Медики Закарпатської обласної клінічної лікарні, які лікують хворих на COVID-19, завершили свою першу семиденну зміну

4 лікарів та 10 медичних працівників уперше за тиждень вийшли на подвір’я.
7 днів вони перебували у закладі, лікували хворих закарпатців на коронавірус.

Вікторія Михайлівна, лікар відділення анестезіології та інтенсивної терапії
"Найважче – перший раз одіти костюм і в ньому побути 4 години, потім адаптовуєшся, до будь чого в житті людина звикає."

Тарас Андрійович, лікар відділення анестезіології та інтенсивної терапії
"Ми усвідомлено йшли перші 4 бригади, сформувалися ті, хто хотіли, ніхто нікого з-під палки не ганяв, сказали, треба помогти, треба помогти.

Захист маємо весь, у достатній кількості, він використовується, використовується швидко, швидко використовуються дезінфекційні розчини, яких треба у величезних кількостях для правильної обробки, для своєї безпеки, для безпеки хворих.
4 години у захисному костюмі і респіраторі – це важко, треба було навчитися правильно одягати, як правильно знаходитися у ньому, виконувати маніпуляції. Дві пари рукавичок, комбінезон, верхній халат, шапочки спеціальні, щиток.
Ми жили в хірургічному відділенні ось цей 3 поверх. На вулицю ми не виходили.Харчувалися – лікарняне нам носили, хороше, кухні велике спасибі, вони гарно готували, тут нічого такого не було. Душеві у нас є, є гаряча вода."

Наразі у Обласній клінічній лікарні перебуває 17 хворих на COVID-19

Юрій Яцина, головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні
"У нас на 4 поверсі хірургічного корпусу організовано палати інтенсивної терапії, в яких ми можемо розмістити 6 хворих, які потребують допомогу апаратну і які є кисневозалежні. І відділення тара кальної хірургії знаходиться під відділення інтенсивної терапії, у нас є 25 ліжок, у яких знаходяться хворі із середньою ступеню важкості. На даний час у нас 17 хворих – 5 у реанімації, 12 у загальних палатах".

Хворих лікують симптоматично, вакцини чи ліків від COVID-19 поки немає.

Василь Ярославович, лікар відділення анестезіології та інтенсивної терапії
"Зараз пацієнтам страшно, вони налякані і більшість людей не мають епіданамнеза, вони не розуміють як вони заразилися, це зараз не контролюється. Немає такого, як раніше, що я контактував із кимось приїжджим з Італії, я контактував із кимось приїжджим із Чехії або ще щось, інфекція шириться серед нас. Тому, якщо люди думають , що це усе жарти, то вони дуже наївні і більшість людей у нас у відділенні думали так само, але зараз люди налякані. Тому максимально якщо ви хоч трішки поважаєте лікарів, медсестер і самих себе, будь ласка, не підвергайте на ризик себе, своїх близьких, тому що є купа людей, які по чиїсь дурості, безвідповідальності, їм доводиться ризикувати своїм життям, тому до цього треба поставитися відповідально. Тому що, я не розумію, як людина не може висидіти вдома, у безпечних умовах. Уявіть собі, що медики працюють в закритому приміщенні у небезпечних умовах, і вони ні на що не жаліються. І коли я чую, що люди не мають чим зайнятися- це смішне. Можна розвиватися, читати книжки, займатися спортом. Люди мають думати колективно. Не дивлячись на хорошу погоду, зараз дерева усі розпустилися і дуже класно гуляти і всім хочеться вийти на повітря, але максимально стримуйтеся. Ми цю пандемію ніколи не зупинимо, якщо усі будуть безвідповідально. "

Щоб подякувати за роботу, із медичною бригадою, яка відпрацювала свою першу зміну, зустрівся Олексій Гетманенко

Синхрон Олексій Гетманенко, в.о. голови Закарпатської ОДА
"Вони відпрацювали 7 днів не виходячи навіть на подвіря в одному приміщенні і вони великі молодці. Я прийшов для того, щоб поспілкуватися з ними щоб вияснити чи є у достатній кількості засоби індивідуального захисту, вони радісні, бадьорі і готові далі працювати. Вдячний кожному і дуже радий, що серед них велика кількість молодих людей, саме на них – це наше майбутнє, вони великі молодці, що так згуртувалися, сьогодні уже інша бригада поступила на чергування.
Усі наші заклади мають більш ніж на 2 тижні запасів. В межах тижня область вийде на перше місце по індивідуальному захисту медичних працівників."

Наразі до роботи приступила наступна бригада медиків. Їх зміна триватиме до суботи.

Остання зміна сторінки: 22-04-2020 13:42