У п’ятницю, 9 листопада, у рамках Днів української писемності та мови Закарпаття долучилося до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Зокрема, у малій залі Закарпатської ОДА перевіряли себе на знання писемної української мови заступник міністра культури України Юрій Рибачук, заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас, керівники та співробітники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Національної спілки письменників України, представники Українського інституту національної пам’яті, творча інтелігенція та громадськість Закарпаття.
«Що спадає на думку, коли чуємо слово «мрія»?..», – диктував в ефірі «Українського радіо» Олександр Авраменко, а тисячі людей переносили цей текст на папір у різних куточках України та за кордоном. Минулого року тема диктанту стосувалася української пісні, цьогоріч писали про мрії, які стають реальністю, коли цього щиро прагнуть.
Радіодиктант – це не академічний захід, а інструмент загального єднання через мову, її цінність і зміст. Традиційно кожен бажаючий може надіслати свою роботу на перевірку за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26 «Українське радіо» з поміткою «Радіодиктант». Зробити це треба 9 та 10 листопада, адже враховується дата поштового штемпеля. За кілька тижнів буде оприлюднено список тих, хто не зробив у тексті жодної помилки. Загалом, за увесь час проведення радіодиктантів було перевірено понад 250 тисяч робіт, а написано їх кілька мільйонів.
«Головне – усім нам робити свою справу з любов’ю, відчувати політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться!», – такими словами-настановою завершився Всеукраїнський диктант національної єдності, який країна пише вже 18-й рік поспіль. Цього року захід для Закарпаття особливий тим, що область приймає загальнодержавні заходи до Дня української писемності та мови. Після написання диктанту учасники разом із головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, заступником голови обласної ради Петром Грициком, керівництвом міста Ужгород поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві. На площі Народній лунали пісня «Ой у лузі червона калина», твір Тараса Шевченка «Бандуристе, орле сизий» і «Молитва за Україну» у виконанні Закарпатського народного хору.
Далі заходи триватимуть на площі Театральній, де відбуватиметься поетичний марафон, і в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв, де пройде чемпіонат скоромовок, відкритий майстер-клас з написання рукописних кириличних шрифтів, книжкова виставка та святковий концерт.
Остання зміна сторінки: 09-11-2018 13:57