Брифінг щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на Закарпатті

Спікери:

Ігор Шинкарюк, заступник голови Закарпатської ОДА;
Вікторія Тимчик, головна епідеміологиня Закарпаття;
Роман Ус, заступник начальника ГУНП у Закарпатській області. 

На Закарпатті медики фіксують підвищений рівень захворюваності пацієнтів на коронавірусну інфекцію.
Ігор Шинкарюк, заступник голови Закарпатської ОДА на брифінгу називає головну причину, яка впливає на погіршення епідситуації в Закарпатській області – недотримання встановлених обмежень.  

Ігор Шинкарюк:

«Сьогодні ми бачимо, що у нас є великі скупчення людей біля банків, які здійснюють проплати за документи, які дозволяють нашим закарпатцям виїжджати за кордон і працювати там. Ми маємо за останній місяць приріст захворюваності від 15 до 20 відсотків. Стосовно осередків захворювання. Якщо подивитися аналіз за останній місяць щодо осіб, які хворіють на коронавірусну інфекцію, то вражає число людей, які не хочуть вказувати своє місце роботи. І це одна із великих проблем. І з нею ми вимушені боротися. Ми з національною поліцією уже розробляємо протокол, яким чином нам цей відсоток зменшити і ми будемо задіювати усі можливі сили та засоби у межах наших повноважень, щоб це здійснити. Епідеміологи під час розстеження того чи іншого випадку фіксують інформацію про пацієнта, щоб встановити коло контактних осіб, особливо, якщо це стосується людей, які працюють у великих колективах: спецоб’єкти, люди, які працюють у державних установах, школах та дитсадках». 

Ігор Шинкарюк на брифінгу звернувся до усіх закарпатців, щоб останні надавали повну інформацію про себе. За словами заступника голови Закарпатської ОДА ці дані є конфіденційними. 

«Медикам конче необхідно знати конкретно, де працює і живе пацієнт у якого виявили коронавірусну інфекцію», – сказав Ігор Шинкарюк. 

За інформацією епідеміологині, з початку року на коронавірус захворіли біля 100 учителів. Також почастішали випадки COVID-19 серед лікарів та медичних працівників.  

Роман Ус, заступник начальника ГУНП у Закарпатській області наводить статистику виявлених порушень щодо недотримання встановлених обмежень:

«Якщо ми візьмемо кількість адміністративних матеріалів складених починаючи із березня 2020 року по сьогодні, то їх загальна кількість – сім тисяч. Якщо ми візьмемо із місяця грудня 2020 року по сьогодні, то ми маємо цифру–чотири тисячі. Підсумовую, за такий нетривалий час було складено набагато більше матеріалів, ніж за останнє півріччя. Це говорить про те, що наші громадяни порушують ті нормативні рекомендації, які встановлені постановою Кабінету Міністрів України». 

Вікторія Тимчик, головна епідеміологиня Закарпаття розповіла про підготовку кампанії вакцинування від COVID-19 на території області:

«Область і надалі активно готується до вакцинальної кампанії. Україна в очікуванні поставок вакцини від COVID-19. Відбувся дводенний тренінг в Києві для регіональних тренерів і координаторів. Відповідно була визначена тактика поводження із вакцинами. Були розглянуті логістичні етапи транспортування, а також ми проговорили окремі речі, як буде виглядати сама кампанія, тобто першочергово вакцину отримають ті особи, котрі безпосередньо надають медичну допомогу хворим на коронавірусну інфекцію. Це є працівники стаціонарних відділень, так званих «ковідних» відділень. До них приєднаються працівники екстрено-медичної допомоги, які теж знаходиться у високому ризику небезпеки. У Закарпатській області є 17 таких закладів. Очікуємо вакцину і будемо запускати вакцинувальну кампанію». 

У підсумку заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк сказав, що кожен повинен бути свідомим і дотримуватися встановлених обмежень. Якщо ситуація і надалі погіршуватиметься, то керівництво Закарпатської ОДА буде змушено встановлювати додаткові карантинні обмеження.

Остання зміна сторінки: 15-02-2021 18:20