18 жовтня парламент підтримав ініціативи Кабінету Міністрів щодо запровадження середньострокового бюджетного планування та ухвалив в першому читанні законопроект «Про Державний бюджет України на 2019 рік».
У чому переваги законопроекту про бюджет на наступний рік? Уряд запланував подальше покращення макроекономічних показників і зменшення боргового навантаження на бюджет. В наступному році ВВП зросте щонайменше на 3%, інфляція сповільниться до 7,4% (9,9% в цьому році). Держборг має скоротитися з 60% ВВП в цьому році до 52,2% в 2019-му, до 2020 р – до 49% ВВП. В проекті бюджету збережені пріоритети фінансування, що дає можливість продовжити розпочаті реформи і поступово підвищувати якість життя українських громадян.
Основні статті видатків головного фінансового документу держави на наступний рік:
209,7 млрд гривень – на безпеку і оборону
2 млрд гривень – на енергоефективність
17,6 млрд гривень – на місцеві дороги
Мільярд на підтримку малих фермерів
15,5 млрд грн – на підтримку регіонального розвитку
Мільярд – на нову українську школу
7 млрд гривень – на ліки
301,8 млрд гривень – соціальні видатки бюджету
1 млрд гривень – на вітчизняне кіно
Бюджетна підтримка також буде надаватися розвитку і популяризації української книги. В проекті бюджету на це передбачено в загальному фонді 145,5 млн грн.
«До запропонованого нами проекту державного бюджету надійшло багато депутатських пропозицій – на 2,2 трлн гривень, це майже два бюджети. Уряд готовий конструктивно працювати з комітетами і депутатами, щоб зробити бюджет кращим. Але наше головне завдання – зберегти збалансований бюджет, який дасть можливість розвивати національну економіку. Ухвалення бюджетного законопроекту – це перший крок, який дозволить в наступному році продовжити розпочаті реформи і зробити нашу державу сильною, – наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Остання зміна сторінки: 19-10-2018 09:30