Більше двадцяти закарпатців мають статус постраждалих внаслідок торгівлі людьми

Офіційно нині двадцять троє закарпатців мають статус постраждалих внаслідок торгівлі людьми, це один з найвищих показників по Україні. Їм призначено відповідну матеріальну допомогу та надано необхідні соціальні послуги - юридичні, медичні, психологічні. Кількість постраждалих насправді може бути більшою, однак люди часто не усвідомлюють проблему, замовчують її або ж не знають куди звернутися за допомогою. Про це під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА повідомив директор департаменту соціального захисту населення обласної адміністрації Михайло Петрішка, наголошуючи на важливості інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.
Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА співпрацює разом із правоохоронними органами, Службою у справах дітей та громадськими організаціями у питаннях з протидії торгівлі людьми та наданні допомоги постраждалим особам. Основне завдання в цьому напрямку ідентифікація осіб, що можуть бути жертвами, та надання їм необхідної допомоги. В заходах активну участь бере також Закарпатська громадська жіноча організація „Веста”, яку очолює Інна Сабадош. За їх допомогою в області підвищили рівень кваліфікації представників соціальних служб та тих, хто  безпосередньо працює з дітьми із груп ризику та постраждалими від торгівлі людьми, а також провели ряд інформаційних кампаній.
У зоні найбільшого ризику бути втягнутим у злочинну діяльність, експлуатацію перебувають діти, особливо бездоглядні. Нині на обліку в області перебувають 770 дітей, батьки яких ухиляються від виконання належним чином своїх батьківських обов’язків і їх кількість щороку зростає, наголосила начальник Служби у справах дітей Світлана Якімеліна. Також спостерігається тенденція до зростання кількості дітей, які перебувають на обліку з приводу жорстокого поводження, нині таких 67 (39 впродовж 2016 року). 
  Якщо ви стали свідком дитячого жебрацтва – не будьте байдужими, якомога швидше повідомте про це поліцію, зробіть фото-відеофіксацію дитячого жебрацтва, в громадському місці це дозволено, наголошують спеціалісти. Це дасть змогу правоохоронцям захистити дитину та притягнути до відповідальності дорослих, причетних до дитячого жебрацтва. Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного). Національна дитяча “гаряча лінія”  0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного).

Остання зміна сторінки: 09-02-2018 15:24