Триденний курс-навчання «Школа інтеграції для внутрішньо переміщених осіб» відбувся 21-23 серпня.
У ньому взяли участь близько 25 осіб.
Метою традиційного щорічного заходу є сприяння адаптації та інтеграції учасників в місцеві громади Закарпатської області шляхом підвищення рівня інформаційно-правової обізнаності громадян.
Відкриття заходу розпочалося вступним словом заступниці голови Закарпатської ОДА Ольги Травіної:
«Пишаємося тим, що ми є унікальними в Україні тому, що саме в Закарпатській області, єдиній на всій Україні, третій рік поспіль ми проводимо «Школу інтеграції для внутрішньо переміщених осіб». Організатором цього заходу є Закарпатська ОДА разом із обласними ГО, які опікуються переселенцями та їх сім’ями. Усім тим, кому потрібна підтримка, усім тим, хто знайшов тут другу домівку у нас на Закарпатті, ми допомагаємо.
Протягом трьох днів для учасників тренінгу підготували практичні консультації різного характеру: юридичні, психологічні, послуги, які стосуються соціальних допомог, субсидій, змін, які відбулися в системі державних допомог.
Я упевнена, що участь в таких тренінгах, як «Школа інтеграцій», допоможе кожному, хто планує залишитися тут жити, знайти собі другу домівку. Саме в такий спосіб і відбувається справжня інтеграція. І людина буде почувати себе абсолютно впевнено, стане справжнім закарпатцем, а не тою людиною, яка тут перебуває тимчасово».
Протягом трьох днів курси включали:
-правові питання, які стосуються ВПО (нормативно-правова база, житло, адвокаційні кампанії щодо захисту прав, виборчі права, соціальний захист);
-психологічні консультації (адаптація та інтеграція ВПО, робота з конфліктами, комунікація як дієвий механізм інтеграції).
Багатонаціональне Закарпаття стало другою домівкою для людей, які були змушені рятуватися від війни та окупації. На сьогоднішній день в області проживають 3687 громадян, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи, з них осіб працездатного віку зареєстровано 1670 осіб (або 45,3 % від загальної кількості ВПО), осіб з інвалідністю – 150 осіб (або 4,0 % від загальної кількості ВПО); пенсіонерів – 766 осіб (або 20,7 % від загальної кількості ВПО), дітей – 1101 осіб (або 30,0 % від загальної кількості ВПО).Переселенці розселилися по всій території Закарпаття, але найбільша кількість проживає у містах Ужгороді (1679 осіб) та Мукачеві (777 осіб).
«Школа інтеграції» організована спільними зусиллями державних і недержавних організацій. У роботі задіяні:
-департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації, який представляють директор департаменту – Михайло Петрішка, заступник директора – Наталія Омелянюк, головний спеціаліст департаменту – Галина Газа;
-радниця з питань внутрішньо переміщених осіб у Закарпатській області Анжела Бабкіна;
-директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області Василь Попадинець;
-директорУжгородського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги Михайло Давиденко;
-директор Державної спеціалізованої фінансової установи«Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Галина Дудчук;
-директор ГО «Закарпаття –Донбас» Тетяна Хорошилова;
-директор ГО «Неємія» Тетяна Мачабелі;
-голова благодійний фонду «Справа Кольпінга» Олександр Кацьора;
-благодійний фонд «Карітас», який представляє отець Русин.
Остання зміна сторінки: 25-08-2020 14:18