У середу, 14 листопада, у колонній залі Закарпатської ОДА відбулася зустріч голови облдержадміністрації Геннадія Москаля з керівниками дипломатичних установ Естонії, Латвії, Литви та Швеції. Дипломати перебувають в області із робочим візитом.
Цікавилися європейські посадовці ситуацією в області та проблемами, з якими, можливо, стикається прикордонний регіон.
– Ми багато читаємо про Закарпаття у пресі, знаємо, що в області є своя специфіка, – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Герт Антсу. – Однак лише тут і у вас ми можемо дізнатися, яка ситуація в краї. Нас цікавлять питання взаємовідносин з Угорщиною, впровадження реформ на місцевому рівні, економічного розвитку…
– Повідомлення про Закарпаття у ЗМІ – це, свого роду, плата за демократію, – наголосив у відповідь Геннадій Москаль. – Бачення ситуації зі столиць не завжди відповідає реальному стану справ на місцях. Угорське питання на рівні області полягає у тому, що нам вдалося зберегти дружні стосунки із сусідами, впроваджувати спільні проекти і розвивати культурні зв’язки. Попри те, що впровадження реформ, зокрема, щодо децентралізації, відбувається в державі за принципом, що спочатку поїхали вагони, а потім паровоз, ми спільно шукаємо рішень тих чи інших питань. Так, не завжди виходить швидко дійти компромісів, адже є прогалини у законодавстві і необхідність внесення змін до Конституції. Нерідко звертаємося й до суду, аби відстояти інтереси області. Показово, що жодної справи ми не програли. Головний принцип, яким я керуюся у своїй роботі – діяти у рамках Конституції та законів України.
Як виявилося, дипломати знають про те, що Закарпаття славиться виноробними традиціями, відтак питання розвитку галузі також було у порядку денному зустрічі. У свою чергу, Геннадій Москаль розповів, що виноробство в області тримається переважно на ентузіазмі тих людей, які з покоління у покоління займаються вирощуванням винограду і виготовленням вина.
– Зараз держава пішла назустріч галузі, підтримавши індивідуальних виноробів на законодавчому рівні. Щороку в області збільшується кількість фестивалів, головним продуктом яких є саме закарпатське вино. Вже за кілька днів обласний центр урочисто зустрічатиме «Закарпатське божоле», – додав голова облдержадміністрації.
Присутні торкнулися й теми спільних сторінок історії, шляхів подальшого розвитку держав та перспектив співпраці, у тому числі, й на рівні регіонів.
Остання зміна сторінки: 14-11-2018 16:06