Знайомство з книгами, що вийшли коштом обласного бюджету. Збірка поезій Софії Малильо «Кухоль щастя»

Продовжуємо розповідати про книги, які було видано коштом обласного бюджету у рамках Програми підтримки творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню.

Цього року на реалізацію Програми з обласного бюджету виділили 700 тис. грн. За підтримки департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА за ці кошти видано 14 книг закарпатських авторів. 3600 примірників цих видань передано бібліотекам навчальних закладів і закладів культури області, Закарпатському обласному осередку НСПУ та ін.

На черзі збірка віршів Софії Малильо «Кухоль щастя», що вийшла в ужгородському видавництві «Ґражда» коштом обласного бюджету (51 тис. грн, наклад видання – 300 примірників).

До книги увійшли твори з прижиттєвих видань поетки, укладені за тематичним принципом, її автобіографічний етюд і фотоматеріали. Сьогодні це найповніше зібрання творів авторки.

Основними темами її творчості стали любов до України, інтерес до її історії, прославляння Бога та видатних постатей, проблеми рідної мови, описи природи та заклики до її збереження, звертання до громадсько активних особистостей з метою активізації їхніх державотворчих змагань.

Хоч у віршах Софії Малильо чимало страждань, смутку й горя, у них струменіє палка любов до життя.

Довідка

Софія Малильо – поетеса, громадська діячка, нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, дипломантка 16-го Всеукраїнського літературно-краєзнавчого конкурсу ім. М. Утриска, лауреатка Мукачівської міської літературної премії ім. Ю. Мейгеша, членкиня Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих та Всеукраїнського об’єднання письменників Бойківщини.

Її перу належать книги «Іди і вір», «Воскресіння пам’яті», «А душа її - жива», «Надія», «Від Тиси до Дінця».

За рахунок коштів обласного бюджету цього року в Закарпатській області видано 14 творчих проєктів (книжок) місцевих авторів на суму 700 тис. грн:  Лідія Повх «Крапля меду», Петро Ходанич, Михайло Ходанич «Дерев’яна пластика Закарпаття», Ірина Густі «Світ живої любові», Павло Федака «Закарпатська Просвіта у постатях її діячів 1920-2020», Василь Химишинець «А сонце струшує проміння», Надія Панчук «Запізнілі нейтрони», Дмитро Кешеля «Птахи кольорових снів», «Юлій Сташко. Графіка», «Ігор Панейко. Малярство. Графіка. Театр», Семен Панько «Вибрані твори. Коли засвічувалися віщі вогні», Василь Кузан «Три по сто», Іван Коршинський «Про незабутнє», Софія Малильо «Кухоль щастя», Іван Хланта «Співаночки мої милі».

 

Остання зміна сторінки: 22-12-2020 11:25