Сьогодні, 10 вересня, у прес-центрі облдержадміністрації відбулася презентація книги «Будівничі закарпатських церков». Представили видання журналістам заступник голови облдержадміністрації Ярослав Галас, автор книги Михайло Сирохман та видавець Олександра Гаркуша.
– Ми розпочинаємо серію презентацій книг, виданих цьогоріч коштом обласної програми підтримки закарпатських авторів, – сказав Ярослав Галас. – До кінця року буде видано 16 книжок. Сьогоднішня – безумовно одна з найкращих – Михайла Сирохмана «Будівничі закарпатських церков». Про саму книгу розповідять автор і видавець, я ж хочу сказати, що видання побачило світ завдяки одній з найкращих програм, які фінансуються з обласного бюджету. Вона діє до 2020 року і ми віримо, що обласна рада продовжить її на наступні роки. На програму виділяється щороку по 900 тисяч гривень, а видаються лише ті книжки, які відбирає конкурсна комісія голосуванням. Книжки розповсюджуються по бібліотеках і творчих спілках, вони не передбачені для продажу. За два тижні відбудуться нові презентації одразу кількох книг.
Видавець Олександра Гаркуша розповіла, що автор збирав матеріали для книги 25 років. Це, без перебільшення, унікальне видання. І побачило воно світ завдяки плідній співпраці автора, департаменту інформаційної діяльності ОДА та нашого видавництва. Книга містить дуже цікаві факти і світлини, розповідає про людей, які будували храми у нашому краї.
– Варто знати своїх людей, – наголосив автор книги Михайло Сирохман. – Коли я збирав інформацію про закарпатські дерев’яні храми, то також отримував і про їхніх будівничих. Примітно, що на Закарпатті давніми методами будували дерев’яні церкви аж до середини ХХ століття. Розповідали про майстрів їхні діти, онуки, односельці. З декількома мені вдалося поспілкуватися особисто. Були у нас і цілі плеяди будівничих, які до того ж мали талант і до спорудження будинків, водяних млинів. У книзі вдалося зібрати унікальні фото, розповісти про народних майстрів, які не мали освіти, але які будували дивовижні храми, священиків, фахових архітекторів, підприємців. Загалом про 110 будівничих храмів на Закарпатті. Гадаю, книга значною мірою розкриває талант нашого народу.
Остання зміна сторінки: 10-09-2019 14:42