Символіка краю

Закарпатська область

Герб Закарпатської області, затверджений 18 грудня 1990 року рішенням сесії Закарпатської обласної ради народних депутатів ХХІ скликання, являє собою французький щит, розсічений на дві рівні вертикальні частини.

Права половина поля розділена горизонтально на сім рівновеликих смуг з чергуванням синього та золотистого кольорів з яких перша смуга – синя, друга – золотиста.

У лівій частині щита на срібному фоні -  зображення червоного ведмедя, що стоїть на задніх лапах, поверненого вправо.

Герб виконано в традиційному для Закарпаття колірному сполученні. Синя барва вказує на чесність, вірність і бездоганність. Золото (жовтий колір) означає віру, справедливість, милосердя та багатство. Срібло (біла фарба) втілює надію, правдивість і шляхетність. Цей благородний метал часто вживається в історичних гербах і емблемах краю. Срібна Земля – широко вживана поетична назва Закарпаття. Червоний колір відповідає сміливості та мужності.

Прапор Закарпатської області, затверджений 27 лютого 2009 року рішенням №781 Закарпатської обласної ради V скликання, являє собою прямокутне полотнище, на якому у горизонтальному напрямку розміщені рівновеликі горизонтальні смуги синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини – 2:3.

У крижі прапора на синій смузі розміщено рівновіддалений від усіх трьох країв смуги на одну третину своєї ширини герб Закарпатської області.

 

gerb_Zakarpattya: (TIF-файл, номінально 764×982 пікселі, розмір файла: 2,68 MB)

prapor_Zakarpattya: (TIF-файл, номінально 709×472 пікселі, розмір файла: 1,03 MB)

Остання зміна сторінки: 02-02-2018 12:53