У вівторок, 1 жовтня, голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко прийняв у камінному залі делегацію зі Словацької Республіки, яку представляли: директор словацько-європейського культурного товариства FEMAN, головний організатор міжнародного проекту «Дні України в Кошице», Уповноважений міста Кошице з розвитку транскордонної співпраці з м.Ужгород та Закарпатською областю Едуард Бураш, економічний консул Генерального консульства Словацької Республіки в м.Ужгород Даніел Цабан, заступник Генерального консула, голова консульського відділу в м.Ужгород Златіца Грегушова, а також - Уповноважений Президента України з реабілітації учасників антитерористичної операції Вадим Свириденко та заступник голови ОДА Ольга Травіна.
Під час зустрічі обговорювалося питання участі ветеранів бойових дій України в Міжнародному марафоні миру, який відбудеться з 3 по 8 жовтня у м.Кошице в рамках спортивної реабілітації.
Як розповів Едуард Бураш, змагання з бігу на марафонську дистанцію щорічно проводиться в словацькому місті Кошице, починаючи з 1924 року і є найстарішим марафоном в Європі. Ліміт траси становить 6 годин. Призами нагороджують перших 10 чоловіків і 6 жінок, які перемогли у загальному заліку, а також по три кращих спортсмена в кожній з семи вікових категорій.
Цьогоріч очікується до 15 тисяч учасників, з яких 150 ветеранів з України. Це вперше буде такий масштабний захід під назвою – Кошицький міжнародний марафон миру. Тож, словацька сторона попросила сприяння через кордон учасників змагання.
Ігор Бондаренко насамперед подякував делегації за підтримку та допомогу, яку надає Словаччина нашим бійцям. Та підкреслив, що у нас багато спільного з братнім словацьким народом, нас єднають не лише сторінки історії, а й культура, духовність, ментальність, тож сподіваємося на подальшу тісну співпрацю. І запевнив, що доручить керівництву прикордонній та митній службам у Закарпатській області максимально сприяти у пропуску учасників марафону.
Зі словацького боку пролунала пропозиція організувати найближчим часом зустріч очільника Закарпаття з новопризначеним керівником Кошицького краю задля налагодження взаємовідносин та проведення різних спільних заходів, які стосуються збереження культури, народних промислів, підтримки молоді, бізнесу тощо.
Ігор Самійлович підтримав слушну пропозицію та відразу запропонував перейти від слова до діла.
- Давайте організуємо українсько-словацький бізнес-форум. Але проведемо його не для «галочки», а щоб були зацікавлені бізнесмени, які готові інвестувати у Закарпаття, зокрема, у розбудову готельних та оздоровчих комплексів. Це дасть можливість нашій молоді працевлаштуватися і не їздити за кордон шукати кращого заробітку, - зауважив Ігор Бондаренко.
Його підтримав дипломат Даніел Цабан, зазначивши, що до нього безпосередньо вже зверталися словацькі підприємці, які мають бажання потрапити на український ринок.
Насамкінець зустрічі Едуард Бураш розповів про «Дні України в Кошице», які проходять щороку у квітні місяці, та принагідно запросив голову ОДА взяти участь у них. У рамках цього заходу відбувається низка культурних та мистецьких форумів. А представники із Закарпаття мають можливість представити свої інтерактивні напрацювання та поділитися досвідом. Це також місце для обох країн, представники яких діляться баченням та висловлюють конкретні пропозиції з точки зору культури, економіки, промисловості, наукової діяльності, інвестицій, розвитку транскордонного співробітництва.
Він також повідомив, що у листопаді словаки привезуть до Закарпаття Віфлеємське світло, яке символізує «світло порозуміння».
Остання зміна сторінки: 01-10-2019 14:05