10 грудня - Міжнародний день прав людини. Саме в цей день закінчено акцію «16 днів проти насильства» і під час брифінгу в Ужгородському прес-клубі департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації підведено її підсумки.
В цьому році, попри всі складнощі і карантинні обмеження, заходи приурочені до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», були цікавими та потужними! Разом із Закарпатським обласним центром соціально-психологічної допомоги (Олександра Мельничук, Команда Кризового Центру), іншими партнерами ми намагалися провести всі заходи так, щоб кожна людина почула про важливість протидії домашньому насильству. Особисто підтримала всі заходи заступниця голови Закарпатської ОДА Травіна Ольга Валеріївна, за що їй велика подяка, саме завдяки її участі заходи відбулись такими масштабними та охопили територію всієї області. Долучилася до розробки плану заходів та брала безпосередню участь у всіх заходах пані Тетяна Щерба – старша інспекторка Управління дотримання прав людини Національної поліції України – УДПЛ.
Отже, найцікавіше, що було:
Флешмоб «Ні насильству!», за допомогою якого студенти Ужгородського національного університету привертали увагу перехожих до проблем домашнього насильства. Хода з парасольками та повітряними кульками пройшла вулицями міста до площі Театральної. Перехожим було роздано інформаційні матеріали та проведено роз’яснювальну роботу щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
Дякуємо УЖНУ і Ніні Туряниці!
Фотовиставка «Життя після насильства», де очима фотографинь досліджувалося життя жінок, які зазнали різних форм домашнього насильства. За авторською ідеєю виставку поділено на дві локації: в атріумі Закарпатської ОДА та паралельно в креативній галереї Malo Mesta art gallery.
(м. Ужгород, вул. Швабська 25 а).
Дякуємо режисерці Любові Дураковій!
В продовження фотовиставки - сфокусовані інтерв`ю у форматі Women’s Talks з героїнями фотовиставки «Життя після насильства», під час яких героїні фотовиставки ділилися своїми історіями про те, як вони пройшли шлях до життя без насильства.
Дякуємо Смарт Поінт Хаб та Ользі Беца за допомогу у втіленні заходу.
Театральний перформанс за участі творчої підліткової ініціативи #БезТеатру на тему: «Знайомтесь, це насильство. Протистояти насильству – справа кожного». Актори продемонстрували кейси із життя людей, які стали жертвами домашнього насильства. Ці короткі історії допомагають зрозуміти кожному, що насильство може відбуватися в будь-якій без винятку сім’ї, незалежно від соціального статусу, віку та статі.
Дякуємо #БезТеатру!
Чотири цікавих інтер’ю Ask Ekspert «Виправдати насильство…МОЖНА?!» з експертками, працюючими у сфері протидії домашньому насильству, щодо дискусійних та провокативних аспектів роботи. Експертки (правниці, психологині, соціологині – дякуємо ВАМ!) відповідали на провокативні та спірні запитання.
Командою Кризового Центру за допомогою Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України (дякуємо!) до дня протидії СНІДу підготовлено інформаційно-роз'яснювальні відео-уроки для дітей шкіл Закарпатської області на тему протидії домашньому насильству, які департаментом освіти і науки облдержадміністрації (дякуємо!) поширено серед закладів освіти Закарпатської області з метою інформування та обізнаності з тематики протидії домашнього насильства.
Спільно із Закарпатською громадською жіночою організацією «ВЕСТА» та регіональним центром правової допомоги (дякуємо!) відзначено Міжнародний день боротьби за скасування рабства. На території та у приміщенні Ужгородського автовокзалу учасники акції консультували пересічних громадян щодо питань безпечної трудової міграції, ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми під час пандемії та отримання допомоги особам, які могли постраждати від сучасного рабства.
Протягом всієї акції Закарпатським обласним центром соціально-психологічної допомоги було проведено ряд тематичних тренінгів по протидії домашньому насильству, зокрема для працівників правоохоронних органів, центрів зайнятості, прикордонної служби України, студентів Ужгородського національного університету та закладів соціальної підтримки сімей, дітей та молоді.
Надалі плануємо ще активніше взаємодіяти та співпрацювати із всіма суб’єктами які працюють в даному напрямку з метою досягнення кращих результатів роботи з протидії домашньому насильству.
Дякуємо громадським організаціям:
Творча ініціатива #БезТеатру, Інститут гендерної освіти при УжНУ, ГО «SmartPoint», креативна галерея MaloMesta, Ужгородське представництво ГО «Інсайт», БО «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті», Закарпатська обласна організація Товариства Червоного Хреста України, Ужгородська міська організація Спілки жінок України, Зонтаклуб Ужгород, ГО «Веста», ГО Жіночі перспективи».
Ми віримо, що співпраця може забезпечити найкращі результати і змінює суспільство на краще.
Остання зміна сторінки: 11-12-2020 15:27