Семінар з питань відкриття власної справи дав перші плоди

З метою сприяння самозайнятості населення та розвитку підприємництва в області, департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації спільно з ТОВ «Майпрофі консалтинг» минулого року  запровадили навчальні семінари  з питань відкриття власної справи для починаючих підприємців. Навчання проводилося в межах  реалізації заходів обласної Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області. 
    Нині департамент ділиться першими досягненнями семінару і розповідає про успішні історії випускників навчання.
Андрій Середяк. Ідея розпочати свою справу виникла в Андрія після того, як вирішив покинути державну роботу, якій присвятив майже 30 років. Якось на відпочинку з немісцевими друзями варив бограч: на природі, у великому казані, смачна й незвична страва, - все дуже сподобалось гостям. Зрозумівши, що це може бути цікавим для приїжджих, Андрій почав проводити майстер-класи з приготування бограчу. Згодом додались поїздки у незвичні місця краю, організація цікавого проведення часу. Так ідея переросла у серйозну справу. 
На той момент уже працював як фізична особа-підприємець. Прийняв рішення розширяти діяльність і не прогадав – з’явилося чимало крупних клієнтів з-за меж області. 
Зараз Андрій може організувати відпочинок, враховуючи будь-які побажання клієнта: для когось це повноцінний тур з проживанням, харчуванням, транспортом і найрізноманітнішими активностями, а для когось – кількагодинна яскрава пригода. 
«Мені хотілося відійти від звичайних нудних екскурсій, - каже пан Середяк. Пішли туди, подивилися там, купили кілька сувенірів, зробити з десяток фото на фоні історичних пам’яток і все – додому. Я ж хочу, аби відпочинок дарував людям драйв, адреналін і спогади, які неможливо забути». 
«ЛАЙК» - наразі сімейна фірма. До роботи залучені син та дружина Андрія, вони займаються організаційними питаннями і бухгалтерією. Фірма має свій офіс, однак основна комунікація з клієнтами відбувається по телефону та через Інтернет. 
Серед найближчих планів – додати до переліку послуг поїздки на квадроциклах та джипах, а також вдосконалити сайт, додавши функцію конструктора – так кожен бажаючий зможе самостійно спланувати для себе вікенд чи повноцінну відпустку, обравши атракції, місце проживання та тип харчування на свій смак. 
Окрім того діяльність компанії розширятиметься і територіально: якщо зараз всі послуги організовуються в межах Закарпаття, то у близькому майбутньому спробувати такий відпочинок можна буде і на Львівщині, Івано-Франківщині та інших регіонах західної України. 
Велику роль у веденні бізнесу Андрій виділяє маркетингу, та вважає навчання у цій сфері постійною необхідністю. Прослухавши чимало тренінгів  та лекцій на тему туризму за час своєї роботи, зміг оцінити нестандартний підхід та акцентування на практичному досвіді у рамках навчання по Програмі розвитку малого і середнього підприємництва в області. 
Еміл та Оксана Блага.
Саме бажання виготовляти продукт на найвищому рівні підштовхнуло подружжя  Блага до створення власної справи.
Еміл довгий час був сушистом», будучи перфекціоністом та не готовим йти на жодні компроміси у питаннях якості, вирішив створити щось своє: склав план, прорахував кошторис та поділився ідеєю з дружиною. Порадились, подумали і вирішили відкрити свій бізнес.
Організували все буквально за півроку і ось уже мають постійних клієнтів, хоч і працюють всього 1,5 місяця. Не обійшлось і без складнощів у процесі підготовки. «Найбільша помилка, якої ми припустились, - каже Оксана, - це кошторис. По факту він вийшов втричі більший, ніж спочатку розраховували. На якомусь етапі навіть думали, що не зможемо відкритись, але виручив товариш, разом з яким пройшли навчання по Програмі розвитку малого і середнього підприємництва в області.  
Магазин подружжя - на 100% сімейний бізнес, чоловік займається приготуванням суші, дружина – поставками та організаційними задачами, а син допомагає з рекламою. Еміл та Оксана переконані: досягнути успіху можна лише будучи чесними зі своїми покупцями та дослуховуючись до їхніх побажань.
Іван Мигалько прийшов на навчання з власною ідеєю, а на момент його завершення вже мав конкретний план започаткування та розвитку бізнесу. Однак, коли почув, що у Еміла та Оксани виникли фінансові труднощі, запропонував допомогу, виручив, увесь час підтримував, став одним з перших критиків: підказував, що змінити, що доробити. Саме він розповів про навчання та переконав піти на нього подружжя. Як зізнається Оксана Блага, тренінги у рамках Програми буквально перевернули її уявлення про бізнес. 

Остання зміна сторінки: 12-06-2018 11:32