Україна та Хорватія готові створити окрему робочу групу з обміну досвідом з євроінтеграції. Про це йшлося під час Першого засідання Спільної українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва у Загребі за участю Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе.
«Я також хотіла би підкреслити нашу готовність поділитися нашими знаннями та досвідом, у тому числі щодо процесу європейської інтеграції. Хорватія має «найновіші» знання про процедури вступу до ЄС. Ми будемо раді поділитися з вами своїм досвідом визначення пріоритетів та завдань, з вирішенням яких ми зіштовхнулися. Ми готові підтримати ваші зусилля, в тому числі в реалізації конкретних проектів», – зазначила Віце-прем'єр - Міністр економіки, малого і середнього підприємництва та ремесел Хорватії Мартіна Далич, коментуючи перспективи подальшої співпраці між Україною та Хорватією.
Своєю чергою, Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що для України важливим є вивчення досвіду Хорватії щодо мирної реінтеграції окупованих територій, а також вивчення досвіду європейської інтеграції Хорватії.
«Є конкретна тема, що набула особливого значення у відносинах України та Хорватії. Це передача знань і досвіду. Ми надзвичайно вдячні за готовність поділитися з Україною знаннями, отриманими в процесі мирної реінтеграції колишніх окупованих територій. І ми хотіли б дізнатися більше про інтеграцію Хорватії до ЄС, зокрема, щодо адаптації національного законодавства до стандартів ЄС, ведення переговорів з ЄС тощо», – повідомила Віце-прем’єр-міністр України.
Сторони висловили готовність до створення робочої групи з обміну досвідом з євроінтеграції.
За результатами засідання Комісії було досягнуто домовленостей про те, що одним з майбутніх заходів в рамках хорватсько-українського співробітництва може стати навчальний захід у формі семінару або низки семінарів, а також консультацій з метою надання учасникам конкретних знань про політику ЄС. Україна та Хорватія також домовилися про інтенсифікацію співпраці в рамках інструменту Twinning.
Остання зміна сторінки: 17-04-2018 09:54