З нагоди професійного свята журналістам Закарпаття вручили премії і відзнаки (+ ФОТО)

6 червня в Україні традиційно відзначають День журналіста. З цієї нагоди в колонному залі Закарпатської облдержадміністрації відбулися урочистості і нагородження переможців обласного конкурсу в галузі журналістики.
Кращою журналісткою друкованого засобу масової інформації 2019 року конкурсна комісія визнала Мар’яну Нейметі – спецкора газети «Новини Закарпаття». Кращою телерадіожурналісткою року стала Вероніка Фреган – ведуча новин ТРК «Перший кабельний». Звання «Кращий журналіст інтернет-видання 2019 року» присвоєно Ользі Павловій – журналістці  інтернет-сайту «Громадське радіо».
Премію імені Василя Ґренджі-Донського вручили колективу творчої групи «Ранок на Тисі» філії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Закарпатська регіональна дирекція».
Почесну місію нагородження лауреатів виконали в. о. голови облдержадміністрації Ярослав Галас та голова обласної ради Михайло Рівіс. Усі лауреати отримали дипломи і грошові премії. Керівники області також відзначили інших журналістів почесними грамотами і подяками.
– Останні чотири роки обласна адміністрація керувалася таким принципом – ставилися однаково до всіх ЗМІ, ніколи не нав’язували свою думку, не судилися з медіа, – зазначив у своєму вітальному слові Я.Галас. – І на День журналіста ми завжди запрошуємо представників ЗМІ, незалежно від їх власника чи ставлення до обласної влади. Відзначаємо й тих, хто з усією нещадністю критикує нас, хоча іноді ця критика, на мій суб’єктивний погляд, була необ’єктивною.
Тому мені дуже неприємно було сприйняти той факт, що після запрошень на сьогоднішнє свято журналісти з кількох ЗМІ, які з радістю погодилися прийти, потім дзвонили й казали: «Я дуже хочу бути, але не можу, бо мене зобов’язали не йти в колективі. Таке прийнято рішення, і я не можу не послухатися».
До влади можна по-різному ставитися – сприймати її спокійно, бути байдужим, поважати чи ненавидіти. Можна не приходити на урочистості. Я й сам, будучи журналістом, не приходив. Але приймав рішення завжди особисто, мене не зобов’язувало керівництво чи колеги, куди йти, а куди не йти. Це дуже дико, коли хтось за людину вирішує, як саме відзначати їй своє свято. Це найгірші зразки радянської журналістики, цього не можна дозволяти!
Тому я хотів би побажати колегам одну важливу річ (вона стосується не присутніх журналістів, а тих, хто хотів, але не прийшов) – це мати право на свою думку в журналістиці (вона гарантована законом), мати право на свої вчинки в журналістиці, і мати мужність ці права відстоювати!
Під час урочистостей присутні також мали змогу таємним голосуванням обрати кращого журналіста року. Більшість віддали свої голоси редактору відділу інформації газети «Новини Закарпаття» Оксані Штефаньо. Переможниця з рук керівників області отримала почесний диплом і грошову премію.
Святкового настрою присутнім додала музика у виконанні інструментального ансамблю Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

Остання зміна сторінки: 07-06-2019 10:28