Олексій Петров: "На адресу ОДА надійшло анонімне повідомлення про замінування"

Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА:

"20 серпня у першій половині дня ми отримали анонімне повідомлення на адресу державної обласної адміністрації, міської ради та Берегівської РДА щодо замінування трьох релігійних установ.

Мною було повідомлено оперативно і головне Управління Національної поліції та СБУ, які своєчасно відреагували. Провели перевірку із залученням вибухотехніків усіх цих трьох релігійних установ, які були вказані у зверненні. Під час перевірки не встановлено вибухонебезпечних предметів, а також фактів, або ознак, можливого замінування, або зацікавленості цими об’єктами напередодні. Однак хочу сказати, що це достатньо небезпечний фактор того, що напередодні місцевих виборів, впевнений, що якась група, навіть, не має резедентності в Україні, тобто вона з-за кордону, і я переконаний у цьому, намагається розхитати політичну ситуацію в Закарпатті, і у тому числі, намагаючись знову підняти, так звану ідіому угорського питання в області, від якої я постійно, ну скажемо так, відходжу і наполягаю на тому, що угорське питання не може бути визначене саме угорським в Україні, тому що у нас є питання українське, громадян України. Упевнений, що об’єктивну оцінку таким діям дасть і правову кваліфікацію СБУ. Ми знайдемо, я у цьому впевнений, джерела походження такої інформації, але я думаю, що формувалися ці так звані спеціальні операції, або ще як їх називають інформаційно-психологічні операції, за межами нашої країни. Ми вже зустрічалися напередодні минулих політичних подій саме із такими провокаціями пов’язаними із підняттям угорського питання. Якщо ви пам’ятаєте – це був підпал будинку КМКС в Ужгороді і ряд таких питань, які і як раз підв’язують ці групи одним єдиним задумом. До речі, питання щодо створення і збереження Берегівського району – це було питання про державу, про виконавчу владу і про необхідність реагувати на виклики, про можливість комунікації з європейськими партнерами, про дотримання вимог європейських норм, формування адміністративно-територіальних одиниць. Тому закидувати виконавчій владі, взагалі владі України – це абсурдно. 

Правоохоронці повідомили, особливо на передодні свят присвячених до Дня Незалежності, будуть чергувати посилені групи у Закарпатській області, у тому числі у тих місцях, особливо у Берегівському районі, які були вказані у звернені. Я думаю, що найближчим часом правоохоронці нададуть відповідь саме звідки надходила така інформація".

Остання зміна сторінки: 21-08-2020 13:21