Архів. Діяльність

4 квітня 2019 року відбулося заключне засідання ініціативної групи по створенню Громадської ради при обласній державній адміністрації, на якому затверджено список кандидатів до складу Громадської ради та прийнято рішення про проведення установчих зборів Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації на 12 квітня ц.р.

Детальна інформація про порядок денний установчих зборів буде повідомлено додатково.


26 березня 2019 року за ініціативи департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації проведена робоча нарада з обговорення ходу виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку Закарпатської області та вирішення актуальних проблемних питань щодо збереження водних ресурсів області, забезпечення населення питною водою, причин екологічних стихійних лих, тенденції до обміління річок, очистки стічних каналізаційних вод та якості стічних підземних вод.
До участі в робочій нараді запрошувалися представники громадських організацій, об’єднань, науковці. В робочій нараді в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між ДЕРТ облдержадміністрації, управлінням лісового та мисливського господарства облдержадміністрації та Громадською радою при Закарпатській ОДА взяли участь член президії Громадської ради Пересоляк В.Ю., який виступив з доповіддю «Проблема збереження водних ресурсів області»,  та голова ради Греньо М.М.


22 березня 2019 року відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на якому обговорювалося  виконання постанови Кабміну від 04.04.2018 № 237 про використання коштів освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» та про дотримання керівниками закладів освіти вимог чинного законодавства щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
В роботі розширеного засідання колегії взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. 

21 березня 2019 року відбулося чергове засідання ініціативної групи з підготовки та утворення Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації (каденції 2019 – 2021 р.р.). 
На засіданні йшлося про хід  підготовки до  установчих зборів та подання заяв на входження до складу нової Громадської ради. Так, станом на 21.03.2019 р. для реєстрації щодо участі в установчих зборах з обрання складу Громадської ради при Закарпатській ОДА каденції 2019-2021 р.р. подано 40 заяв від інститутів громадянського суспільства.


19 березня 2019 року відбулося спільне засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА та департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА з порядком денним:
1.    Публічний звіт директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА про виконання бюджетних програм за 2018 рік та публічне представлення паспортів бюджетних програм за 2019 рік, де головним розпорядником коштів є департамент, а саме:
-   «Програми розвитку туризму та курортів Закарпатської області на 2016 – 
    2020 роки»;
-  «Програми розвитку малого та середнього підприємництва області на 
   2017 – 2018 роки»;
-   «Програми підвищення конкурентоспроможності області на 2019-2020
    роки».
2.    Мораторій на перевірки закінчився – чого очікувати бізнесу?
3.    Про підписання Меморандумів:
•    про співробітництво між Громадською радою при Закарпатській ОДА, Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та департаментом  економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА;
•    про співробітництво між Громадською радою при Закарпатській ОДА, Управлінням ДСНС у Закарпатській області та департаментом  економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в спільному засіданні взяли участь члени президії Греньо М.М., Кіндрат О.О., Кузьма Б.І., Бережанський М.М., Пересоляк В.Ю., Пранничук Б.Д., Путінцев В.Ю., Суліма В.В.  


17 березня 2019 року члени Громадської ради при Закарпатській ОДА, члени Громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» відкрили туристичний сезон 2019 року еколого-просвітницьким походом за маршрутом: м. Ужгород –  м. Перечин – с. Тур’я Ремета – с. Лумшори  – водоспади –  Вайдова Лука  - м. Ужгород. До походу були залучені районні туристичні інформаційні центри.
Під час походу відбулася зустріч учасників з мером м. Перечина Погоріляком І.В. та депутатом обласної ради Вишняком А.М., які розповіли про історію міста, цікаві факти та легенди. В с. Тур’я Ремета директор ЗОШ Ремета В.І. та викладач історії Пилип Е.Е. провели цікавий екскурс в історію цього мальовничого села.
В еколого-просвітницькому поході взяло участь 27 чоловік. По завершенні акції на честь відкриття туристичного сезону голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. вручив всім учасникам пам’ятне свідоцтво.


15 березня 2019 року відбулося розширеного засідання Ради регіонального розвитку Закарпатської області за участю Президента України Петра Порошенка.
Під час засідання Президент України наголосив, що окрім російської агресії Україна протистоїть ще одному ворогові – бідності. Президент додав, що пересвідчився – на Закарпатті вже зараз є приклади створення належних умов праці і її оплати, які забезпечать повернення додому українців, що працюють за кордоном.
Президент України Петро Порошенко також наголосив на тому, що область по праву вважають унікальною перлиною України і Європи, і Закарпаття заслуговує того, щоб стати туристичною Меккою для всієї Європи. 
У своєму виступі під час засідання Ради регіонального розвитку голова Закарпатської ОДА  Геннадій Москаль підкреслив, що розроблений перспективний план розвитку Закарпатської області охопив усі сфери життя регіону. Зокрема, головні акценти у галузях інфраструктури та транскордонного співробітництва торкнулися розбудови доріг, покращення транспортного сполучення з областю, збільшення кількості пунктів пропуску з країнами ЄС, а у наступні три роки проекти регіонального розвитку області у галузях культури і туризму будуть спрямовані на ті об’єкти, що по праву вважаються візитівками краю і всієї країни.
В роботі розширеного засідання Ради регіонального розвитку Закарпатської області за участю Президента України Петра Порошенка взяли участь члени Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., Кіндрат О.О. та Приходько В.П. 


01 березня 2019 року відбулося засідання колегії департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА, в якому взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова Спілки підприємців Закарпаття Греньо М.М.
Серед інших на колегії обговорювалися питання:
-    Про хід виконання у 2018 році Плану заходів із реалізації у 2018-2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року.
-    Про оголошення щодо проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері туризму та курортів, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2020 році.
-    Про порядок використання коштів обласного бюджету для організації та проведення конкурсу бізнес-проектів для бізнесменів-початківців (стартапи) у рамках Програми підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019-2020 роки.
На колегії прийнято ряд важливих рішень, які стануть поштовхом для подальшого розвитку підприємництва, туристичної галузі Закарпаття до 2020 року.


27 лютого 2019 року відбулася зустріч голови Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Греньо М.М. з головою політичного відділу, Першим Секретарем Посольства Японії в Україні Дайсуке Мінаміно.
Обговорювалися діяльність Громадської ради при Закарпатській ОДА в сприянні розвитку громадянського суспільства, стан та перспективи розвитку малого та середнього бізнесу, питання забезпечення прав і свобод нацменшин, що проживають на території області, нові напрямки подальшої співпраці Японії та Закарпаття. 


15 лютого 2019 року відбулося засідання президії Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації з порядком денним:   
1. Про Звернення до Голови Організації Об’єднаних Націй з питань звільнення українських моряків з російського полону.
2. Про підписання Меморандумів про співпрацю Громадської ради при Закарпатській ОДА з  Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського  господарства та Управлінням ДСНС у Закарпатській області. Затвердження плану з організації безпеки та розвитку туризму в Закарпатській області на 2019 – 2020 роки..
3. Про підготовку до звітних зборів  Громадської ради при Закарпатській ОДА за період роботи з 2017 по 2019 роки.
4. Про виконання Розпорядження № 77 від 12,02,19 р. голови Закарпатської ОДА «Про ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів із утворення Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації»
На засіданні прийнято рішення підписати Звернення до Голови Організації Об’єднаних Націй з питань звільнення українських моряків з російського полону.
Після обговорення текстів проектів Меморандумів про співпрацю Громадської ради при Закарпатській ОДА з  Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського  господарства та Управлінням ДСНС у Закарпатській області вирішено доопрацювати та підписати  вказані Меморандуми. 
З інформацією про підготовку до звітних зборів  Громадської ради при Закарпатській ОДА за період роботи з 2017 по 2019 роки та виконання Розпорядження № 77 від 12,02,19 р. голови Закарпатської ОДА «Про ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів із утворення Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації» виступив голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. Прийнято рішення:
1.Доручити голові Громадської ради та головам комісій підготувати звіти про роботу за період з 2017 по 2019 роки.
2.Провести засідання ініціативної групи на виконання Розпорядження № 77 від 12,02,19 р. голови Закарпатської ОДА «Про ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів із утворення Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації».


13 лютого 2019 року в облдержадміністрації організовано проведення «круглого столу» з публічного обговорення Антикорупційної програми Закарпатської обласної державної адміністрації на 2019 рік. До обговорення запрошувалися громадські діячі, представники громадських організацій області,  в тому числі і члени Громадської ради при Закарпатській ОДА.

Від Громадської ради в роботі «круглого столу» взяли участь Греньо М.М., Кіндрат О.О., Пазина Р.О., Гирявець М.М., Сентимрей Н.Ф.,Приходько В.П., Савицький І.О., Суліма В.В., Пранничук Б.Д.


12  лютого 2019 року в облдержадміністрації відбулося розширене засідання обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). В ході засідання прийняте відповідне рішення, призване координувати роботу департаменту освіти і науки ОДА та управління молоді та спорту ОДА щодо забезпечення проведення в області етапів гри «Сокіл» («Джура») згідно з постановою Кабміну від 17.10.2018 р. № 845 «Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання».

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в розширеному засіданні взяли участь голова ради Греньо М.М. та голова комісії з питань національно-патріотичного виховання, волонтерської діяльності та захисту прав учасників АТО Савицький І.О.


5 лютого 2019 року в облдержадміністрації відбулося розширене засідання регіональної Ради підприємців у Закарпатській області. Обговорювалися питання:
1.    Про виконання Програми малого та середнього підприємництва в області на 2017 – 2018 роки.
2.    Про «Порядок використання коштів обласного бюджету для часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’6єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів у 2019 – 2020 роках».
3.    Про «Положення про організацію та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців».
4.    Про «Програму підтримки малого бізнесу «Будуй своє».
В засіданні взяли участь заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Руснак Г.С., начальник відділу розвитку промисловості, торгівлі та  підприємництва Лазоренко І.Р., начальник відділу підтримки підприємництва Федака М.І., начальник Закарпатського управління АТ «Ощадбанк» Німчук С.,  голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору, заступник голови Громадської ради Кіндрат О.О.


31 січня 2019 року відбулося засідання президії Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації з порядком денним:           
1. Про співпрацю Регіонального центру по наданню безкоштовної правової допомоги населенню Закарпатської області з громадськими організаціями краю.
Доповідач – Попадинець В.Ю.- директор  Регіонального Центру по наданню безкоштовної правової допомоги населенню Закарпатської області
2. Про роботу комісії  з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій. Затвердження плану роботи Громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» на 2019 рік. Налагодження співпраці та координація роботи ГПО «Бокораш» з Аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення МНС України в Закарпатській області.
Доповідач: -  Пранничук Б.Д. – голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій 
3. Про підготовку до звітів та виборів нової Громадської ради при Закарпатській ОДА.                                                                
Доповідач - голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. 

     З інформацією по першому питанню виступив Попадинець В.Ю. - директор  Регіонального Центру з надання БВПД у Закарпатській області. який розповів членам ради про систему безоплатної правової допомоги на Закарпатті та поділився  основними успіхами, яких вдалося досягти команді у 2018-му році. Також В.Попадинець закликав Громадську раду до співпраці з Регіональним центром з метою підвищення правової свідомості, поінформованості краян про можливість захисту своїх прав та покращення доступу до правосуддя вразливих категорій громадян, які не мають коштів оплатити послуги адвоката для представництва своїх інтересів у судах.
      Члени Громадської ради підтримали пропозицію та домовилися співпрацювати в питаннях прийняття місцевих програм надання безоплатної правової допомоги населенню органами місцевого самоврядування та розвитку системи безоплатної правової допомоги на Закарпатті. Упродовж засідання йшлося і про покращення доступу до безоплатної правової допомоги для представників нацменшин краю.
     З доповіддю про роботу комісії  з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій виступив голова комісії  Пранничук Б.Д. Затверджено план роботи Громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» на 2019 рік. Прийнято рішення залучити всі зацікавлені організації для налагодження співпраці з відповідними підрозділами ГУ МНС України в Закарпатській області для організації безпеки під час перебування туристів в горах Закарпаття.
     З інформацією про підготовку до звітів та виборів нової Громадської ради при Закарпатській ОДА (каденції 2019 – 2021 р.р. ) виступив голова Громадської ради Греньо М.М.  Він вніс пропозицію створити ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів із утворення нової Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації ( каденція 2019 – 2021 р.р.) та  подати список членів ініціативної групи для затвердження голові Закарпатської ОДА.


29 січня 2019 року відбулося розширене засідання комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій ( голова комісії – Пранничук Б.Д.). На обговорення винесено комплекс питань, пов’язаних з  роботою туристичних організацій області по організації безпеки під час перебування туристів в горах Закарпаття.
     В роботі розширеного засідання взяли участь:
1.    Когуч Л.В. – заступник директора, начальник управління туризму та курортів департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА.
2.    Ганич Н.В. – заступник начальника управління - начальник відділу моніторингу соціально-економічного розвитку управління стратегічного планування та моніторингу соціально-економічного розвитку ДЕРТ Закарпатської ОДА.
3.    Бабяк Я.Ю. – заступник начальники управління ДСНС України в Закарпатській області.
4.    Гуляк О.Й. – начальник ГПРЧ АРЗС УДСНС України в Закарпатській області.
5.    Пранничук Б.Д. – член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій. 
6.    Волошин В.М. - член комісії  з  питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій.
7.    Греньо М.М. – голова Громадської ради при Закарпатській ОДА.

Під час обговорення питань  з організації  безпеки  перебування  туристів в горах Закарпаття учасниками  засідання внесено ряд конструктивних пропозицій, які будуть направлені відповідальним за цю роботу організаціям та структурним підрозділам.


24 січня 2019 року відбулося засідання робочої групи з метою підготовки проекту внесення змін до Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року та Плану заходів з реалізації у 2018 – 2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року на основі старт спеціалізації.

В роботі засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., член президії ради, голова комісії з питань інвестицій, транскордонного співробітництва та євроінтеграції Приходько В.П., член комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій Волошин В.М.


27 грудня 2018 року проведено чергове засідання Громадської ради при Закарпатській ОДА та засідання ГУ ДФС у Закарпатській області". Основні питання порядку денного:

1. Проблемні питання адміністрування єдиного соціального внеску.

2. Підсумки роботи за 2018 рік.

     В роботі засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА, член Громадської ради при ГУ ДФС у Закарпатській області Греньо М.М., члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА Кіндрат О.О., Пересоляк В.Ю.,  Приходько В.П., Кузьма Б.І., Пазина Р.О., Суліма В.В. та Волощук М.Г.


26 грудня 2018 року за ініціативи Закарпатського обласного центру зайнятості проведена нарада директорів філій та  базових центрів зайнятості. В нараді взяли участь керівники та начальники структурних підрозділів Закарпатського обласного центру зайнятості, директори філій, директори базових центрів зайнятості. Серед запрошених – голова обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття»  Панов В.О., голова Закарпатської обласної об’єднаної профспілки працівників соціальної сфери Ляпіна Л.Б., голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., голова РВ УСПП в Закарпатській області Кіндрат О.О.

На нараді обговорювалися питання співпраці служби зайнятості з роботодавцями, громадськими, профспілковими організаціями, посилення взаємодії з ринкоутворюючими підприємствами області. Директор Закарпатського обласного центру зайнятості Фущич Ю.І. підвів підсумки роботи служби у 2018 році та визначив основні пріоритети на 2019 рік.


21 грудня 2018 року відбулося розширене підсумкове засідання президії Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації. До порядку денного включені наступні питання:

1. Про Звернення до голови ДФС про проблемні питання адміністрування єдиного соціального внеску.

2. Про підсумки роботи Громадської ради при обласній державній адміністрації за 2018 рік.

3. Про підготовку до звітів та виборів Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації на 2019-2020 рр.

   Прийнято рішення направити до Мінфіну та ДФС України Звернення про проблеми адміністрування ЄСВ за підписами голови ГР при Закарпатській ОДА Греньо М.М., заступника голови ГР при ДФС у Закарпатській області Волощук М.Г. та голови РВ УСПП у Закарпатській області Кіндрата О.О.

   Заслухано інформацію Греньо М.М. про підсумки роботи Громадської ради при обласній державній адміністрації за 2018 рік та підготовку до виборів Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації на 2019-2020 рр.


   20 грудня 2018 року відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, на якому обговорювалися питання створення інклюзивно-ресурсних центрів та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами, стан організації фінансово-господарської діяльності у закладах профтехосвіти та інші.

   В роботі розширеного засідання колегії взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. 


11 грудня 2018 року за ініціативи ГУ Пенсійного фонду України в Закарпатській області в облдержадміністрації проведена спільна нарада з питань погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями.
На нараді, зокрема,  йшлося про погіршення ситуації зі сплатою єдиного внеску та платежів до Пенсійного фонду України, а також про збільшення темпів росту заборгованості фізичних осіб-підприємців.
На спільній нараді прийнято ряд важливих рішень, направлених на покращення ситуації, що склалася.
В роботі наради також взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА ( голова ради -  Греньо М.М., голови комісій - Кіндрат О.О., Сулима В.В.), члени президії Громадської ради при ГУ ДФС у Закарпатській області ( голова ради - Пазина Р.О., голова ГО «Всеукраїнська асоціація ветеранів державної податкової служби – Волощук М.Г.).

04 грудня 2018 року відбулося засідання колегії департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації. Серед інших на колегії розглядались і такі питання:

1.Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2018 рік.

2.Про Програму соціально-економічного і культурного розвитку Закарпатської області на 2019-2020 роки.

В засіданні колегії взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.

30 листопада 2018 року відбулося засідання робочої групи із моніторингу за реалізацією проекту «Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок».
В засіданні взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.

29 листопада 2018 року  відбулося розширене засідання Ради регіонального розвитку Закарпатської області, на якій  обговорювалися  ключові позиції перспективного плану розвитку краю на 2019-2021 роки. 
Головними пріоритетами у розбудові інфраструктури Закарпаття є ремонт і відновлення автошляхів, відкриття нових пунктів пропуску з країнами ЄС та відновлення роботи Міжнародного аеропорту «Ужгород».
В роботі розширеного засідання взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.

29 листопада 2018 року до Міжнародного дня осіб з інвалідністю Закарпатське обласне товариство інвалідів ВОІ СОУІ організувало проведення обласного круглого столу з аналізу впровадження в життя  законів України по виконанню «Національного плану дій з реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю».
В роботі круглого столу взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. 

З 10 вересня по 25 жовтня 2018 року на виконання завдань «Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки» в сільських районах нашої області проведено цикл виїзних семінарів на тему:
«Сільський туризм: з чого розпочати та як досягти успіху». Цільова аудиторія семінарів-навчань – власники садиб, які хочуть започаткувати власну справу.
Організатори семінару – департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА (директор департаменту Ман Д.М.), Громадська ради при Закарпатській ОДА (голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій Пранничук Б.Д.), Закарпатська обласна спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні ( голова спілки Пранничук Б.Д.). До проведення семінару  також були залучені експерти: доцент кафедри туризму ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Мельник А.В. та голова Івано-Франківської обласної Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Горішевський П.А.
В семінарі-навчанні взяли участь більше 400 зацікавлених осіб. По його завершенні всім учасникам видані  сертифікати департаменту  економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА. 

23 листопада відбулося розширене засідання Президії Громадської ради при облдержадміністрації та комісії Громадської ради з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення.
Розглянуто питання участі Громадської ради при ОДА у пам’ятному заході відкриття та освячення монумента жертвам Голодомору 24 листопада.
Також присутні обговорили питання організації та проведення засідання за круглим столом до Міжнародного Дня людей з інвалідністю, який відбудеться 29 листопада в приміщенні Закарпатської облдержадміністрації за участі представників громадських організацій та керівництва області.

23 листопада 2018 року в облдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії з розгляду та відбору інвестиційних проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва для отримання часткового відшкодування відсотків за кредитами за рахунок коштів обласного бюджету.

В засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Борто Й.Й.,  перший заступник голови ОДА Дуран І.П., від департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Ман Д.М. та Лазоренко І.Р., представники банків, учасники конкурсного відбору суб’єкти малого і середнього підприємництва.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА участь у засіданні взяв Кіндрат О.О. - заступник голови ради, голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору. 

21 листопада 2018 року вся Україна відзначає День Гідності та Свободи, вшановуючи подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності. В цей день в обласному центрі біля пам’ятного знаку борцям за свободу і незалежність України зібралися керівники області, міста Ужгорода, військовослужбовці, представники громадськості, щоб віддати шану тим, хто власним життям заплатив за право України на європейський вибір і світле майбутнє.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в урочистостях взяли участь голова ради Греньо М.М. та член президії ради Кіндрат О.О.

20 листопада 2018 року відбулося чергове засідання конкурсної комісії з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері туризму та курортів, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.

Присутні члени конкурсної комісії – Дуран І.П., Греньо М.М., Лазар П.Д., Ман Д.М., Попенко І.Р., Сюсько М.М., Шандор Ф.Ф. – провели індивідуальне оцінювання конкурсних пропозицій, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, а після обговорення прийняли відповідні підсумкові рішення.


16 листопада 2018 року у приміщенні прес-центру Закарпатської ОДА  відбулася зустріч за круглим столом "Ініціатива «Партнерство «Відкритий уряд»: досягнуті успіхи і перспективи впровадження на Закарпатті».
В роботі круглого столу взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. 

13 листопада 2018 року відбулося чергове засідання обласної робочої групи з питань розробки пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування й паспортизації діючих місць видалення відходів.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання  взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Греньо М.М.

07 листопада 2018 року відбулося розширене засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, участь у якому взяли також представники структурних підрозділів ОДА, Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, обласного центру зайнятості населення.  Порядок денний засідання:

1. Про виконання Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Закарпатській області за 2018 рік та шляхи активізації співпраці інститутів громадянського суспільства з органами влади через призму міжсекторальної взаємодії.

Греньо М.М. – голова Громадської ради при ОДА 

2. Внесення пропозицій до обласного плану заходів реалізації  Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні  на 2019 рік. Розгляд внесення змін до Проекту Типового  положення про Громадську раду при органах виконавчої влади.

Лукша О.В. – заступник голови Громадської ради при ОДА 

3. Затвердження пропозицій Громадської ради при ОДА до обласного орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2019 рік.

На засіданні прийняті  рекомендації до обласного плану заходів реалізації  Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні  на 2019 рік,   внесенні зміни та пропозиції  до Проекту Типового  положення про Громадську раду при органах виконавчої влади та  обласного орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2019 рік.

Також на розширеному засіданні президії Громадської ради при Закарпатській ОДА відбулося нагородження голови Громадської ради Греньо М.М. найвищою відзнакою Закарпатської облдержадміністрації «За заслуги перед Закарпаттям».   

06 листопада 2018 року в Закарпатській облдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері туризму та курортів, для виконання  (реалізації) яких надається фінансова підтримка. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання взяв участь голова ради  Греньо М.М.    

За ініціативи робочої групи з розробки механізму та апробації дієвої взаємодії Громадських рад з органами державної влади всіх рівнів, 
від Громадської ради при Міністерстві юстиції України розпочато процес об’єднання уповноважених представників Громадських рад для подальшої координації роботи та якісної співпраці між ними, органами виконавчої влади та Секретаріатом Кабінету Міністрів України. 

03 листопада 2018 року в м. Києві відбувся форум «Громадські ради як інституції взаємодії влади та громади: сучасний стан та шляхи вдосконалення їх функціонування». В роботі форуму взяв участь Греньо М.М.

Під час форуму була підписана Угода про співпрацю між Громадськими радами та проведене обговорення співпраці із Секретаріатом Кабінету Міністрів України, КМУ та Адміністрацією Президента. 

02 листопада 2018 року відбулося засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА з порядком денним:

1. Про роботу Президії Громадської ради при Закарпатській ОДА.

Греньо М.М. – голова Громадської ради при ОДА

2. Про проблемні питання податкового законодавства.

Суліма В.В. – голова комісії Громадської ради при ОДА

3. Про проблеми в оподаткуванні цільової допомоги ФОП від фонду Е.Егана.

Волощук М.Г. – член Президії Громадської ради при ОДА

4. Про проведення розширеного засідання Президії Громадської ради при ОДА.

Греньо М.М. – голова Громадської ради при ОДА

На засіданні були підбито підсумки роботи президії за період з травня по жовтень 2018 року та прийняті відповідні рішення з питань порядку денного.

25 жовтня 2018 року в м. Ужгород відбулися установчі збори  зацікавлених сторін зі створення  Басейнової ради річки Тиси.
Басейнова рада Тиси – консультативно-дорадчий орган, який дасть змогу напрацювати та реалізувати шляхи розв’язання екологічних проблем річкового басейну Тиси в межах України, налагодити співробітництво з аналогічними організаціями Угорщини, Словаччини, Румунії та Сербії.
Для входження до складу Басейнової ради річки Тиси подавали заявки водокористувачі, науковці, громадські організації, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, органи влади та інші зацікавлені особи.
На установчих зборах було сформовано склад Басейнової ради річки Тиси, обрано голову ради та його заступника, створено секретаріат басейнової ради, та розглянуто проект Положення про Басейнову раду.
В роботі установчих зборів взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та його заступник, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального  використання ресурсного потенціалу і реформ Лукша О.В.
До складу Басейнової ради річки Тиси обрано голову Громадської ради при Закарпатській ОДА Греня М.М. 

25 жовтня 2018 року з професійним святом автомобілістів і дорожників області вітали в Закарпатській ОДА.
В урочистостях до Дня автомобіліста і дорожника взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.

20 жовтня 2018 року президія Громадської ради при Закарпатській ОДА за підтримки ГПО «Бокораш» в рамках програми «Люби і вивчай свій край» організували чергову еколого-просвітницьку акцію – туристичний похід за маршрутом: м. Ужгород  –  м. Рахів – витоки р. Біла  Тиса  - г. Стіг – г. Вихід, присвячену відкриттю нового  туристичного об’єкту -  «Витоки річки Біла Тиса».
Учасники акції зустрілися з представниками Рахівського держлісгоспу  (директор Приступа В.М.) та взяли участь у висадці саджанців тису біля витоку річки Біла Тиса. Голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. висловив сподівання, що тисова алея стане родзинкою нового туристичного об’єкту «Витоки річки Біла Тиса».
В еколого-просвітницькій акції взяли участь 30 представників громадськості м. Ужгорода та області. Всі учасники були нагороджені пам’ятними свідоцтвами.

26 жовтня 2018 року відбулося спільне засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Закарпатській області та президії Громадської ради при Закарпатській ОДА.  На засіданні обговорювалися наступні питання:
1.Проблемні питання податкового законодавства (М.Г.Волощук, Р.О.Пазина);
2.Судове рішення по податковій консультації (Я.В.Голубка);
3.Проблемні питання щодо подання заяв про поломку т/з на іноземній реєстрації (Р.О.Пазина);
4.Інфраструктура пунктів пропуску, зокрема санітарно-побутові умови (Р.О.Пазина).
В ході засідання прийняті відповідні рішення згідно з порядком денним. В роботі спільного засідання взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., голова комісії з  питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О. та члени президії ради.

25 жовтня 2018 року в м. Ужгород відбулися установчі збори  зацікавлених сторін зі створення  Басейнової ради річки Тиси.
Басейнова рада Тиси – консультативно-дорадчий орган, який дасть змогу напрацювати та реалізувати шляхи розв’язання екологічних проблем річкового басейну Тиси в межах України, налагодити співробітництво з аналогічними організаціями Угорщини, Словаччини, Румунії та Сербії.
Для входження до складу Басейнової ради річки Тиси подавали заявки водокористувачі, науковці, громадські організації, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, органи влади та інші зацікавлені особи.
На установчих зборах було сформовано склад Басейнової ради річки Тиси, обрано голову ради та його заступника, створено секретаріат басейнової ради, та розглянуто проект Положення про Басейнову раду.
В роботі установчих зборів взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та його заступник, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального  використання ресурсного потенціалу і реформ Лукша О.В.
До складу Басейнової ради річки Тиси обрано голову Громадської ради при Закарпатській ОДА Греня М.М. 

25 жовтня 2018 року з професійним святом автомобілістів і дорожників області вітали в Закарпатській ОДА.
В урочистостях до Дня автомобіліста і дорожника взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. 

20 жовтня 2018 року   президія Громадської ради при Закарпатській ОДА за підтримки ГПО «Бокораш» в рамках програми «Люби і вивчай свій край» організували чергову еколого-просвітницьку акцію – туристичний похід за маршрутом: м. Ужгород  –  м. Рахів – витоки р. Біла  Тиса  - г. Стіг – г. Вихід, присвячену відкриттю нового  туристичного об’єкту -  «Витоки річки Біла Тиса».
Учасники акції зустрілися з представниками Рахівського держлісгоспу  (директор Приступа В.М.) та взяли участь у висадці саджанців тису біля витоку річки Біла Тиса. Голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. висловив сподівання, що тисова алея стане родзинкою нового туристичного об’єкту «Витоки річки Біла Тиса».
В еколого-просвітницькій акції взяли участь 30 представників громадськості м. Ужгорода та області. Всі учасники були нагороджені пам’ятними свідоцтвами.

18 жовтня 2018 року в історико-культурному комплексі «Совине гніздо» експерти-розробники представили для подальшого обговорення, внесення доповнень і коректив напрацьований проект – «Стратегію розвитку міста «Ужгород-2030». Аналітичний документ підготували фахівці Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) у співпраці з регіональними галузевими та секторальними експертами, і тепер він проходить громадське обговорення.
Виконавцями робіт окремих тем розділів Стратегії є члени Громадської ради при Закарпатській ОДА:
1. Член президії ГР, голова комісії з питань інвестицій, транскордонного співробітництва та євроінтеграції. доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічних міжнародних відносин УжНУ Приходько В.П.:
- Науково-технічна та інноваційна діяльність.
- Стимулювання та підтримка самоорганізації кластер них мереж як ефективний важіль зростання динаміки та якості розвитку міста.
- Впровадження концептуальних підходів та інфраструктурної моделі «Креативного міста».
2. Перший заступник голови ГР, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального  використання ресурсного потенціалу і реформ,  консультант Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша:
- Визначення операційних цілей,операційних завдань та індикаторів реалізації Стратегії розвитку міста.
3. Член президії ГР, голова комісії з  питань сталого розвитку екології, природокористування та збереження довкілляСтанкевич О.І.:
- Стан довкілля та озеленення територій.
Серед запрошених на презентацію «Стратегії розвитку міста «Ужгород-2030» були голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М та  заступник голови ГР, голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О.

18 жовтня 2018 року Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України за підтримки Закарпатської облдержадміністрації провів в Ужгороді Презентацію Аналітичної доповіді до щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році». З аналітичною доповіддю виступив перший заступник директора НІСД Яблонський В.
На захід були запрошені представники МЗС України та дипломатичних місій, акредитованих в м. Ужгороді, наукових та експертних кіл області, органів державної влади та місцевого самоврядування, релігійних кіл та правоохоронних структур, громадянського суспільства та ЗМІ.
Серед запрошених на Презентацію Аналітичної доповіді були члени  Громадської ради при Закарпатській ОДА:  голова Громадської ради Греньо М.М.,  члени президії -  Приходько В.П. та  Кіндрат О.О. 

14 жовтня 2018 року члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА за підтримки ГПО «Бокораш» в рамках програми «Люби і вивчай свій край» організували еколого-просвітницьку акцію – туристичний похід вихідного дня за маршрутом: м. Ужгород -  с. Жденієво – с. Щербовець – гора Пікуй – с. Біласовиця – м. Ужгород. Підйом на вершину гори Пікуй приурочений до Дня захисника Вітчизни, свята Покрови та річниці створення УПА.
Під час проходження туристичного маршруту відбулася зустріч з головою села Щербовець Щербеєм М.Ю. та директором Воловецького держлісгоспу Росулом В.В. Обговорювалися проблеми збереження довкілля та напрямки розвитку туристичної інфраструктури регіону.
У сходженні на вершину г.Пікуй взяли участь 30 чоловік. По завершенні туристичного походу всі учасники були нагороджені пам’ятними свідоцтвами.

14 жовтня 2018 року в м. Ужгороді на пл. Народній відбулися урочисті заходи, присвячені  Дню захисника України.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в урочистостях взяли участь окремі члени президії, голови комісій та представники ради.

12 жовтня 2018 року в м. Ужгороді в приміщенні  НВК ЗОШ І ст. з угорською мовою навчання – угорськомовній гімназії відбулися урочистості, присвячені Дню захисника Вітчизни.

В організації святкових заходів взяли участь: Спілка козацьких організацій м. Ужгорода ( голова Спілки – Томчич К.К.), Громадська рада при Закарпатській ОДА (голова ради – Греньо М.М.), НВК ЗОШ І ст. з угорською мовою навчання – угорськомовна гімназія (завуч з виховної роботи – Поляк Є.А.), Школа бойового гопака «Шаблезуб» м. Львів (керівник – Пакош О.І.).

Вперше в угорськомовній школі відбулася презентація українського бойового мистецтва – бойового гопака, хортинга.


11 жовтня 2018 року  відбулося засідання президії Закарпатського товариства охорони природи (голова товариства – Геревич О.В.) за участю голови Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та експерта Громадської ради – кандидата біологічних наук, доцента кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Мигаля А.В.

Обговорювалися методи покращення роботи та шляхи співпраці Громадської ради при Закарпатській ОДА та Закарпатського товариства охорони природи.

Заплановано комплекс заходів, направлених на виготовлення та встановлення пам’ятного туристичного знаку у витоків річки Біла Тиса (Рахівський район).


10 жовтня 2018 року в м.Ужгороді розпочав роботу IV міжнародний інвестиційний форум «Закарпаття – бізнес в центрі Європи». Цього року в ньому беруть участь понад півтори сотні фахівців.

На відкриття завітали керівництво області, міста Ужгород, парламентарі, дипломати з сусідніх країн ЄС, представники громадських організацій, бізнесових кіл, керівники виноробних підприємств краю. Адже саме виноробна галузь, її проблеми, перспективи  стали головною темою порядку денного цьогорічного заходу.

Учасники заходу проводитимуть дискусії та обмінюватимуться досвідом на теми: «Законодавчі можливості: вирішення актуальних питань виноробної галузі», «Вино та винні дегустації: як правильно сформувати туристичний продукт на прикладі Закарпатської області», «Міжнародний досвід у виноробстві та продажах: практичні кейси».

Форум  став доброю традицією ділового Закарпаття. Він допоможе продовжити  плідну співпрацю бізнесу різних регіонів та дасть початок новим проектам розвитку інвестиційно привабливих галузей.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі форуму  взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Греньо М.М.,  голова комісії   з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій  Пранничук Б.Д., голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору  Кіндрат О.О.

 

10 жовтня 2018 року до Дня захисника України, Дня Українського козацтва та Дня створення УПА в ДНВ Ужгородський центр професійно-технічної освіти (керівник - Тимко С.М.) проводився захід «Козацькі забави». Серед запрошених були представники Закарпатського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво», члени Громадської ради при Закарпатській ОДА, представники громадськості області.

Проведення заходів в рамках «Козацьких забав» покликані виховувати у підростаючого покоління мужність, патріотизм, любов до рідної землі, до збереження волі і незалежності України, бажання завжди бути готовими стати на її захист.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі заходу  взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Греньо М.М., голова комісії з питань національно-патріотичного виховання, волонтерської діяльності та захисту прав учасників АТО, отаман Закарпатського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво» Савицький І.О., член Громадської ради Подгорецький В.Г.

 

4 жовтня 2018 року з нагоди Всеукраїнського Дня художника в м.Ужгороді відкрилася виставка живопису, скульптури, графіки та декоративно-прикладного мистецтва. Куратор виставки – Закарпатська організація Національної спілки художників України ( керівник організації – голова Спілки художників Закарпаття, перший заступник голови Громадської ради при Закарпатській ОДА Кузьма Борис Іванович). За результатами виставки відбудеться відбір робіт номінантів на обласну премію ім. Й.Бокшая та А.Ерделі.


28 вересня 2018 року відбулося засідання обласної робочої групи з питань розробки пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування й паспортизації діючих місць видалення відходів.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання  взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Греньо М.М.

23 вересня 2018 року з нагоди святкування Дня Незалежності України та Дня Ужгорода Громадська рада при Закарпатській ОДА організувала виїзне засідання за маршрутом:  м. Ужгород – с. Ділове – г. Піп Іван Мармароський –  м. Ужгород. Учасники сходження провели патріотичний мітинг, а на вершині гори  розгорнули державний прапор України. В заході взяло участь 40 представників громадськості міста та області. 

21 вересня 2018 року в приміщенні наукової бібліотеки УжНУ організовано проведення круглого столу, присвяченого урегулюванню мовного питання в Україні, двостороннім відносинам нашої держави з країнами-сусідами з ЄС, вирішенню соціальних, гуманітарних та інформаційних проблем. Ініціювали захід, який мав назву «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні», представники Закарпатської обласної філії ВО «Рух захисту української мови».

Учасники зібрання, а це представники університету, члени Громадської ради при Закарпатській ОДА, різних наукових інституцій, громадські активісти,  обговорили та підтримали  текст резолюції,  взяли участь в дискусії між представником угорської нацменшини та прихильниками політики підтримки української мови.

Модерували круглий стіл декан факультету суспільних наук Юрій Остапець та голова Закарпатської ОФ ВО «Рух захисту української мови» Ірина Гармасій.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі круглого столу взяли участь: Кіндрат О.О. – голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору; Приходько В.П. – голова комісії з питань інвестицій, транскордонного співробітництва та євроінтеграції. 

21 вересня 2018 року в м. Ужгороді відбулася виїзна Рада Генеральної Старшини Всеукраїнської громадської організації «Українське реєстрове козацтво» за участю Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва  - академіка Шевченка Анатолія Івановича.

В цей же день на базі Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 – ліцею «Лідер» Ужгородської міської ради відбулася зустріч педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з Гетьманом Українського Реєстрового Козацтва Шевченком А.І., присвячена обговоренню питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

В організації та проведенні цієї зустрічі активну участь взяли Греньо М.М. - голова Громадської ради при Закарпатській ОДА та Савицький І.О. – член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань національно-патріотичного виховання, волонтерської діяльності та захисту прав учасників АТО, отаман Закарпатського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво».

30 серпня 2018 року з нагоди  професійного свята – Дня підприємця України  в Ужгородському замку  відбулася  зустріч підприємців з керівниками обласної ради, облдержадміністрації, державної фіскальної служби у Закарпатській області. В зустрічі взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА.

В рамках зазначеного заходу за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток області, високий професіоналізм, зміцнення дохідної бази місцевих бюджетів, активну участь у І турі Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2017» та з нагоди Дня підприємця кращі підприємці області та кращі платники податків були нагороджені відзнаками облдержадміністрації та обласної ради.

8 серпня 2018 року проведено спільне засідання за участю членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, членів  комісії з питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків Громадської ради при Закарпатській ОДА  (голова комісії Суліма В.В.), членів Громадської ради при  ГУ ДФС у Закарпатській області,  членів ТВ ВГО «Асоціація платників податків України» в Закарпатській області та   департаменту економіки та торгівлі Закарпатської ОДА (Ман Д.М.).  Учасниками розглянуто протокол засідання обласної рейтингової комісії Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2017», підтримано кандидатури  кращих підприємців та сумлінних платників податків Закарпатської області за результатами роботи в 2017 році, рекомендованих для нагородження відзнаками облдержадміністрації та обласної ради з нагоди  Дня підприємця України. 

24 серпня 2018 року з нагоди 27-ї річниці Незалежності України  в рамках Програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» членами Громадської ради при Закарпатській ОДА, ГПО «Бокораш» та відділенням туризму НЦ «Шафран» організовано розширене виїзне засідання на хребет  Свидовець. В заході взяло участь 50 представників громадських організацій краю.
На вершині хребта учасники походу розгорнули прапор України та провели патріотичний мітинг.

23 серпня 2018 року відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності, в яких взяли участь члени Громадської ради при Закарпатській ОДА.

18 серпня 2018 року Громадською радою при Закарпатській ОДА, ГПО «Бокораш» та відділенням туризму НЦ «Шафран» для учасників «круглого столу» з нагоди 15-річчя Міжнародної експедиції сплаву на бокорах річкою Тиса організовано сплав на катамаранах річкою Тиса з м. Хуст до м. Виноградів. По завершенні сплаву всі учасники були нагороджені пам’ятними медалями та свідоцтвами. 

17 серпня 2018 року  за ініціативи Громадської ради при Закарпатській ОДА з нагоди 15-річчя Міжнародної експедиції сплаву на бокорах річкою Тиса відбувся «круглий стіл» на тему: «Історичний аспект та сучасні реалії природокористування в басейні річки Тиса».
Учасники «круглого столу» обговорили проблемні питання щодо сучасного стану водних ресурсів басейну р. Тиси, історичного аспекту лісокористування на Закарпатті, відновлення музею лісу та сплаву, виховного та просвітницького значення експедиції як вагомого елементу транскордонної співпраці у галузі збереження та відтворення довкілля та ін..
     
16 серпня 2018 року в облдержадміністрації  відбулася колегія департаменту освіти Закарпатської ОДА, в роботі якої взяв участь член колегії  -  голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо Михайло Михайлович.

05 серпня 2018 року в рамках Програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» членами Громадської ради при Закарпатській ОДА, ГПО «Бокораш» та відділенням туризму НЦ «Шафран» організовано розширене виїзне засідання на г. Близниця (Рахівський район). В заході, присвяченому святкуванню 27-ї річниці Незалежності України, взяло участь 30 представників громадських організацій Ужгорода. 

30 липня 2018 року відбулося спільне засідання за участю Управління національностей та релігій Закарпатської ОДА (Й.Резеш), президії Громадської ради при Закарпатській ОДА (М.Греньо), голів громадських об’єднань та  представників національних меншин із експертом Проекту Ради Європи «Зміцнення підтримки національних меншин в Україні», що реалізується як частина спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Партнерство заради належного врядування» (Н.Мекахаль).

Результатом обговорення та досліджень стане розробка рекомендацій Ради Європи для Уряду України щодо подальшого вдосконалення дорадчо-консультаційних механізмів у відповідності до положень Рамкової конвенції про захист національних меншин та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. 

27 липня 2018 року в Закарпатській облдержадміністрації департаментом економіки та торгівлі Закарпатської ОДА (Ман Д.М.) за участю президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, Спілки підприємців Закарпаття та Регіональної ради підприємців Закарпаття організовано проведення урочистостей, присвячених Дню працівника торгівлі. З нагоди свята присутніх привітали голова облдержадміністрації Геннадій Москаль та перший заступник голови обласної ради Йосип Борто. Керівники області нагородили передовиків галузі грамотами та подяками облдержадміністрації та обласної ради. В урочистостях взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Михайло Греньо.

11 липня 2018 року в приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання регіональної Ради підприємців у Закарпатській області, на якому, серед інших, обговорювалися такі питання:
•    Про діяльність регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.
•    Про механізм відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів – у рамках «Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2017 – 2018 роки».
•    Щодо діяльності Центру підтримки підприємництва.
     
Учасники засідання підтримали інноваційну ідею департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА щодо створення Центру підтримки підприємництва. Центр підтримки підприємництва відкритий і функціонуватиме в Закарпатській обласній державній адміністрації. Його завдання – забезпечити інформаційну та консультативну підтримку для бізнесу при започаткуванні та веденні господарської діяльності.
В засіданні регіональної Ради та відкритті Центру підтримки підприємництва взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та його заступники – Лукша О.В. та Кіндрат О.О.


28 червня 2018 року  в  готелі «Олд Континент» відбулася зустріч представників громадських організацій міста з Надзвичайним та Повноважним Послом Чеської республіки в Україні п. Радеком Матулою. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в зустрічі взяли участь:
-    Кіндрат О.О. – заступник голови Громадської ради при Закарпатській ОДА;
-    Приходько В.П. – голова комісії з питань інвестицій, транскордонного співробітництва та євроінтеграції;
-    Кривошапко В.В. – голова комісії з питань національних спільнот.


25 червня 2018 року  департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА організовано проведення «круглого столу» на тему «Обговорення Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та його застосування». В роботі «круглого столу» взяли участь представники Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., Лукша О.В., Пересоляк В.Ю.,  Пранничук Б.Д., а також радник-експерт з екологічних питань Мигаль А.


21 червня 2018 року  в приміщенні Ужгородської ЗОШ І – ІІІ ст. № 8 Ужгородської міської ради проводилось виїзне розширене засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації. В роботі засідання взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.


17 червня 2018 року  за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та відділення туризму навчального центру «Шафран» в рамках програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» організовано еколого-просвітницьку акцію – сходження на гору Піп Іван.  В акції  взяло участь 90 представників громадськості міста та області.


15 червня 2018 року в Закарпатській облдержадміністрації відбулося чергове засідання конкурсної комісії з розгляду поданого ТОВ «Еколенд Плюс»  інвестиційного проекту «Будівництво сміттєпереробного об’єкту (сортувального цеху та полігону твердих побутових відходів) в урочищі «Тайня» с. Вовкове Середнянської селищної ради Ужгородського району».
 В засіданні конкурсної комісії взяв участь заступник голови Громадської ради, голова комісії  з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О.


12 червня 2018 року голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. взяв участь в роботі наради з питань підготовки проекту «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території України, Угорщини, Румунії та Словаччини». На нараді були присутні: народний депутат України Горват Р.І., перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Негода В.А., заст..голови Закарпатської ОДА Мікулін В.П. , виконавчий директор регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля» Суран В.В. та ін. 
За результатами обговорення вирішено рекомендувати Закарпатській ОДА спільно з асоціацією органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля», іншим органам місцевого самоврядування, представникам громадськості, народним депутатам України опрацювати проект «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території України, Угорщини, Румунії та Словаччини», розробити план подальших дій та надати Кабміну України пропозиції щодо шляхів вирішення проблеми із забруднення річок та прикордонних територій області.


12 червня 2018 року в Закарпатській облдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії з розгляду поданих суб’єктами господарювання  документів на конкурсний відбір інвестиційних проектів у сфері поводження з твердими побутовими відходами, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету у 2018 році. В засіданні комісії взяв участь заступник голови Громадської ради Кіндрат О.О.


11 червня 2018 року  відбувся «круглий стіл» на тему «Розробка Стратегії розвитку міста «Ужгород – 2030». Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в ньому взяли участь Греньо М.М. – голова ГР, Приходько В.П., Лукща О.В., Кіндрат О.О., Станкевич О.І. 
На «круглому столі» з доповідями виступили члени президії Громадської ради Приходько В.П. (тема виступу «Науково-технічна та інноваційна діяльність») та Лукша О.В. (тема виступу «Розширений і деталізований SWOT-аналіз до проекту Стратегії розвитку міста «Ужгород – 2030»).


10 червня 2018 року  на виконання Програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» в рамках  еколого-просвітницької  акції  «За збереження довкілля басейну р. Тиса» та «Тиса – молодша сестра Дунаю» членами Громадської ради при Закарпатській ОДА, ГПО «Бокораш» та відділенням туризму НЦ «Шафран» організовано проведення сплаву на катамаранах по річці Тиса. В акції  взяло участь понад 50 представників громадськості міста та області.


 7 червня 2018 року  відбулося спільне засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області та Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації.
Обговорювалися ефективність роботи «Єдиного вікна», зміни до Податкового кодексу та призначення керівництва Закарпатської митниці на постійні посади
У роботі розширеного засідання взяли участь Микола Ясевич – в.о. заступника начальника Закарпатської митниці ДФС,  Зиґмунд Гадар – начальник управління організації митного контролю Закарпатської митниці ДФС, від Громадської ради при Закарпатській ОДА  Греньо М.М. – голова Громадської ради та члени ради  Кіндрат О.О., Пересоляк В.Ю., Суліма В.В., 
Волощук М.Г., Кілару Ю.О.
     Прийняті та направлені відповідні звернення до голови ДФСУ та прем’єр-міністра України про необхідність призначення на постійні посади керівництва Закарпатської митниці ДФС. 


04 червня 2018 року  Карпатським біосферним заповідником,  Департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, Громадською радою при Закарпатській ОДА, Українським товариством охорони птахів та Закарпатським товариством охорони природи організовано проведення «круглого столу» з нагоди 50-річчя створення Карпатського заповідника та відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. Тема «круглого столу»: «Роль Карпатського біосферного заповідника та інших природоохоронних територій у збереженні природних і культурних цінностей та реалізації стратегії сталого розвитку на Закарпатті». 
     Від Громадської ради в роботі «круглого столу» взяли участь:
Греньо М.М, - голова Громадської ради при Закарпатській ОДА; Лукша О.В. – член президії ГР, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального  використання ресурсного потенціалу і реформ; Пересоляк В.Ю. – член президії ГР, голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля та Пранничук Б.Д. – член президії ГР, голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій.


31.05.2018 р. відбулося засідання президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА з порядком денним:

1. Обговорення проекту Меморандуму про співпрацю між Сектором Державної регуляторної служби України у Закарпатській області, департаментом економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації, Громадською радою при Закарпатській обласній державній адміністрації, Регіональним відділенням Українського союзу промисловців та підприємців в Закарпатській області та Координаційною радою підприємців Закарпаття.
2. Про функціонування ринку природного газу на Закарпатті. Звернення до Кабінету Міністрів України.
3. Про затвердження плану проведення спільних міроприємств президією Громадської ради при Закарпатській ОДА та дирекцією Карпатського біосферного заповідника з нагоди 50-річчя створення КБЗ.
4. Про участь членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА в заходах, що проводилися в травні 2018 року.
5. Про виконання програми «Люби та вивчай свій край» за І- ІІ квартали 2018 року.
6. Різне.
Проекти, рішення та відповідна інформація  засідання президії розміщені на сайті Громадської ради при Закарпатській ОДА в рубриці «Матеріали». 


27 травня 2018 року за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та відділення туризму навчального центру «Шафран» в рамках програми «Люби і вивчай свій край» та з нагоди 50-річчя з дня заснування Карпатського біосферного заповідника організовано еколого-просвітницьку акцію – сходження на найвищу вершину України - гору Говерлу (2061 м н.р.м.). Щира подяка заступнику директора Карпатського біосферного заповідника, доктору біологічних наук Гамору Федору за пізнавальну екскурсію та за сюрприз - свідоцтва про засвідчення сходження. Також щиро вдячні працівникам заповідника Волощуку Миколі, Кухару Денису, Ратізнику Павлу, Титору Миколі, які супроводжували туристичний похід і розповіли багато цікавих фактів про флору і фауну краю.


24 травня 2018 р. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області організовано проведення засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, активізації роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. В роботі засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., член президії, голова комісії  з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О., член президії, голова комісії  з питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків Суліма В.В. та та член Громадської ради, керівник місцевий осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів Державної податкової служби України» Волощук М.Г.


23 травня 2018 р. відбулося спільне засідання оперативного енергетичного штабу при Закарпатській облдержадміністрації, в якому взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та член президії Кіндрат О.О. На засіданні обговорено та прийнято Звернення до Кабінету Міністрів  України щодо забезпечення функціонування ринку природного газу на 2018 – 2020 роки.


16 травня 2018 р. відбулося засідання комісії № 16 «З питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій» (голова комісії – Пранничук Б.Д.), в якому взяв участь Гамор Ф.Д. – заступник директора Карпатського біосферного заповідника. На засіданні обговорили комплекс заходів по відзначенню 50-річчя створення КБЗ, а саме: 27 травня  - організацію сходження на г. Говерлу; 4 червня – відкриття фотовиставки, проведення круглого столу, організацію урочистих заходів в Закарпатській ОДА та філіях Карпатського біосферного заповідника на території області ( містах Виноградів, Хуст, Тячів, Рахів).


16 травня 2018 р. відбулася робоча зустріч голови Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. із заступником директора Карпатського біосферного заповідника Гамором В.Д. Обговорювалися організаційні заходи по відзначенню 50-річчя з дня заснування Карпатського біосферного заповідника. 


15 травня 2018 р.року відбулося спільне засідання комісій Громадської ради при Закарпатській ОДА:
     № 5 «З питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору» (голова комісії – Кіндрат О.О.);
     № 6 «З питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків» ( голова комісії – Суліма В.В.);
     № 9 «З питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля» (голова комісії – Пересоляк В.Ю.).
     В роботі спільного засідання взяли участь:
Лазоренко І.Р. – начальник відділу розвитку промисловості , торгівлі та підприємництва Закарпатської ОДА, Ротару Ю.С. – заступник начальника управління, начальник відділу регуляторної та цінової політики, Ганусич Н.М. – завідувач Сектору державної регуляторної служби у Закарпатській області.
Обговорювалися питання щодо активізації громадськості в розгляді проектів рішень органів місцевого самоврядування, які містять ознаки регуляторного характеру.
Прийнято рішення підготувати Меморандум про співпрацю між:
-    Департаментом економічного розвитку та торгівлі (Ман Д.М.);
-    Сектором Державної регуляторної служби у Закарпатській області (Ганусич Н.М.);
-    Громадською радою при Закарпатській ОДА (Греньо М.М.);
-    Регіональним відділенням УСПП в Закарпатській області (Кіндрат О.О.);
-    Спілкою роботодавців Закарпаття (Панов В.О.);
-    Регіональною радою підприємців у Закарпатській області (Андріїв А.Є.)
та план реалізації дій по дотриманню регуляторного законодавства у Закарпатській області.


13 травня 2018 р. на виконання програми «Люби і вивчай свій край» президія Громадської ради при Закарпатській ОДА та громадське природоохоронне об’єднання «Бокораш» організували еколого-просвітницьку акцію – туристичний похід вихідного дня за маршрутом: с.Буковець – Великий Вододільний хребет – г. Пікуй  - с. Біласовиця.
Учасники акції зустрілися з депутатом Воловецької районної  ради Щербеєм І.В.,  головою села Буковець Комарницьким Я.С. та  директором Воловецького ДЛГ Росулом В.В.
Під час проходження маршруту учасники мали змогу ознайомитися з умовами життя та праці жителів високогірних сіл Воловеччини.


11 травня 2018 р. на заводі «Єврокар» відбулася робоча зустріч Прем’єр-міністра України Гройсмана В. з представниками влади, бізнесу та громадськості Закарпаття. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в зустрічі взяли участь голова Громадської ради – Греньо М.М. та його заступник, голова РВ УСПП в Закарпатській області  - Кіндрат О.О.


9 травня 2018 р. члени  президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА взяли участь у заходах, присвячених Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вінки та квіти до пам’ятників воїнам, полеглим у Великій Вітчизняній війні, у воєнних конфліктах поклали: голова Громадської ради - Греньо М.М., члени президії  - Лукша О.В., Приходько В.П., Кіндрат О.О., Пересоляк В.Ю., Путінцев В.Ю. 


22 квітня 2018 року за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та відділення туризму навчального центру «Шафран» відбулося виїзне засідання на полонину Руна за маршрутом: м. Ужгород – с. Тур’я Поляна    -    с. Липовець  –   полонина Руна   –   озеро Комсомольське –   
 с. Лумшори -   м. Ужгород. 
В еколого-просвітницькому поході вихідного дня взяли участь 77 чоловік. 
Учасники акції ознайомилися з умовами життя горян, зустрілися з жителями с. Липовець,  обговорили існуючі екологічні проблемами регіону.          Вивчивши екологічну обстановку на полонині Руна, члени походу вирішили прибрати сміття на вершині. 
Завершальною частиною виїзного засідання стало ознайомлення з курортно-туристичним комплексом с. Лумшори. 
По завершенні засідання голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. вручив всім учасникам пам’ятні свідоцтва та медалі.


20 квітня 2018 року відбулося засідання комісії  з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення. Розглянуто Звернення ГО ветеранів держслужбовців до органів Пенсійного фонду. Доповідач - Путінцев В.Ю., член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії. 


25.04.2018 р. відбулося засідання президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА з порядком денним:
1. Підсумки роботи круглого столу на тему «Вплив вітрових елекрогенеруючих станцій на сталий розвиток гірських територій Закарпаття».
2. Програма розвитку малого та середнього бізнесу у співпраці з органами місцевого самоврядування.
3. Програма втілення еколого-просвітницької акції «Люби та вивчай свій край» на 2018 рік.
4. Про звернення ГО ветеранів держслужбовців до органів Пенсійного фонду.
5. Різне.
В роботі засідання взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, а також запрошені – начальник відділу розвитку промисловості, торгівлі й підприємництва облдержадміністрації Лазоренко Г.Д., голова ГО ветеранів держслужбовців Закарпаття Шатров В.А.
Інформація Пересоляка В.Ю. - члена президії ГР,  голови комісії з питань сталої стратегії розвитку  земельної реформи, природокористування та 
збереження довкілля – про підсумки роботи круглого столу на тему «Вплив вітрових елекрогенеруючих станцій на сталий розвиток гірських територій Закарпаття» прийнята до відома.
На засіданні президії розроблені конкретні заходи, направлені на реалізацію програми надання кредитів, спрямованих на розвиток малого та середнього бізнесу, умови повернення кредитних відсотків та співпрацю в цих питаннях з органами місцевого самоврядування. 
Члени президії прийняли за основу Програму еколого-просвітницької акції «Люби та вивчай свій край» на 2018 рік (матеріали додаються). Доповідач -  Пранничук Б.Д. – голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій. Координатор проекту – голова Громадської ради Греньо М.М. 
На засіданні також прийнято рішення направити Звернення ГО ветеранів держслужбовців до органів Пенсійного фонду.


20 квітня 2018 року члени Громадської ради при Закарпатській ОДА взяли участь в проведенні круглого столу з питання громадського обговорення проекту Антикорупційної програми Закарпатської обласної державної адміністрації на 2018 рік.
Обговорювалися мета, основні завдання, ефективність Антикорупційної програми. Від Громадської ради в роботі круглого столу взяли участь: Греньо М.М. – голова Громадської ради, Пазина Р.О. – голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку, розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства, а також члени комісії з питань законності і правопорядку, протидії корупції  та захисту прав людини.


12 квітня 2018 року Закарпатський відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування організував бізнес-форум Перечинської ОТГ «Стратегічний діалог». На форум були запрошені: голова Перечинської міської ОТГ Погоріляк І., директор Закарпатського ВП ЦРМС Дем’янчук І., начальник ЗОУ АТ «Ощадбанк» Гордійчук М., представник UkraineInvest в Західній Україні Павлій А., представники Перечинської міськради,  члени громадських організацій,  приватні підприємці.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА  в форумі взяли участь голова Громадської ради Греньо М.М., члени президії  Кіндрат О.О. та Пересоляк В.Ю.

На форумі обговорювалися переваги започаткування бізнесу та створення передумов для розвитку бізнесу в Перечинській ОТГ, співпраця бізнесу та влади, а також приклади успішного ведення бізнесу в Перечинській ОТГ на прикладі ТОВ «Джерела Карпат», ТОВ «Індустрія деревообробки» та ТОВ «Самвер».

В ході дискусій прийнято цілий ряд рішень та рекомендацій для  владних та бізнесових структур.


У середу, 4  квітня 2018 року, ГО «Інститут раціонального природокористування» та Громадська рада при Закарпатській облдержадміністрації у співпраці з ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму», НДІ «Інститут державного управління та регіонального розвитку», кафедрою землевпорядкування та кадастру, кафедрою лісівництва та кафедрою  фізичної географії  та раціонального природокористування Ужгородського національного університету провели круглий стіл  «Вплив вітрових елекрогенеруючих станцій на сталий розвиток гірських територій Закарпаття».
Зустріч фахівців, науковців, державних урядовців та громадськості проходила у залі Вченої ради УжНУ. 
Модератор – завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру УжНУ, член президії ГР, голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля, кандидат наук з державного управління, доцент  Пересоляк Владислав.
Проект  будівництва вітрової електрогенеруючої станції в Воловецькому районі  представили :  п. Лоик Лерміньо -  представник інвестора  та п. Святослав Жмуцькиий - координатор проекту від ТОВ «Атлас Воловець Енерджи».
З фундаментальною доповіддю на тему «Стан, проблеми та розвиток енергетики Закарпаття із застосуванням відновлювальних ресурсів в контексті сталого розвитку регіону» виступив Поп Степан, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування
В обговоренні проекту взяли участь  керівник департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства  Закарпатської ОДА  Маляр Едуард, завідувач кафедри лісопаркового господарства географічного факультету УжНУ кандидат  біологічних наук, доцент Потіш Людвіг, заступник  директора департаменту екології та  природних ресурсів Закарпатської ОДА Шпонтак Юрій, голова ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму» Пранничук Богдан, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА  Греньо Михайло, член президії Громадської ради, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу і реформ, кандидат фізико-математичних наук, доцент  Лукша Олег та інші.
Участь у круглому столі також взяли представники органів місцевого самоврядування Воловецького та Свалявського районів, а також  тих населених пунктів, на території яких планується будівництво вітрової електрогенеруючої станції.


28.03.2018 р. відбулося засідання президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА, на якому були розглянуті та затверджені пропозиції до проекту «Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» в умовах сталого розвитку сільських територій регіону».
Разом з тим, учасники  засідання внесли  пропозицію провести 05.04.2018р. круглий стіл з обговорення економічних проблем, порушених в даному проекті. Робочій групі (Пересоляк В.Ю., Пранничук Б.М., Лукша О.В.)  доручено узагальнити всі пропозиції до проекту «Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» в умовах сталого розвитку сільських територій регіону»  і до 10.04.2018 р. направити їх в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
На засіданні президії прийнято до відома інформацію Лукші О.В. про ситуацію зі створенням ОТГ (об’єднаних територіальних громад) в Закарпатській області.
Також прийнято до відома інформацію про участь 04.04.2018 р. членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА в заходах, присвячених боротьбі з онкологічними хворобами (Козак Т.Ю.).
Президія прийняла рішення про надання допомоги Закарпатському обласному осередку Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату  в активізації пошуку інвесторів для добудови в м. Ужгороді Спортивно-реабілітаційного центру для інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату та інвалідів АТО (Лизанець О.М.).    


У вівторок, 20 березня, ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму» та Громадська рада при Закарпатській облдержадміністрації у співпраці з ГО «Інститут раціонального природокористування», НДІ «Інститут державного управління та регіонального розвитку», кафедрою землевпорядкування та кадастру, кафедрою лісівництва та кафедрою  фізичної географії  та раціонального природокористування Ужгородського національного університету провели круглий стіл «Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» в умовах сталого розвитку сільських територій регіону».
Зустріч фахівців, науковців, державних урядовців та громадськості проходила у залі Вченої ради УжНУ.  Модератор – член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій, очільник ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму» Богдан Пранничук.
Проект інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» представив координатор проекту від Закарпатської ОДА Юрій Добровольський.
В обговоренні проекту взяли участь завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування УжНУ, доктор фізико-математичних наук, професор  Степан Поп,  заступник директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор Федір Гамор, директор НДІ «Інститут державного управління та регіонального розвитку» УжНУ, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, доктор економічних наук, професор Володимир Приходько, завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру УжНУ, член президії ГР, голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля, кандидат наук з державного управління, доцент Владислав Пересоляк, начальник Закарпатського  обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга,  голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Михайло Греньо, член президії Громадської ради, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу і реформ, кандидат фізико-математичних наук, доцент Олег Лукша та інші.
Участь у круглому столі також взяли представники місцевої влади Рахівського району і тих населених пунктів, на території яких планується розмістити інвестиційний туристично-рекреаційний комплекс «Свидовець».


11 березня 2018 року за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та навчального центру «Шафран» відбулося виїзне засідання на водоспад Воєводино (Перечинський район, с. Тур’я Поляна).
В засіданні взяли участь 35 представників громадських об’єднань області. Під час подорожі до водоспаду Воєводино учасники виїзного засідання ознайомилися з роботою міні-ГЕС в с. Тур’я Поляна, обговорили існуючі екологічні проблемами регіону та шляхи їх вирішення.
По завершенні засідання голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. вручив всім учасникам пам’ятні свідоцтва та медалі.

Остання зміна сторінки: 02-05-2019 08:51