Закарпатські аудитори виявили більше 11 млн грн порушень та недоліків у КП «Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради»

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області провели державний фінансовий аудит діяльності комунального підприємства «Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради» за період його діяльності з 01.01.2015 по 31.08.2017. Під час аудиту виявлено низку чинників, що призвели до порушень та недоліків на суму 11,3 млн грн.
Діяльність підприємства за згаданий період була спрямована на надання послуг із оренди нежитлових приміщень, теплопостачання та робіт, пов’язаних із обслуговуванням і утримуванням будівель та прибудинкових територій (передані Закарпатською облрадою на правах господарського відання п’ять цілісних майнових комплексів).
Серед виявлених порушень найсуттєвішим було  порушення вимог нормативно-правових актів щодо розрахунку та встановлення вартості наданих підприємством послуг, що призвело до завищення вартості цих послуг на 5,5 млн грн. Оскільки основними орендарями нежитлових приміщень є бюджетні установи, які утримуються за рахунок бюджетів усіх рівнів, то згадане порушення призвело до зайвих витрат бюджетних коштів на суму 4,9 млн грн.
Крім того, нехтування відповідальними особами підприємства вимог законодавства під час відображення господарських операцій в бухгалтерському обліку та вимог рішень Закарпатської облради щодо термінів сплати обов’язкових платежів не сприяло надходженню до обласного бюджету коштів на суму майже 1 млн грн.
Також під час контрольного заходу аудитори виявили прийняті обласною радою минулих скликань рішення, виконання яких призвело до неефективного використання майна та втрат підприємством доходів на понад 1 млн грн. Через це обласний бюджет втратив 250 тис. грн.
Слід зазначити, що посадові особи підприємства не забезпечили своєчасного надання аудиторській групі необхідних для перевірки ризикових операцій фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання документів та не забезпечили організації перевірки  фактичної  наявності  та  стану  активів, що завадило виявленню порушень та недоліків повною мірою.
З метою усунення згаданих негативних чинників та підвищення ефективності управління коштами і майном аудиторська група надала КП «Будинкоуправління адмінбудівель Закарпатської обласної ради» низку відповідних пропозицій.

Остання зміна сторінки: 29-01-2018 17:18