15-17 лютого триває форум «Україна-30. Платіжки», присвячений темі тарифів на енергоресурси, теплопостачання та воду. Головні теми обговорення – механізм формування тарифів, умови дії ринку енергоносіїв, міжнародний досвід, взаємодія гілок влади, комунікація з громадянами щодо тарифів на тепло, гарячу воду, електрику.
«Цей надважливий захід стане потужною загальнонаціональною платформою для обговорення нагальних питань для українського суспільства. 2021-й – рік, коли ми святкуємо 30-ту річницю Незалежності України – має стати періодом предметної дискусії про сьогодення і майбутнє. Ініційований Президентом України високий форум – свідоцтво своєчасної уваги Володимира Зеленського до теми тарифів. Я вдячний за можливість спілкуватися з вами у рамках форуму «Україна-30». Це допоможе сформувати подальшу прозору комунікацію у цій складній та важливій для суспільства темі», – наголосив Олексій Чернишов.
Міністр підкреслив, що важливо налагодити пряму комунікацію та вести роз’яснювальну роботу серед громадян щодо тарифів. Українцям важливо розуміти, як насправді працюють ті чи інші рішення уряду, за які питання відповідають органи місцевого самоврядування, як всі гілки влади взаємодіють в разі загострення ситуації.
«Кількадесят років питання тарифів знаходиться у фокусі уваги. Проте відсутність системних кроків з боку різних урядів призвела до кризи, в якій ми зараз опинились. Ця криза наразі стосується кожного з нас. І це – не виправдання чи обвинувачення. Це – констатація поточного стану речей, який ми маємо усвідомити та змінити», – наголошує Олексій Чернишов.
Питання тарифів на комунальні послуги є дійсно болючим. Воно має не лише соціальну, але й економічну складові. З одного боку, розмір плати за комунальні послуги для українців має відповідати їхній платоспроможності. З іншого – тарифи повинні бути економічно обґрунтованими для кожного підприємства. Лише за ринковими цінами теплокомуненерго зможуть забезпечувати якість і безперебійне надання життєво важливих послуг.
Міністр також наголосив, що в Україні має бути створена Державна житлово-комунальна інспекція. Це буде арбітр у відносинах споживача з виконавцями послуг.
«В умовах загострення ситуації, що виникла через зростання цін на природний газ, на електричну енергію та послуги з розподілу природного газу, усі гілки влади об’єднали зусилля, щоб захистити українців та не допустити зростання для них вартості послуг за теплопостачання», – зазначає Олексій Чернишов.
9 лютого Уряд, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і мери міст підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води, що забезпечить стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного.
Остання зміна сторінки: 15-02-2021 13:11