Підсумки діяльності упродовж 9 місяців поточного року аналізували закарпатські пенсійники

Підсумки діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області протягом 9 місяців ниншнього року 24 жовтня розглянули на засіданні колегії під головуванням начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек.
Як інформувала доповідач – перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Наталія Кіш, забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату пенсій та грошової допомоги 270,9 тисячі пенсіонерам. Загалом на виплату і доставку пенсій та грошових допомог в області профінансовано понад 6 мільярдів гривень, що на 963,5 мільйона, або на 19 відсотків більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
– Протягом 9 місяців цього року до бюджету Фонду області з усіх джерел фінансування надійшло 6014,1 мільйона гривень, з яких власні надходження  – 22,2 мільйона. Планові показники по надходженню коштів, адміністрування яких здійснює головне управління, виконано на 98,6 відсотка. За додатковими ставками збору з окремих видів господарських операцій надійшло 96,1 мільйона гривень, що на 95,3 відсотка більше планового показника, – зазначила Наталія Кіш.
На обліку в головному управлінні Фонду області перебуває 260,3 тисячі одержувачів пенсій та 10,6 тисячі пенсіонерів, які отримують пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». За звітний період призначено пенсії 6830 громадянам, 15051 – проведено індивідуальні перерахунки пенсій. Середня пенсійна виплата по області на 1 жовтня ц. р. становила 2309,50 гривень, середня пенсійна виплата пенсіонерам силових структур – 4476,57 гривень.
Важливим питанням є залучення громадян до отримання пенсій через банківські установи. На сьогодні через 16 банківських установ області, які уповноважені на здійснення пенсійних виплат, забезпечено виплати 128,5 тисячі пенсіонерів (47,4 відсоткам). Виплата пенсій на карткові рахунки дозволила, зокрема, заощадити кошти на оплату поштових послуг у сумі понад 35,6 мільйона гривень. Найбільше пенсіонерів, які отримують пенсії через вкладні рахунки в установах банків, у Ужгородському, Мукачівському районах, найменше – у Виноградівському та Міжгірському районах.
Особливу увагу Наталія Кіш зосередила на питаннях наповнення бюджету Пенсійного фонду області.
На жаль, загальна сума заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України не зменшується і станом на 1 жовтня 2019 року становить 60,9 млн. грн., з якої 47,4 мільйона – це борг із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, та 13,5 мільйона – несплата страхових внесків.
Разом з тим, порівняно з відповідним періодом минулого року на 445,3 млн. грн. (118,6%) в області збільшились надходження частини єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і на 1 жовтня ц. р. становили 2840,8 мільйона гривень.
Заборгованість із платежів до Пенсійного фонду України в області охоплена позовною роботою та передана на виконання органам Державної виконавчої служби, де станом на 01.10.2019 перебувають виконавчі документи на суму 23,8 млн. гривень.
Щодо заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, то на 1 жовтня 2019 року, за даними головного управління Державної податкової  України в Закарпатській області, борг становить 227,0 млн. гривень. На виконанні в органах Державної виконавчої служби перебуває документів на суму 145,2 млн. грн., або 65,7 відсотка суми боргу.
В цьому контексті важливим є питання легалізації трудових відносин. Завдяки вжитим заходам спостерігається зменшення кількості найманих працівників, які отримують заробітну плату нижче мінімального розміру: якщо у січні таких було 13 тисяч, то вже на кінець вересня – 3,1 тисяча осіб. Спільними заходами з детінізації заробітної плати легалізовано понад 3,6 тисячі осіб, що дало змогу додатково щомісячно отримувати 3,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску.
– Необхідно залучати всі можливі резерв для наповнення бюджету Фонду області, і цю роботу продовжувати здійснювати у співпраці з головними управліннями Державної фіскальної служби та Держпраці, з органами державної виконавчої служби, органами місцевої влади та соціальними партнерами. Адже позитивні результати є: так, завдяки проведеній роботі борг зі сплати єдиного соціального внеску у жовтні порівняно з 1 вересня цього року зменшився на 2,4 мільйона гривень, – зазначила голова колегії Анастасія Пентек.
Розглянули члени колегії і стан реалізації Плану заходів по облаштуванню приміщень та організації обслуговування громадян відповідно до Стандартів обслуговування громадян в головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області, про що доповіла начальник управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Наталія Дурунда.
В червні цього року в Закарпатті реорганізовано органи Пенсійного фонду і на сьогодні у всіх районах та обласному центрі весь спектр пенсійних послуг надають відділи/сектори обслуговування громадян (сервісні центри) – загалом працює 10 відділів та 3 сектори обслуговування громадян (сервісних центрів) та 1 сектор обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян.
– У всіх сервісних центрах створені належні умови як для прийому відвідувачів, так і для роботи фахівців Фонду, – зазначила Наталія Дурунда. – У Великоберезнянському, Тячівському, Виноградівському, Хустському, Перечинському, Міжгірському, Рахівському, Берегівському та Іршавському cервісних центрах проведено капітальний ремонт приміщень. В Мукачівському, Свалявському та Воловецькому сервісних центрах відбувся поточний ремонт.
Приміщення сервісних центрів розділені на робочі зони та зони очікування. Не забули і про людей з особливими потребами: встановлено пандуси, звукові маячки «Метрон», інформаційні покажчики шрифтом Брайля тощо.
Анастасія Пентек черговий раз наголосила керівникам на необхідності постійного підвищення фахового рівня спеціалістів, компетентності, дотримання трудової і службової дисципліни, уважного і толерантного ставлення до відвідувачів, коректної поведінки в нестандартних ситуаціях тощо.
За результатами засідання колегії прийнято рішення, в яких дано конкретні доручення з питань діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

 

Остання зміна сторінки: 28-10-2019 16:42