Рослиннцтво

Рослинництво – одна з основих галузей сільського господарства, що займається головним чином обробітком культурних рослин для виробництва рослинницької продукції.
Рослинництво    забезпечує    населення    продуктами    харчування, тваринництво-кормами, харчову, переробну і легку промисловість -сировиною, зовнішню торгівлю - експортними товарами. Воно охоплює цілий ряд галузей: зернове господарство, вирощування олійних культур, картоплі, городини, кормових та інших культур. Поєднуючись між собою, ці культури формують структуру посівної площі. Вона характеризується такими основними показниками.
Основною галуззю рослинництва є зернове господарство. Постійне нарощування виробництва зерна - важлива умова розвитку народного господарства, зміцнення економічної могутності нашої країни, підвищення життєвого рівня народу і його продовольчого забезпечення. Від загального обсягу виробництва зерна залежить рівень забезпечення населення хлібом і хлібопродуктами, тваринництва - концентрованими кормами, різні галузі промисловості - сировиною, а торгівлю - продовольчими товарами. Від розвитку зернового господарства залежить розвиток інших галузей сільського господарства і найбільше тваринництва.
За характером використання зернові поділяються на продовольчі хліби: пшениця, жито; круп'яні: просо, гречка, рис; зернобобові: горох, квасоля; фуражні: кукурудза, овес, ячмінь, вика, горох, кормові боби, кормовий люпин, соя та інші промислові. Такий підхід до поділу зернових культур є умовним, оскільки одні і ті ж культури можуть використовуватися і для харчування населення, і для годівлі худоби. Так, кукурудза, ячмінь і овес -незамінні концентровані корми для тваринництва, в той же час кукурудзяна, ячмінна і вівсяна крупа - цінні харчові продукти для населня. Хліб - один з найважливіших продуктів харчування для населення.

Остання зміна сторінки: 29-03-2018 11:04

Дивіться також