У приміщенні Закарпатської облдержадміністрації відбувся семінар «Право інтелектуальної власності. Теорія та практичні аспекти застосування».
Провів захід кандидат юридичних наук, доцент, адвокат, доцент кафедри цивільного права та цивільного процесу Ужгородського національного університету Степан Литвин. Учасниками ж стали музиканти і музикознавці, художники, письменники, бібліотекарі й представники галузі культури краю, які бажали поглибити власні знання в цій царині.
Як розповів Степан Литвин, питання обізнаності щодо права інтелектуальної власності нині надзвичайно актуальне в усіх сферах суспільного життя, а культури та мистецтва це стосується чи не передусім. Інтелектуальну власність можна поділити на дві групи: авторське право й суміжні права та патентне право. Позаяк патентне право стосується більше науково-технічної діяльності, доповідач, зважаючи на спрямованість аудиторії, більш детально зупинився на питаннях авторського права і суміжних прав. Серед іншого, Степан Литвин мовив про необхідність і перспективи функціонування новоствореної Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності, що має запрацювати цьогоріч (наразі триває конкурсний відбір суддів), а також про діяльність Українського агентства з авторських та суміжних прав й Української ліги авторських і суміжних прав, які, у зв'язку зі змінами в законодавстві для організацій колективного управління, проходять перереєстрацію і невдовзі відновлять свою роботу.
Учасники поділилися власним досвідом щодо порушень їхніх авторських прав: від випадків плагіату та продажу «піратських» компакт-дисків до труднощів перетину кордону з художніми творами для організації виставок. Ці та інші ситуації експерт прокоментував і, водночас, обнадіяв, що незабаром стан справ може змінитися на краще – в процесі створення Асоціація з захисту прав інтелектуальної власності в Закарпатській області, яка нарешті дозволить повноцінно захищати авторські права краян. Асоціація організовуватиме подібні тематичні семінари для різних аудиторій, зокрема, студентських – із тим, аби молодь надалі керувалася відповідними знанням у своїй роботі. Крім того, кожен автор зможе звернутися за фаховим роз'ясненням, а в разі порушення своїх прав – одержати рекомендацію адвоката, який спеціалізується на захисті права інтелектуальної власності. В перспективі йдеться і про створення реєстру об'єктів інтелектуальної власності в області.
Департамент культури Закарпатської ОДА
Остання зміна сторінки: 25-04-2019 08:35