В Ужгороді обговорили створення стратегії протидії домашньому насильству

В обласному центрі Закарпаття обговорили стратегію протидії домашньому насильству. У засіданні круглого столу взяли участь Ольга Травіна, заступниця голови облдержадміністрації, керівництво Головного управління Національної поліції та Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги, фахівці із соціальної роботи та ін.

Захід на тему «Спільна стратегія протидії домашньому насильству. Домашнє насильство: пошук дієвих механізмів взаємодії всіх суб’єктів, що проводять роботу в напрямку протидії домашньому насильству та механізми переадресації» відбувся у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Учасники круглого столу розглянули проблемні питання механізмів наявної взаємодії всіх суб’єктів соціальної роботи, які надають допомогу та працюють у напрямку протидії домашньому насильству. Зокрема, йшлося про тимчасовий заборонний припис та реєстр домашніх кривдників.

Присутні обговорили пропозиції стосовно взаємодії, алгоритмів і механізмів переадресації дій суб’єктів соціальної роботи. Учасники круглого столу ухвалили рекомендації щодо створення єдиної, налагодженої та дієвої стратегії протидії домашньому насильству, яка є одним із основних напрямів реалізації державної політики у цій сфері.

По допомогу звертатися за номерами:

102 – поліція;

15-47 – урядова «гаряча лінія» із протидії домашньому насильству;

0 800 500 3353 (зі стаціонарних) або 116-123 (з мобільних) – безкоштовна Національна «гаряча лінія» протидії домашньому насильству;

044 254 75 88 – Управління дотримання прав людини Національної поліції України;

0 800 213 103 – Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги (ел. адреса info@legalaid.gov.ua)

Чат-боти протидії домашньому насильству (Telegram):

@police_helpbot

@UDPLNPBOT

@Non_Violence_Bot

Довідка

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Стаття 5. Основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:

1. Державна політика у сфері запобігання та протидії домашньому насильству спрямована на забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання домашнього насильства, надання всебічної допомоги постраждалим особам та утвердження ненасильницького характеру приватних стосунків.

2. Основними напрямами реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству є:

1) запобігання домашньому насильству;

2) ефективне реагування на факти домашнього насильства шляхом запровадження механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;

3) надання допомоги та захисту постраждалим особам, забезпечення відшкодування шкоди, завданої домашнім насильством;

4) належне розслідування фактів домашнього насильства, притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності та зміна їхньої поведінки.

Остання зміна сторінки: 27-11-2020 14:23