Закарпатців інформують про законодавчі зміни в частині сплати єдиного соціального внеску

З 1 січня 2018 року Законом України № 2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни до Закону України № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині сплати єдиного соціального внеску при укладенні договору про добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (в тому числі за період з 1 січня 2004 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (22%) на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2, тобто 44 відсотки. Враховуючи, що розмір мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» становить 3723 гривні, мінімальний страховий внесок за кожен місяць для одноразової сплати за попередні періоди є 1638,12 гривні (3723,0 грн. х 44% = 1638,12 гривні).

Одноразова сплата в договорі за попередні періоди здійснюється за період з 01.01.2004 року і за будь-яку кількість років. Чинним законодавством не передбачено обмежень щодо кількості років.

У разі, якщо укладається договір за поточні періоди, розмір єдиного внеску становить 22 відсотки до бази нарахування єдиного внеску. Тобто мінімальний страховий внесок становить 819,06 гривні (3723 грн. х 22% = 819,06 гривні).

У всіх випадках сума страхового внеску не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення договору. З            1 січня 2018 року максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить 15 мінімальних заробітних плат, тобто 55 845 гривень (3723 грн. х 15 = 55 845 гривні). Тобто максимальний страховий внесок за кожен місяць становить 12 285,9 грн. (55 845,0 грн. х 22% = 12 285,9 гривні).

Особа, яка бажає укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, повинна звернутися до органів Державної фіскальної служби за місцем проживання.

 У разі, якщо особа бажає укласти окремий договір про одноразову сплату за попередні періоди, вона разом із трудовою книжкою повинна звернутися до органу Пенсійного фонду за місцем проживання. Спеціалісти підрозділу обслуговування громадян за допомогою форми ОК-5 та трудової книжки проводять «Розрахунок стажу» та визначають період, у якому вона не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Після чого форма ОК-5 та «Розрахунок стажу» надаються особисто людині і подаються нею до органів Державної фіскальної служби для укладення договору про добровільну участь.

Таким чином, органи Пенсійного фонду визначають період, який не врахований для обчислення пенсії, а вже окремий договір про добровільну участь укладається в органах Державної фіскальної служби, – повідомляють в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

Остання зміна сторінки: 16-02-2018 16:36