


28.05.2019 р. відбулося засідання фокус-груп із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії:
•    фокус-група «SWOT-аналіз регіонального розвитку» -  Лукша О.В., Кіндрат О.О., Приходько В.П.;
•    фокус-група «Економічний розвиток та інвестиційна діяльність» - Бережанський М.М., Суліма В.В., Путінцев В.Ю.


23 травня 2019 року відбулося спільне засідання президії Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації та департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації.
Обговорювалися основні напрямки роботи Громадської ради по втіленню в життя Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Вирішено залучити всіх членів президії Громадської ради до активної участі в формуванні фокус-груп (SWOT-аналізу регіонального розвитку; смарт-спеціалізації; просторового розвитку територій; розвитку освіти, охорони здоров’я, спорту; екології та охорони довкілля; розвитку інфраструктури; економічного розвитку та інвестиційної діяльності; розвитку людського капіталу; реалізації туристичного та рекреаційного потенціалу; розвитку сільських територій; збереження культурної спадщини) з підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років. 
Учасники засідання рекомендували та затвердили кандидатури членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА для співробітництва з департаментами та управліннями облдержадміністрації.
На засіданні також заслухана інформація про роботу Третього всеукраїнського форуму Громадських рад України.
В роботі спільного засідання взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, начальник управління стратегічного планування та моніторингу соціально-економічного розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації Багрій Л.О. та його заступник Ганич Н.В.


16 травня 2019 року Міністерством інфраструктури України в режимі відеоконференції проведена експертна зустріч на тему «Ключові положення законопроекту про залізничний транспорт». 
В обговоренні проекту закону «Про залізничний транспорт» взяли участь запрошені на зустріч члени Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., Кіндрат О.О., Афтанас Я.Д., Пароконна В.В.


15 травня 2019 року відбулося спільне засідання членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА та  членів обласної рейтингової комісії Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2018» в Закарпатській області. На засіданні затвердили основні етапи та дати проведення першого туру Рейтингу.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь Греньо М.М., Волощук М.Г., Пазина Р.О., Кілару Ю.О. 


15 травня 2019 року проведено спільне засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА та Закарпатського обласного відділення Національного олімпійського комітету України. 
Обговорювалися організаційні питання, пов’язані з проведенням в області 23 червня Міжнародного Олімпійського Дня. Для популяризації  олімпійської концепції «Спорт для всіх» намічено ряд заходів із  залучення максимальної кількості учасників до спортивних змагань. 
В роботі спільного засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та голова Закарпатського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Риляк І.І.


08 травня 2019 року відбулася робоча нарада, в якій взяли участь директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Ман Д,, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М., член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань розвитку культури та збереження історичної спадщини Кузьми Б. Обговорювалося питання створення в області  нового туристичного напрямку на батьківщині видатного закарпатського художника А Ерделі в с.Климовиця Іршавського району, а саме: проведення щорічного фестивалю, присвяченого вивченню та популяризації творчої спадщини художника.


08 травня 2019 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів) на 2020 рік, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Відзначалося, що до участі в конкурсі зареєстровано 140 проектів на загальну суму 1,3 млрд. грн. В роботі засідання взяли участь члени Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., Кіндрат О.О., Приходько В.П.


02 травня 2019 року відбулося спільне засідання за участю членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, членів комісії № 17 «З питань розвитку громадянського суспільства» та запрошеного начальника Служби у справах дітей Закарпатської ОДА п. Якімеліної С.С.
Обговорювалися питання налагодження співпраці між Громадською радою при Закарпатській ОДА та Службою у справах дітей при Закарпатській ОДА.
На спільному засіданні голова комісії з питань розвитку громадянського суспільства Токар М.Ю. представив орієнтовний перелік основних напрямків  роботи очолюваної ним комісії (розміщений в рубриці «Матеріали»).


02 травня 2019 року в облдержадміністрації відбулось засідання керівного комітету з організації розробки Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років. В засіданні взяли участь  голова обласної ради Михайло Рівіс, в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Галас, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Денис Ман , проректор з науково-педагогічної роботи ДВНЗ «УжНУ» Мирослава Лендьел, перший заступник голови Громадської ради, голова комісії з питань стратегічного і екологічно збалансованого соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу регіону та реформ,  голова правління агентства місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс» Олег Лукша та ін..
Презентуючи методику розробки, проведення моніторингу та оцінки результатів реалізації регіональних стратегій Олег Лукша відзначив, що Стратегія розвитку області жодним чином не спонукає до вирішення усіх проблем, а стимулює працювати з пріоритетами, важливими для області.
В результаті обговорень керівний комітет схвалив Заходи щодо розробки Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та план заходів з її реалізації.


12 квітня 2019 року відбулися установчі збори Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації, до якої увійшло 79 представників інститутів громадянського суспільства.

Учасники установчих зборів обрали керівництво та затвердили склад комісій.

Головою Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації обрано Михайла Греня – голову Спілки підприємців Закарпаття. 

Новообраний голова представив на розсуд учасників зібрання своє бачення діяльності цього громадсько-консультативного органу. Основну діяльність Громадської ради М.Греньо вбачає у створенні ефективного механізму проведення консультацій органів державної виконавчої влади з громадськістю, налагодження тісної співпраці профільних комісій Громадської ради із структурними підрозділами облдержадміністрації, обласними управліннями та установами, необхідності підвищення ролі громадськості при прийнятті важливих для області рішень. Серед головних  напрямів - проведення за участі експертів ради незалежних громадських експертиз з питань соціально-економічного розвитку краю, надання пропозицій щодо проектів нормативно-правових актів, здійснення контролю за діяльністю влади тощо. 

Остання зміна сторінки: 16-04-2021 16:52

Дивіться також