Європейський інститут сусідства

Розвиток співробітництва в рамках Європейського інструменту сусідства 2014-2020

Залучення міжнародної технічної допомоги в область здійснюється в рамках програм Європейського інструменту сусідства, Стратегії ЄС для Дунайського регіону, Норвезького фінансового механізму, Міжнародного Вишеградського фонду та ін.

  • Зокрема, за результатами конкурсного відбору проектів Програми транскордонного співробітництва  ,,Польща – Білорусь – Україна” Європейського інструменту сусідства 2014-2020 рр. в області реалізується 1 великомасштабний проект (загальною сумою для Закарпатської області 4, 8 млн. євро), 5 звичайних проектів з бюджетом до 2,5 млн. євро  (загальною сумою для Закарпатської області близько 1, 6 млн євро ) та 9 мікро проектів (загальною сумою для Закарпатської області близько 280 тис. євро).
  • В рамках Програми транскордонного співробітництва  ,,Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна” Європейського інструменту сусідства 2014 – 2020 рр.  передбачено реалізацію 5 великих інфраструктурних проектів з бюджетом понад 2,5 млн. євро  (загальною сумою для Закарпатської області  близько 10 млн. євро). За результатами 2-го конкурсу цієї ж Програми за участі організацій Закарпатської області буде реалізовано 35 звичайних проєктів, бюджет яких для Закарпаття становить близько 10,4 млн євро у таких сферах, як попередження надзвичайних ситуацій, розвиток прикордонної інфраструктури, туризму, покращення послуг у системі охорони здоров`я, просування місцевої культури та збереження історичної спадщини.

Наразі триває процес підписання грантових контрактів проєктів, а також державна реєстрація у Секретаріаті Кабінету Міністрів України.

27 лютого 2020 року завершується етап подачі заявок на третє коло конкурсного відбору Програми транскордонного співробітництва,,Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна”, де очікується велика кількість проектних заявок від суб’єктів транскордонного співробітництва Закарпатської області.

Дана програма є ключовим джерелом фінансування програми ЄІС для реалізації проектів на території Закарпатської області. Територіальне розташування і наближеність адміністративних одиниць з країнами вищеназваної програми, наявність меморандумів та угод про співпрацю між місцевими органами державної влади створюють максимально комфортні умови для співпраці між партнерами та реалізації проектів для Закарпаття.

  • За результати конкурсного відбору проектів Програми транскордонного співробітництва  ,,Румунія – Україна” Європейського інструменту сусідства 2014-2020 рр. буде впроваджено 5 великих проєктів типу HARD на загальну суму для Закарпатської області – 4,1 млн євро; 16 проєктів типу SOFT на загальну суму для Закарпатської області – 2,1 млн. євро у сфері розвитку прикордонної інфраструктури, транспорту, покращення надання послуг у галузі освіти та охорони здоров`я, збереження довкілля та історико-культурної спадщини.
  • За  результати конкурсного відбору проєктів в рамках Стратегії ЄС для Дунайського регіону за такими напрямами: збереження і захист навколишнього середовища та підвищення ефективності використання ресурсів; сприяння сталому розвитку транспортної системи та усунення вразливих місць в розвитку ключових мережевих інфраструктурах; підвищення інституційної спроможності органів державної влади та зацікавлених сторін, а також забезпечення ефективного державного управління на території Закарпатської області реалізовуються 4 проєкти, з яких 2 отримують фінансування на загальну суму для Закарпатської області понад 100 тис. євро.

Остання зміна сторінки: 25-02-2020 10:24

Дивіться також