В обласному центрі влада і громадськість обговорили проект Антикорупційної програми Закарпатської ОДА

У середу, 13 лютого, відбулося публічне громадське обговорення проекту Антикорупційної програми Закарпатської обласної державної адміністрації на 2019 рік. Участь у зустрічі під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ярослава Галаса взяли представники громадськості, керівники та уповноважені особи з питань запобігання корупції апарату, структурних підрозділів ОДА та райдержадміністрацій.

Під час зібрання, зокрема, був представлений проект Антикорупційної програми, учасників ознайомили з її структурою, порядком підготовки, подання антикорупційних програм на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Програма визначає засади загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції, передбачає заходи з їх реалізації, а також з виконання антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми, навчальні заходи з подальшим поширенням відповідної інформації. Окрім того, у розробленому проекті йдеться про оцінку корупційних ризиків у діяльності обласної адміністрації, механізми щодо їх усунення та заходи, спрямовані на запобігання корупційним правопорушенням.

Результатом виконання заходів Програми має стати реалізація державної антикорупційної політики на основі аналізу достовірних даних про корупцію та чинників, які її обумовлюють; зменшення впливу корупціогенних ризиків на діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування, посилення громадського контролю за їх діяльністю. Не менш важливою є мета створення ефективних механізмів запобігання корупції, конфлікту інтересів, забезпечення контролю за дотриманням правил щодо доброчесності особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У подальшому проект Антикорупційної програми подадуть на затвердження голові обласної державної адміністрації та надішлють для погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Нагадаємо, що публічні громадські обговорення питань запобігання корупції регламентовані вітчизняним законодавством – Законами України «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», рішенням НАЗК, яким затверджено Порядок підготовки, подання та погодження антикорупційних програм, постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» тощо.

– Цей рік виборчий, електронне декларування закінчиться якраз між першим і другом туром президентських виборів. Аби уникнути політичних маніпуляцій і не дозволити зробити електронне декларування інструментом тиску, в області проводяться такі роз’яснювальні наради-семінари, – підсумував заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас.
 

Остання зміна сторінки: 13-02-2019 17:06