У Мінприроди України відбулося перше засідання робочої групи з питань розроблення Національного плану управління відходами. Закарпатську область представив заступник начальника департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації Юрій Шпонтак.
Національний план управління відходами – це стратегічний документ, який минулого року ухвалений Урядом України та розроблений спільними зусиллями декількох міністерств, міжнародних організацій та громадськості. Національний план стане тим документом, що визначить державну політику у сфері поводження з відходами в найближчі десятиліття.
На першому засіданні робочої групи були присутні представники бізнес-асоціацій, експерти громадського середовища, міжнародних організацій та обласних адміністрацій, щоб спільно розробити структуру Національного плану управління відходами. Цей документ передбачатиме механізми щодо реалізації Національної стратегії управління відходами.
Міністр О.Семерак закликав представників обласних адміністрацій, експертного та громадського середовища активно брати участь в обговоренні та створенні української системи управління відходами.
Отже, до 20 лютого Міністерство екології та природних ресурсів України прийматиме пропозиції та зауваження до Національного плану управління відходами на e-mail: bannikova@menr.gov.ua або за телефоном (044) 206 31 65.
У цей же день в Закарпатській обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної робочої групи з питань розроблення пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування і паспортизації діючих місць видалення відходів. У роботі засідання узяли участь представники управлінь ОДА, державної екологічної інспекції та головного управління держпродспоживслужби в Закарпатській області, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса.
Директор департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації Сергій Рішко наголосив на першочергових завданнях щодо поводження із побутовими відходами в області. По-перше, необхідно оновити реєстри місць видалення відходів та об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів в області, по-друге – розробити схеми санітарного очищення населених пунктів, по-третє – посилити державний контроль у сфері поводження з відходами.
Заступник начальника відділу раціонального використання водних ресурсів, атмосферного повітря та поводження з відходами департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації Агнеса Альберт поінформувала робочу групу про хід оновлення реєстру місць видалення відходів області та їх паспортизацію. На засіданні розглянули пропозицій до проекту Національного плану управління відходами, які підготували спеціалісти департаменту екоресурсів. Насамперед - це вирішення проблеми вивезення та утилізації ґрунтів забруднених забороненими до використання непридатних хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються на території у с. Рокосово Хустського району; фінансування будівництва сміттєсортувального заводу у с. Яноші (Берегівський район); посилення екологічної освіти для підвищення освіченості населення; збільшення штрафів за порушення природоохоронного законодавства тощо.
Пропозиції будуть оброблені в установленому порядку та надані до Мінприроди України у визначені терміни.
Остання зміна сторінки: 02-02-2018 17:17