Ефірне мовлення редакцій національних меншин, що функціонують у Закарпатській філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «UA: Закарпаття», різко зменшилося. Так, румунська редакція скоротила обсяг мовлення вдвічі, причому частина матеріалів, які йдуть в ефір румунською мовою, розробляється Чернівецькою філією НСТУ, а також телевізійними редакціями сусідніх повітів Румунії. Натомість мовлення угорської та ромської редакцій Закарпатській філії НСТУ тривалий час не ведеться взагалі.
– Мало того, що теми для редакцій нацменшин нав’язуються з Києва (про що до облдержадміністрації надходять численні скарги), у Закарпатській філії НСТУ з різних причин створені такі умови роботи, що маса журналістів просто звільняються і йдуть геть, – заявляє Геннадій Москаль. – Скорочення ефірного мовлення редакціями нацменшин суперечить як українському законодавству, так і Європейській хартії регіональних мов або мов меншин. Стаття 11 Хартії, яку Україна ратифікувала ще в 2003р., зобов’язує нашу країну, зокрема:
-вжити належних заходів для того, щоб радіо- і телеорганізації транслювали програми регіональними мовами або мовами меншин;
-заохочувати трансляцію телевізійних програм регіональними мовами або мовами меншин на регулярній основі;
-заохочувати створення та розповсюдження аудіо- і аудіовізуальних творів регіональними мовами або мовами меншин тощо.
Г.Москаль підготував звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, в якому просить втрутитися в ситуацію зі скороченням мовлення редакціями нацменшин у Закарпатській філії НСТУ і не допустити звуження гарантованих Конституцією України прав національних меншин.
Остання зміна сторінки: 06-02-2019 16:11