«Ерделівські читання» - це унікальна платформа, де митці діляться своїм досвідом, спостереженнями, авторськими книгами, дискутують та спілкуються.
Розпочалися «Ерделівські читання» у 1995 році. Ця конференція -25, ювілейна. Цього року зареєструвалися 132 учасники з 11 країн світу: Україна, Велика Британія, Швейцарія, Китай, Канада, Угорщина, Польща, Чехія, Словаччина та Румунія.
Сьогодні, 13 жовтня відвідав міжнародну наукову-практичну конференцію і перший заступник голови Закарпатської ОДА. Олег Коцюба звернувся до присутніх: «Передусім хотів би привітати із Днем художника, який ми відзначаємо у другу неділю жовтня. Мені згадується одна фраза - "думати про неможливе і розбити наші золоті клітки" - це про творчих людей, про художників, які виходять за межі банального чи буденного і відкривають нам нові світи.
Також Олег Коцюба розказав про ініціативу обладміністрації щодо підтримки закарпатської школи живопису: "Відкрию невеличку таємницю, учора мною підписано лист на центральні органи влади - Офіс Президента, Міністерство культури, інформації, Міндовкілля, Державне агентство туризму щодо ініціативи створити робочу групу для підготовки оголошення 2021-го - роком Закарпатського живопису та розроблення відповідного плану заходів. Наступного року ми святкуватимемо 130-ліття від дня народження Ерделі та Бокшая».
Відтак Ерделівські читання продовжив Іван Небесник. Мистецтвознавець, викладач кафедри дизайну Закарпатської академії мистецтв презентував авторську книгу: «Графічне мистецтво Закарпаття». Розказав, що у ній йдеться про історію закарпатської школи графічного мистецтва першої половини 20 ст. Науковець пише про роль графічного мистецтва у творчості засновників Закарпатської художньої школи та їхніх учнів: Адальберта Ерделі, Йосипа Бокшая, Федора Манайла, Еміліана Грабовського, Адальберта Борецького, Андрія Коцки, Гаврила Глюка, Шандора Петкі.
Загалом, за результатами «Ерделівських читань» щороку видається збірник наукових праць «Вісник Закарпатської академії мистецтв». За словами організаторів, така робота дає можливість на Закарпатті формувати науковий центр з вивчення проблем образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, дизайну та художньої освіти в області, Україні і Центральній Європі.
Остання зміна сторінки: 13-10-2020 18:07