В облдержадміністрації під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Михайла Петрішки відбулася підсумкова селекторна нарада з райдержадміністраціями, міськвиконкомами з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Йшлося також про забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
У ході засідання перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик поінформував про результати роботи Управління щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
З початку року державними інспекторами праці здійснено 513 інформаційно-превентивних заходів, спрямованих на попередження порушень законодавства про працю.
Досліджуючи порушення порядку оформлення трудових правовідносин, виявлено 505 працівників, з яких 61 працівник працював без повідомлення органів ДФС. Ще 105 роботодавців використовували працю 444 працівників без оформлення трудового договору.
За результатами проведених перевірок, в ході яких були зафіксовані порушення вимог Кодексу законів про працю, відповідальним посадовим особам внесено приписи на усунення виявлених порушень, на даний час складено та скеровано на розгляд суду 87 адмінпротоколів за ознаками ч. 3 ст. 41 КУпАП та винесено 96 постанов про накладання на юридичних та фізичних осіб-підприємців фінансових санкцій відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України на загальну суму понад 47,5 млн грн.
Відповідно до інформації Головного управління ДФС у Закарпатській області та Головного Управління Пенсійного фонду у Закарпатській області, офіційно оформлено на роботу 4368 найманих працівників.
Про стан дотримання платниками норм законодавства про оплату праці в частині мінімальної заробітної плати станом на 01.12.2018 року за результатами моніторингу відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування розповіла перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Наталя Кіш.
Загальна кількість застрахованих осіб склала 292 тисячі осіб, що на 9,2 тисячі осіб більше, ніж у грудні минулого року, з них 193 тисячі найманих працівників працюють в секторі економіки та бюджетній сфері.
Із загальної кількості найманих працівників 9,2 тисячам осіб (4,8%) при умові повного відпрацьованого робочого дня нараховано заробітну плату меншу за мінімальну, з них 52,2% – працівники бюджетної сфери (4776 осіб).
З початку року відбулося зменшення кількості застрахованих осіб, які отримують заробітну плату менше встановленого законодавством мінімуму на 33,1%, у тому числі по бюджетним організаціям на 27,8%.
Кількість застрахованих осіб, які працювали неповний робочий час, – 17 948 осіб, у порівнянні з січнем 2018 року, зменшилася на 535 осіб. Найбільша їх кількість в державному управлінні – 36,2%, охороні здоров`я – 20,4%, освіті – 11,4%, оптовій та роздрібній торгівлі – 6,9%.
Чисельність працівників, що виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру, становить 5401 осіб.
В області 133,8 тисячі (69,3%) найманих працівників отримують заробітну плату у діапазоні від однієї мінімальної до трьох мінімальних заробітних плат (від 3723 до 11 169 гривень). З них 57,5 тисяч працівників отримують заробітну плату від 5 до 10 тис. грн. 17% найманих працівників отримують зарплату у діапазоні від 3 до 15 мінімальних зарплат (від 11 169 до 55 845 гривень).
За підсумками наради прийнято рішення щодо посилення ефективності діяльності робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати із залученням контролюючих та правоохоронних органів, громадських організацій та представників виконавчих органів об’єднаних територіальних громад.
Остання зміна сторінки: 17-12-2018 10:04