Закінчилась друга сесія Всеукраїнського форуму “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді”

Всеукраїнський форум “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді”, на якому представники української влади, Європейського Союзу та міжнародних організацій обговорюють пандемію та шляхи її подолання.

У другій сесії взяли участь Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Посол ЄС, Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, журналіст, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики Едвард Лукас.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила, що Україна отримала мільйон одиниць захисних засобів від європейських партнерів.

“Завдяки підтримці Європейського Союзу Всесвітня організація охорони здоров’я доставила в Україну мільйон одиниць захисних засобів і понад 100 кисневих концентраторів і ще багато засобів індивідуальної допомоги”, — розповіла віце-прем’єр-міністр.

Стефанішина також наголосила на необхідності консолідації зусиль у боротьбі з пандемією коронавірусу: “Спільне завдання міжнародної спільноти — не допустити перемоги національного егоїзму у вакцинації, тому що це поставить під сумнів не лише безпеку кожного громадянина, а самі ціннісні та моральні засади, на яких ґрунтується сучасний світ і Євросоюз, зокрема”.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зауважив, що Україна не тільки отримувала допомогу у боротьбі з Covid-19, але й допомагала іншим країнам світу.

"Це був дуже цікавий рік. Ми побачили, що демократії не найшвидше реагують на проблеми. Вони повільно розгортаються, оскільки процедури займають час. Але коли вони розгортаються, то механізми починають працювати. НАТО у січні цього року виділило 500 000 євро в межах трастового фонду Україні на підтримку в боротьбі з пандемією. Європейський Союз також виділяв ресурси на допомогу Україні. Ми дуже добре взаємодіємо з США у цьому напрямку. Але Україна це не тільки реципієнт допомоги”, - розповів Міністр.

Він зазначив, що українські літаки транспортували медичне обладнання, а українські медики відправилися допомагати колегам з Італії.

“Ольга Стефанішина згадала про українські літаки, які транспортували медичне обладнання. Я можу лише додати, що минулого року 950 тон медичного обладнання були терміново доставлені в різні країни світу з використанням українських літаків. Ми терміново, на тлі розгортання нашої кризи, змогли відправити групу медиків до Італії. Це був безпрецедентний крок. Але я переконаний, що зовнішня політика має бути саме такою. Ми не лише повинні брати, а й повинні давати”, - додав Дмитро Кулеба.

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін повідомила, що США надають Україні понад 40 млн доларів на боротьбу із COVID-19.

“Сполучені Штати підтримують Україну і вже виділили приблизно 43 млн доларів. Ми використовуємо ці ресурси щоб відповідати на всі виклики, котрі постали перед нами через COVID-19. Підтримка від Сполучених Штатів приходить не лише у формі допомоги медикам, але й у вигляді гуманітарної допомоги. Ми допомагаємо малим та середнім підприємствам пережити такі важкі часи”, - зазначила вона.

Квін також підтвердила, що американська держава надасть Україні вакцину Pfizer протягом тижня: “Ми активно підтримуємо МОЗ України у рамках планування і підготовки до першого етапу вакцинації. Очікуються перші дози вакцини Pfizer. Це може відбутися цього чи наступного тижня”.

Повірена у справах США в Україні додала, що адміністрація президента США Джо Байдена пообіцяла подвоїти свої зусилля, аби охопити весь світ вакцинацією.

Під час обговорення міжнародного контексту боротьби з пандемією, журналіст та старший віце-президент Центру аналізу європейської політики Едвард Лукас висловив думку про те, на чому міжнародній спільності варто сконцентрувати увагу під час глобальної боротьби з COVID-19.

“Найважливішою задачею сьогодні є розбудова довіри як між країнами, так і в середині країн — тому що вона є питанням національної безпеки”, — наголосив він під час онлайн-включення до дискусії.

Всеукраїнський форум “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді” - це майданчик для діалогу про пандемію коронавірусу. Зокрема, представники української влади обговорюватимуть план дій уряду в 2021 році - заходи для відновлення економіки, допомоги населенню та співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями.

Крім того, топ-представники Європейського Союзу розкажуть про міжнародний досвід боротьби з коронавірусом і його імплементацію в Україні, а також обговорять план дій щодо вакцинації і перспективи відкриття кордонів країн.

Зазначимо, що Форум триває за підтримки Всесвітньої організації здоров’я, UNICEF та Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).

Остання зміна сторінки: 08-02-2021 16:35